Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

yamahafazer
2. jan 2011

ahojte
robila som moju prvu nevestu este bude mat zenicha a neviem ci mam ten vrsok tela prerobit alebo nie lebo som ho spravila podla siat ako bude mat nevesta tak poskladane ,ale sukna je vymyslena lebo tu bude mat nevesta iba hladku tak ja som spravila inu a teraz ked na to pozeram akosi sa mi ten vrsok tela nelubi a vlasy bude mat este dlhsie len je to este mekke som to len kvoli odfoteniu spojila cele telo

a same krasne torty zasa pribudli ja budem teraz robit pivovy pohar

daducha
2. jan 2011

@nata_ ,
ahoj, som z KE,vraj sikovna, zatial torticky kazdemu chutili, aj recepty si pytali.Fotky si môzes pozriet na www.tortyodmamy.sk,heslo daducha.

bzucinka2
2. jan 2011

ahojte, prajem krasny novy rok, nech sa kazdej v nas dari piect krasne torticky aj nadalej, tehulkam uspesne tehulkovanie 🙂
krasne torticky ste popridavali 🙂
a mam technicku otazku @alionuska, @vinka ked urobite ten notebook z cesta ci puncoviny, to ho najprv potiahnete a potom prelozite na kufor? ci ako?

vinka
2. jan 2011

@bzucinka2 no ja by som ho urobila takto 😉 ja som notebook na torte ešte nerobila 😉

akika722
2. jan 2011

Ahojte,prepáčte že sa vam sem pletiem,často obdivujem s otvorenymi ustami vaše vytvory,o klobuk dole...šikulky ste všetke...
Chcela by som vas poprosiť či by ste mi nevedeli dať nejaky tip na dobru tortu čo by som zvladla aj ja/taka šikovnica nie som 😅 /synček bude mať 3ročky tak by som mu niečo chcela pekne vytoriť..ked mal rok piekla som ja,davala som tam jedly obrazok macko pooh,ked mal dva dava som piecť...a teraz...no neviem čo vymyslieť 😒
diky 😉

bzucinka2
2. jan 2011

@vinka ako takto ??? 😀

23bambuliatko
2. jan 2011

@alionuska
Dobrý den, chcela by som sa opýtať, či ba bolo možné objednať si u Vás tortu.
Som z Ružomberka a potrebovala by som to nejako koncom Januára-začiatkom februára.
Typ torty: Náhradné diely k 50....je fantastická...........vaša práca je krásna a precízna 🙂))
A aká by bola cena?
dakujem za odpoved...Zuzana

alionuska
2. jan 2011

@bzucinka2 ja som to potahovala na tom kufri...zakazdym... neviem,mozno to ide aj jednoduchsie...😀

alionuska
2. jan 2011

@23bambuliatko ja nemam problem vam upiect aku si len poviete,len takl trochu premyslam nad tym,ako by to bolo...ci by ste to enmala ku mne daleko..sice som piekla uz aj do Humenneho a Kosic,ale to si vzdy ludia vyzdvihli,ked sa vracali z Ba(prace) domov na vikend.... cestou sa zastavili u mna po tortu a potom cestovali este na vychod... neviem,ci by sa vam oplatilo merat cestu ku mne a domov,kvoli torte.... Ved ak chcete ,napiste mi IP. Dakujem

lussy23
2. jan 2011

@akika722 - krásne
@yamahafazer - waw!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bzucinka2
3. jan 2011

@alionuska no a to ma zaujima, ale tak ty si uz macherka, ci neporusis ten marcipan naspodku ked to orezavas 😉

zuziq
3. jan 2011

ahojte, idem piect svokre tortu na 60tku a zaujima ma, do coho su napichane tie kvietky napr. na tejto torte?

http://picasaweb.google.com/maruskabb/Torty#542...

je to nejaky "kopcek" z hmoty a do toho sa nasledne aranzuju kvety? alebo puncovina potiahnuta a opat sa pichaju kvietky? alebo sa na to pouziva nieco specialne? viete mi poradit? ak by som potiahla napr. mensi kusok piskoty a napichala to tam sparatkami, bude to drzat? 😕

vinka
3. jan 2011

@bzucinka2 myslela som takto ako si to napísala.Potiahla a preložila na tortu a dorobila nedostatky.Neviem ešte som to nerobila ani tak ani tak tak netuším čo je lepšie 😕 😀

daniz
3. jan 2011

Ahojte tak v prvom rade Vám všetkým prajem do nového roku veľa,veľa a veľa zdravia, lebo je najdôležitejšie, šťastia, lebo je potrebné a mnoho, mnoho síl do pečenia krásnych tortičiek.Peniaze priať nebudem lebo aj tak nebudú 😀 😀 😀 . Ani neviem presne koľko ste toho popísali, idem dočítať, popozerať a hlavne vychváliť...

bzucinka2
3. jan 2011

@vinka dakujem 🙂
@zuziq podla mna tam nie je ziadny kopcek, len je to tam tak naaranzovane, to moze byt na drotikoch alebo aj spajdliach 🙂

zlatat
3. jan 2011

Ahojte holky,

pozerám, že tu pribudli krááásne tortičky.

Ja by som na piatok mala mať dve tortičky a potom dlháááá pauza až do marca ( teda ak sa medzitým niekto neozve ) - bože to bude absťááák riadny.
Asi budem vykrmovať rodinku - chichi už teraz ich ľutujem 😀 😀

petusko
3. jan 2011

ahojte dievcata, prajem vam do roka 2011 vela zdravia a nech nam to pecie !!! 🙂 😉
ja mam na januar jednu pedbeznu objednavku a jednu mimoriadnu, moj synacik bude mat narodeniny, uz ma presnu predstavu co chce, tak snad splnim jeho zelanie 😅

alionuska
3. jan 2011

@bzucinka2 ja orezavam takym velkym koleckom na Pizzu z Ikea🙂 😀 neporusim...asi mam uz cit v ruke,alebo co😀

vinka
3. jan 2011

@alionuska vieš,že aj ja orezávam tým kolieskom 😀 😀 😀

vinka
3. jan 2011

@petusko a to čo také si želá?Môj syn do nedávna chcel hrad s drakmi a pavúkmi.A minule mi povedal,že chce mafiánsku tortu.Na čierno potiahnutú a v strede zapichnutú pištol chápete?A okolo panáčikov nie zabitých len nech im tečie krv.Som myslela,že umriem.Jasné,že som mu to zarazila 😠 😠 😠 😠

bzucinka2
3. jan 2011

@alionuska aj ja orezavam takym kolieskom nie je z ikey ale z tescomy, ale asi to chce len prax a skusat 🙂dakujem
@vinka krasny napad, ze mafiansku tortu 🙂

vinka
3. jan 2011

@bzucinka2 no fajn dík ale mne sa to nepáčilo vôbec.A keby si videla s akým nadšením to vysvetloval.Mi povedal ty vieš urobiť všetko.Ty to zvládneš a urobíš ju. 😀 😀 Len som mu povedala,že nie takú mu neurobím.

bzucinka2
3. jan 2011

@vinka ako ani ja by som ju neurobila, to som myslela zo srandy 🙂

petusko
3. jan 2011

@vinka no tak moj ma este take jemnejsie detskejsie predstavy 😀 chce Pata a Mata ako stavaju snehuliaka. tak snad zvladnem, aj ked postavicky teda este velmi nezvladam. aspon sa naucim 😅

zdenallicka
3. jan 2011

@petusko TO zvládneš..🙂 Já jsem dělala už čtvery a povedly se vždy...🙂 A to jsem pěkná lama...😀

lawli
3. jan 2011

@alionuska vďaka za radu na tu telovú....ja robím iba z MMF a tie haribo rombiss mam aj doma....ešte raz ďakujeeeeem 😉

lawli
3. jan 2011

Ahojte ,tak ja som Nový rok začala hneď s dvomi tortičkami....tak pridávam 🙂

vinka
3. jan 2011

@petusko tak 3 roky a skoro 10 sú rozdiel. 😀 😀 😀 Aj môj syn v takom veku pozeral pata a mata a vlk a zajac 😀 😀 😀

vinka
3. jan 2011

@lawli krásne torty 😉 😉

yamahafazer
4. jan 2011

pridavam moj hotovy svadobny par len musia este dobre vytvrdnut a stym zenichom je viac roboty ako s nevestou su aj so sparatkami poprepichovany tak hadam budu drzat a potom budu este nastriekany na lesklo