Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dajna11
4. nov 2010

ona všetko robí z toho?má krásne torty.....ja som tiež s tým robila,ale mi to nechutilo....aj sa mi s tým nejak horšie robilo ako s tymi hotovými poťahovkami,ale to je len tréning istotne.

hejdita
4. nov 2010

ano robi z toho vsetko 🙂

a dievcataaaa chcem sa opytat hodi sa na tortu pisat ze F+J=50???? mne se to moc nehodi ale zakaznicka to tak chce a jak to napsat aby to nebylo take divne jak se mi to zda 😅 😀 😀 😀 😀 😀

deeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeekkkkkkkkuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuujjjjjjjjjjjjjjjiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 🙂

eliska22
4. nov 2010

ahojte kočky, idem piecť svoju 3 poťahovanú tortu a potrebovala by som poradiť, chcem vyskúšať pudingový krém a neviem aké maslo použiť, môžem dať aj klasické maslo? lebo ja tie palmaríny, hery moc nemusím...a môžem tento krém použiť aj pod poťah z MMF, či radšej nie?

hejdita
4. nov 2010

@eliska22 nejlepsi je kalsicke maslo tento krem je vhodny i pod potah ale musi tam byt vice podilu masla minimalne pul na pul......
jo a kdyz budes delat puding tak tam dej na jeden puding 35Oml mleka aby to bylo tuhsi 😉 🙂

eliska22
4. nov 2010

@hejdita ďakujem 🙂

henikav
4. nov 2010

@yamahafazer krasny mramor, pekne sa ti podarila

dajna11
4. nov 2010

jo a kočky akými farbami farbíte poťahovky?ktoré su najlepšie?gélové,práškové....čo lepšie farbí

bzucinka2
4. nov 2010

@meinkonka tietomale su uz take na nich sa az tak zarobit neda, ja som teraz robila 6 kilovu a to uz bolo lepsie 🙂 a uz som ich aj minula v cukrarskych potrebach 😀

petusko
4. nov 2010

ahojte, poradte nejak dobry biely krem okrem klasickeho vanilkoveho. bude tam aj cokoladovy, tak neviem aky sa k nemu hodi, nechcem taku obycko coko-vanilka.
inak citam a sledujem torticky su prenadherne 😵 len moc nepisem, lebo ja velmi radit neviem, kedze sama som na zaciatku a potrebujem vase rady 😅

henikav
4. nov 2010

@petusko co tak bananovy krem z prasku pudingu DR Oetker bez varenia?? Ja iba vyslaham slahacku a zaslaham ten puding, ale iba na plnenie, nevyhovuje pod potah

petusko
4. nov 2010

@henikav dakujeeem moze byt 🙂 este som taky nerobila, vyskusam 🙂 to bude torta pre synovca, takze mozem aj trochu experimentovat 😅 pod potah dam tu cokoladovu, ta bude maslova.

alionuska
4. nov 2010

@maca77 ja niekedy ani neviem ako to namiesam...aj hociake zbytky co mi zostali dam a ,ked sa mi to zda moc hnedkave,tak tam dam zltu a je to take pieskove....🙂 😀 😀 😀

alionuska
4. nov 2010

@dajna11 mozes sa aj mna opytat🙂
kuk na moje torticky...mam na facebooku tri albumy...
http://www.facebook.com/alena.strbova#!/album.p...

bzucinka2
4. nov 2010

@yamahafazer super krasne sa ti ten mramor podaril 🙂
@dajna11 aj z k2 som modelovala teraz zvieratka a v pohode a modelovat sa da dobre aj s WI hmotou 🙂

dajna11
4. nov 2010

@alionuska ahoj,tebe som teraz chvalila tortičku na krst na torty od mamy...je úžasná....obdivujem ako krásen to robíš z MMF,to mne sa lepšie robí z hotových poťahoviek,,ale teda ja som amaterka....teraz idem robiť synkovi na krst a neviem aké farby použiť,používala som práškové....zarobila s vodou a tak,ale skor by som tie gelové či neviem...a budem potrebovať aj čierne zafarbiť...a také malé balenie by mi stačilo....s čím farbiš ty?

dajna11
4. nov 2010

@bzucinka2 ja som z K2 tiež robila kvety,ale vraj je lepšia WI..tej som mala len kusok na skusenie...zdá sa mi plastickejšia.....tak by som to chcela skombinovať....len neviem ako zafarbiť....čím a akými ja nemám skusenosti,frbila som iba práškovými

lawli
4. nov 2010

@dajna11 ja robím tiež všetko z MMF je to super aj na kvety a tak pod. ......priznám sa že K2 som ešte v rukach nemala... 😉

dajna11
4. nov 2010

@lawli no ja som si pohodlná....lahšie je mi kupiť hotový poťah 😉 😉 😉 ale robila som zo začiatku z MMF,len potom kamoška ma natiahla do K2 a teraz zasa presedlala na WI a ja som ešte s tým nerobila

henikav
4. nov 2010

@lawli K2 je podla mna dobra na potah, ona sa mi vobec nelepi, ale na tvarovanie ona v teplych rukach priliz zmakne. Pocula som ze ju treba premiesit s cukrom ak chceme z nej tvarovat

lawli
4. nov 2010

@dajna11 @henikav ja som sa na samom začiatku dostala k MMF a páči sa mi s tym robiť,tak preto som iné neskúšala... 😉 zatiaľ som spokojná , len teraz akosi rýchlo miznu Haribo cukríky z Lidlu 😀 😀 😀 😀

dajna11
4. nov 2010

@lawli
@henikav no a čím zafarbujete hmotu?akými farbami?

lawli
4. nov 2010

@dajna11 ja praškovými 😅

henikav
4. nov 2010

@lawli mne tiez vyhovuje celkom MMF, hlavne preto ze je stale po ruke, cukriky sa vzdy daju aj na poslednu chvilu kupit, ale napriklad neviem robit volaniky z mmf, tie iba z K2.
@dajna11 ja farbim praskovymi "kovandovi" z tesca, pretoze su lacne, neinvestovala som do geloviek, pretoze ja to nevyuzijem, upeciem mozno 5 tort za rok a mne to staci ako farbiva, aj tak sa snazim farbit co najmenej, odkedy trieda maleho mala dva dni cervene a modre jazyky 😀 😀 😀 Radsej si triedim cukriky podla farby a podla toho si robim hmotu. U nas su cukriky zelene, ruzove, zlte aj biele a vacsinou s tym vydrzim, alebo dofarbim len mierne. Co pouzivam je bielidlo, aby bola biela taka pekna snehobiela a nie siva, alebo kremova

lussy23
4. nov 2010

@meinkonka - krásna torta.

lawli
4. nov 2010

@henikav neviem posúdiť, ako by sa dali robiť volániky,pretože ešte som ich nerobila.Nejak to nieje moja predstava na tortu.Hoci sa musím priznať ,že neraz som to obdivovala a predstavovala si tu pracnosť 🙂

meinkonka
4. nov 2010

dik baby za komentare a infosky 😉

hrusticka84
4. nov 2010

@yamahafazer ....děkuji za vyčerpávající odpověd 🙂 🙂 🙂

dajna11
4. nov 2010

@lawli no sú lacné....len neviem zohnať čiernu ☹ a to zarobíš s vodou a dáš do hmoty že?

dajna11
4. nov 2010

@henikav ved ani ja to nevyužijem,málo pečiem....no našla som také malé flaštičky geloviek za 2eu...tak to by som ešte dala za to....len nemaju takú malu čiernu a zasa kupovať velké balenie nemienim

lawli
4. nov 2010

@dajna11 ja farbu nedávam do vody ,len ju po zrniečkach pomaly pridávam do roztopenyh cukríkov a dlho miešam a až potom zapracujem cukor 😉
čierna - zatiaľ som ju nepotrebovala ,ale mám takú skúsenosť ,kúpila som si miesto praškovej farby čokoládovú hneď a chcela som z toho takú tmavšiu hnedú.Manžel sa ma pýtal ,že či bude dosť tmavá, tak som len podotkla ,že hádam ak použijem celý baliček tak áno (netrebalo mi toho veľa). V tom sa mi zobudil drobček a išla som ho kojiť.No moje cukríky už boli roztopené a tak som poprisila manžela nech mi to vymieša.Samozrejme chlap 😀 😀 😀 nasypal celý balíček a miešal, keď som došla späť tak som skoro padla to bolo tak čierne ,že hádam sa ani čiernejšie nedá 😀 😀 😀 😀 mam tu hmotu ešte aj doteraz a používam ju na očká a tak podobne ,lebo inak je dosť horká ,ale čierna 😀 😀 😀