Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

cessy
15. apr 2009

ani mne sa nezda byt moc zlozita, len som zaciatocnik...tak sa neviem zas odhodlat... 😒

cessy
15. apr 2009

skusim najst tu co sa mne pacila...potom sem hodim link, teda ak najdem 😠

vinka
15. apr 2009

Cessy po tom čo som vydela tú prvotinku tak sa kludne do nej pusti.Si šikovná a bude krajšia ako na obrázku. 🙂 Ja chcem synovi upiect bazén plavecký.Aj zo stupnom výtazov. 🙂 No som zvedavá ako to zvládnem. 😀 Cessy piekla som svetlý korpus a kakaový pudingový krém.Ale do tej budúcej chcem urobit parížský krém. 😉

cessy
15. apr 2009

vinka dakujem moc, moc...aj sa cervenam jak ma chvalis 😵 😵 😵
ja som videla nie poschodovu a nemozem ju najst, ale staleto hladam, ta sa mi moc pacila

a korpus si robila aky?? aj ja som robila ten pudingovy...na parizsky som nemala tolko vajicok 😀

vinka
15. apr 2009

Ten prvý svetlý som robila korpus.. 😉

cessy
15. apr 2009

ja tiez ten, len sompridala kakao... 😉

tu mysaciu tortu nemozem najst 😠

cessy
15. apr 2009

ali nadherna...ale na mna velmi zlozita......

cessy
15. apr 2009

tu co ja myslim tak ta bola len taka obyc....dam si ju do albumu, lebo som si ten obrazok aj ulozila...pozrite

alionuska
15. apr 2009

Tak pozri tieto...neboj sa toho... 😉 😉

cessy
15. apr 2009

uz som ich tam dala 😕 😕 😕

cessy
15. apr 2009

alionuska presne take sa mi pacia...dakujem 😉

cessy
15. apr 2009

ali a ako mam spravit ten potah, aby som ho mala taky pekny ...rovny .....dole mi vznikali take volaniky....neviem ako to spravit,aby to okolo torty bolo pekne rovne ☹

alionuska
15. apr 2009

Cessy,ked pojdes obtahovat tu tortu,ten potah musi byt velky,aby ti pretrcal aj na okrajoch...potom si to pekne s rukou zahladis a vyrovna sa ti to same.Idem uz spinkat,lebo rano idem na kontrolu ku gynekologovi,ale ak najdem ten link,kde to je nazorna ukazane,tak ti ho sem dam.Aby si to videla,ako to myslim,lebo pisem jak madar! 😀 😀 Ahoj...

cessy
15. apr 2009

alionuska ja som ho mala az moc velky a neviem veru ako s tym...hore bol krasny rovny, len potom ako som to davala pod tortu...tak to nevyzeralo moc dobre... ☹

tak dobru noc...ak budes mat cas, tak popiseme 😉

stresmenka
15. apr 2009

cessy pozeraj na www.tortyodmamy.sk a rady a postupa hore v hnedej lište tam nájdeš skoro všetko 🙂

cessy
15. apr 2009

stresmenka dakujeeeeeem...to prve som uz pozrela 🙂

cessy
15. apr 2009

este raz dakujem......presne toto som chcela vediet ako sa to robi 😉 , na buduce to vyskusam

zuzidr
16. apr 2009

ahojte baby vedeli ste mi dať link aby som vedela presný postup práce na trotu prsia?MM má narodeniny a ja by som prvý krát chcela niečo také spraviť 😀

ali prosím ťa čím mám obtiahnuť tú tortu aby bola telovej farby,vedeli by ste mi aj vy poradiť čo a ako a z akého materiálu?dakujééééém 😀 😀

alionuska
16. apr 2009

Zuzidr,no to mas jedno s cim tu tortu potiahnes.Tych hmot na potahovanie je viacej druhov. A telovu farbu dosiahnes iba tym,ze budes experimentovat.Pridavat zltu,cervenu a hnedu-alebo kakao...po trosicke,aby si ten odtien trafila... 😅

zuzidr
16. apr 2009

ali len ja som tu v PN napr.zháňala K2(lebo som to videla na MMB) a je tu len jedna čokoládovňa kde majú takéto veci a tam to nemali......vôbec neviem kde by sa to dalo kúpiť alebo ako hmotu spraviť....nestíham to objednať z internetu....napríklad z tých gumových cukríkov niečo podobné nespravím?nevyznám sa v tom 😖

zdenallicka
16. apr 2009

zuzi, ta hmota z tech bonbonu je vhodna na potahovani... 😉

alionuska
16. apr 2009

Zuzidr,aj v Moravanoch nad Vahom je obchod s takymi vecami.Hodim ti sem link.Z PN je to kusok alebo skus tam zavolat a opytat sa,kedy by ti to poslali,keby si si to objednala cez net. 😉

alionuska
16. apr 2009

Klikni na to VSTUPTE. 😀 😀

cessy
16. apr 2009

ali a ako budem musiet zafarbit tu potahovu hmotu, aby som dostala taku zltu ako syr?? vobec neviem...uz teraz nad tym rozmyslam ☹