Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

cessy
14. apr 2009

ali krasna...ako si robila tych motilikov na masku??takych otlacenych??

cessy
14. apr 2009

dakujem alionuska za pochvalu...ja som tiez bola prekvapena, ze sa mi to takto podarilo, lebo ja na taketo veci nemam vobec vlohy

cessy
14. apr 2009

to si robila z marcipanu, alebo z tych cukrikov?? 😕

alionuska
14. apr 2009

Cessy mam na to take otlacky.Vola sa to Patchwork cutters a je to cela sada motílikov a su tam aj včielky a lienky...skoda na tej fotke to nie je moc dobre vidiet,boli otlaceny aj na tej maslicke,okolo celej torty. 😖

alionuska
14. apr 2009

Ja robim iba s marschmallow cukrikov.Teda niekedy robievam aj ruzicky zo suseneho mlieka,ale s tymto sa mi pracuje este lepsie. Na tu tortu som minula jeden balik-175g cukrikov a 750g pras.cukru.A este mi trocha hmoty zostalo.Mam ju v mrazaku. 😉

cessy
14. apr 2009

a kde sa to da zohnat to Patchwork.......???je to velmi pekne
no mne teda poriadne vela toho modreho zostalo...nevedela som čo s tym tak som to hodila do kosa ☹ , nevedela som, ze sa to da mrazit

cessy
14. apr 2009

750g cukru????tak vela???? ja som sa bala dat tam vela cukru...aj som sa ta pytala ze co stym ked lepi ale nebola si tu...tak som este trosku pridala, potom rozvalkala a bolo 😉

mimikyky
14. apr 2009

kočky,môžem sa pridať?

ja som sa zamilovala do robenia tortičiek, poťah robím s cukríkov, korpus mramorový a krém z ľadových gaštanov, a strááášne nám taká torta chutí 😉

nedávno som robila dcére baletke k narodkám,bol to náš druhý výtvor

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...

ozdoby ako ružičky a lístky robí dcéra, a špičky robil muž 😀

ja si s tými ozdobami nejako neviem rady,nejde mi to ☹ ☹ ☹

alionuska
14. apr 2009

Cessy ten patchwork som kupila v obchode s cukrarskymi potrebami.. Tu je link,da sa objenavat aj cez net. ASle su aj ine stranky,kde to zozenies...je toho strasne vela...
http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=i...

alionuska
14. apr 2009

Inak 750g cukru ma ist na tych 175g cukrikov.Nemala si tu hmotu moc makku? 😕
No hlavne ze sa ti dobre s tym pracovalo.

Mimikyky,torticky krasne...Si sikulka.Ze je to zaujimave,pracovat s tym? Vitaj ! 😀

mimikyky
14. apr 2009

alionuska, ďakujem 😉
je to veru zaujímavé,len sa musím ešte naučiť "modelovať" 😀 😀

alionuska
14. apr 2009

No a mna to modelovanie bavi najviac... 😀

mimikyky
14. apr 2009

ja to neviem, skúšam,skúšam, ale nejako sa nedarí

alionuska
14. apr 2009

mimikiky,tak skusaj aj z plasteliny,neminies tolko materialu! 😀 Hociake postavicky,kvetinky....

cessy
14. apr 2009

ahojte....
mimikiki peknucka torticka..ten krem sa aj ja chystam robit 🙂 ale to az pri vyrobe dalsej torty.. 😅

mimikyky
14. apr 2009

cessy,´dakujeme 😉

alionuska, mne to nejde ani z plaselíny 😀 😀 😀

cessy
14. apr 2009

alionuska idem pozriet ten link....
a ake potravinarske farby su najlepsie??praskove alebo gelove 😕 , lebo na buduce by som uz chcela aj trosku prifarbit 😨

vinka
14. apr 2009

Cessy tak mám už foto v albome.Len sa nesmej velmi.Tvoja je 100 krát krajšia.Robila si to precíznejšie ako ja. 😀 To vidiet. 😉

cessy
14. apr 2009

ahoj vinka, nie nesmejem sa....mne sa tvoja torticka paci...super velkonocny napad 😉 😉 😉
a aky si robila korpus a krem?? 😕

mimikyky
15. apr 2009

vinka, tortička je krásna, a fakt dobrý nápad 😉

alionuska
15. apr 2009

Vinka,na prvy pokus je to super. 😉 Neboj,hlavne je ze si sa na to dala a dokazala si to sama. 🙂
Cessy,farby su najlepsie gelove od Wilton.Sice stoji ta krabicka asi 100 korun,ale vydrzi ti strasne dlho.Ja som pouzivala iba praskove,ktore som si rozpustala vo vode ale s tymi gelovkami sa to neda ani porovnat. 😉 A spotrebujes jej iba ozaj malicko na to,aby si zafarbila hmotu,alebo krem na zdobenie...na spic noza,alebo šparatka... 😀 Podla toho,aky odtien chces. 🙂

zdenallicka
15. apr 2009

Ahoj ali, jsou tohle ty bonbony, ze kterych delas potahovaci hmotu a ze ktere i vyrabis postavicky???

http://www.haribo.com/planet/cz/info/core/index...

A jeste dotaz - ja ty bonbony dam do misky, zahreju v mikrovlnce dejme tomu deset vterin a pak na jeden balicek pouziju 750 g mouckoveho cukru? ZPracuje se mi to? A potom valim, tvorim a zbytek muzu klidne zamrazit, jo??? Chapu to spravne?

alionuska
15. apr 2009

Zdenallicka,ano su to tie cukriky.Ja pouizvam vacsinou tie ruzove velke v tom zelenom obale(v druhom riadku tretie v poradi!) A ked chcem bielu tu hmotu,len ich umyjem od toho ruzoveho cukru. Ano ,ako pises,na 175g cukrikov ide 750g praskoveho cukru...a dve lyzice vody+aroma,ale ja davam citronku.Ten koncentrat do caju...
A cukriky nahrej aby ti uplne napuchli v tej miske,budes to vudiet a aj pocut,ze uz to je,lebo sa to nadnesie a potom do toho cukru a spracovat.Pracovnu dosku si nytri rastlinnym tukkom cera a aj ruky si nim potieraj a nebude sa ti nic lepit. Ak ti hmota zostane,daj ju do sacku a kludne do mrazaku.Potom ak to pojdes opat pouizt nechaj rozmrazit a nahraj opat na par sekund v mikrovlnke. Aby to bolo makucke. 😉

Chapes to spravne,uz to len vyskusat! 😀 😀

zdenallicka
15. apr 2009

Ali, tak jo, zkusim to.. 😉 Akorat budu muset najit nejakou obet, ktera bude mit narozeniny a ktere ten dort upecu... 😝 😀

Diky za rady, jsi hodna... 😉

lenkamt
15. apr 2009

ahojte, baby ja som robila podľa tohto:
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=11&t=6
výsledok je v albume LaL od roka 😉 ja som to musela dať trochu schladiť do ľadničky, inak sa to strašne lepilo.

teraz som si objednala poťahovaciu hmotu z www.peceniehrou.sk , tú K2, Verča bude mať 1.5. 9 rokov , tak idem niečo vykúzliť 😅

alionuska
15. apr 2009

Ahoj lenkamt.No presne od toho Bohusa mam ja ten recept,ktory je napisany dole a su tam aj tie cukriky odfotene.Len s tym rozdielom,ze toho cukru sa dava viac...
S K2 som robila tiez.Super sa s tym robi,ale mne to nechutilo,lebo to bolo mandlovej prichuti... 😝 Ale na potahovanie tort je to super. 😉

cessy
15. apr 2009

ahojte nerobili ste niektora tortu.....syr s myskami.....???alebo ako to nazvat, videla som to niekde na nete a velmi sa mi to pacilo

zdenallicka
15. apr 2009

cessy, podivej se na tuhle - mohla by byt??? 🙂

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=12212&use...

cessy
15. apr 2009

presme....len nie poschodovu....robila si ju??

zdenallicka
15. apr 2009

Neee, ale chystam se na ni... POdle me to bude totez jako jednoposchodova.. 😉 Udelala bych korpus, naplnila, vyvalela hmotu a potahla.. Pak bych necim kulatym udelala prohlubne do hmoty (uz na dortu).. A mysky taky nevypadaji slozite..

Tak hodne stesti.. 🙂