Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

cessy
5. aug 2009

ahojte
sofi ja som uplne zabudla dat ten link, postupne som ich tam podavala, a potom som na to zabudla.
ale pozeraj to s tym ze som len zaciatocnik....takze zatial ziadna slava 🤐

http://www.tortyodmamy.sk/?q=user/7258/images

😕

😵

😒

cessy
5. aug 2009

no tak tie syte farby by aj mna zaujimalo ako docielit 😨

sisidl
5. aug 2009

cawte kocky,no ja ked chcem syte farby tak malujem priamo na hmotu,so stecom a farbu mam zriedenu s troskou bieleho alkoholu. 😉

cessy
5. aug 2009

sisi da sa to malovat aj na MMF, aj na K2??, nezostanu tam potom ciary po stetci??? 😕

wighy
5. aug 2009

a ten alkohol????ked robim tortu pre deti??????

cessy
5. aug 2009

wighy to su 2-3 kvapky, on sa odpari 🙂

wighy
5. aug 2009

jaaaj 🙂

sisidl
5. aug 2009

presne tak,on sa odpari 😉 to vobec nieje citit..ja s K2 nerobim vobec,ja robim s mmf a je to v pohode,nezostavaju tam voec nejake ciarykukni moje torty a tie syte farby,to je vsetko maovaneokrem bobuliek hrozienka na sude,tak ide malo hmoty a davam tam viac farby 😉
http://www.tortyodmamy.sk/?q=tracker/452
ale ber to tak ze pecem len cca rok a pol,tak nejake veldiala to nie su 😖 😀

alionuska
5. aug 2009

Ahoj kocky...tak s tou tmavo zafarbenou MMF to je veru tak,ze najlepsi efekt dosiahnete ked budete farbit priamo povrch potahu..ale da sa to aj tak,ze ked zarabate hmotu ,tak namiesto tych dvoch lyzic citronky das priamo rozpustenu farbu...ale aj to som skusala a nebolo to stale ono...to srdiecko pre moju mamu som robila tak.Ale tato hmota,ak ju moc prifarbujes,tak ma tendenciu sa drobit...ja odvtedy,ako sa mi drobila prvy krat,iba malujem ..a ani nie stetcom,ale takou hubkou...co byva napriklad v pudrenke 😀 ...Vobec to neni vidno,ze sa maluje,a ten alkohol tiez neni citit,to sa odpari..ako tu bolo spominane.
Wighy,no macka...najdi si doma nejaku hracku a obkukavaj..ja ak najdem navod na to,tak ti poslem...len teraz neviem kde je..musim pohladat..pa pa zatim! 😉

sofi07
5. aug 2009

niekde som citala, ze ked sa farba rozmiesa v alkohole, ze to dlho schne, je to pravda?

sofi07
5. aug 2009

cessy, pozeram ten tvoj album, parada!krasne torticky, mozes byt na seba pysna!

wighy
5. aug 2009

alionuska juuuj neblazni hehe ja som na take mantava ze obkukat z hracky to radses skusim objednat nejakeh macka lebo na to si netrufam ,an to fakt nemam vlohy,keby som zacala robit macka stavim sa ze nakoniec by z toho vznikla napriklad sova 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

cessy
5. aug 2009

sofi dakujem 😕

wighy objednane nieeeee..... 😨 , cela torticka bude tvoja robotka a postavicky kupovane??len to nie...to sa mi nepaci. inak aj sova moze byt zaujimava 😕 😅 😅 😅

wighy
5. aug 2009

wooow to je krasny macko to by som nedokazala uff ja fakt nemam cit na taketo ☹
soba bola len priklad mozno by z toho vznikol potkan 😀 😀 😀 😀

sofi07
5. aug 2009

ale wighy, sak nemusis ho takto vyspikovat, aspon tvar odkukaj. ja som tiez urobila zirafu a kamoska, ze jeej aka pekne lienka! 😀 .

cessy
5. aug 2009

jeeej ten je krasny 🙂
pridam do albumu akeho som robila minule ja, len tak na skusku

cessy
5. aug 2009

dievcata rýchlo kukuk do albumu
zas som dala prvu fotku maleho 😉 ,
takychto chcem spravit malemu na tortu k rociku 😕

cessy
5. aug 2009

halo???kde ste???zmazu mi to 😨 😨 😨

sofi07
5. aug 2009

cessy super, jednoduchy a krasny.som si ulozila obrazok, zide sa 🙂))aby som mala, ked ti to vymazu 😀 wighy, inspiruj sa, to zmaknes aj sama-
cessy, maly je zlaty, akeho kohuta ma vycesaneho 😉

cessy
5. aug 2009

sofi dakujem, ale to bol len taky na skusku.

ano maly ma kohuta stale teda to nieje kohut, ale pankac 😕 , rastu mu vlasky len stredom tak mu to tak cesem uz od porodnice 😅

wighy
5. aug 2009

cessy ved ten je podareny

asi to budem skusat od zajtra hehehehe snad sa mi za mesiat podari vycarovat nejakeho schopneho

sofi 😀 😀 😀 lienka 😀 😀

cessy
5. aug 2009

sofi z lienky si nic nerob, asi nemala precisteny zrak 😉

ta zirafkova torticka je krasna 😉

sofi07
5. aug 2009

dakujem cessy 😔 , ved ja si nic nerobim, zmiatli ju tie bodky, mali to by skor flaky, aspon sme sa zasmiali 😀 😀

alionuska
5. aug 2009

Ja som prisla na to,ze ked sa chcem rozveselit,tak si idem precitat,co tu pisete..jaaaaj baby,nebojte sa toho.Wighy,skus a mozno budes sama zo seba v soku,ako sa ti podaril... ved to je ako ked modelujes z plastelinky pre deticcky! 🙂))))
Cessy ten tvoj macko sa ti podarila avidis,nevymazali ti ho...asi,ze to neni cela torta...chi chi 😀 😀

cessy
5. aug 2009

alionuska ved uvidime, ale som rada ze ste si ho pozreli... 🙂

wighy
5. aug 2009

sofi presne, torticka je krasna a podla mna je to zirafka 🙂

toho maska skusim nejako sama a ked nie tak uz neco vymyslim 😉

alionuska ja som ani z plasteliny nevedela modelovat hehe furt iba kosiky to mi islo 😀 😀 😀 😀

cessy
6. aug 2009

alionuska robila si uz z WI hmotou??citam ze ja sa s nou dobre robi.

cessy
6. aug 2009

a kde by som to zohnala??na pecenie hrou som to nenasla a na inych strankach to maju velmi velke balenie. mne by stacilo tak 1-2kg 😕

evitkamalicka
6. aug 2009

cessy ono to zozenies povacsine len v tom 7kg baleni...mne to nosi jeden pan z Levic a ten mava aj kilove balenie