Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sofi07
3. sep 2009

ali, tie pripravy na babatko su super, to ma take uzasne caro, ze?som si vsimla, ze termin mas 26.10., moja Anetka sa narodila 25.10. 🙂
dakujem zdallicka za linky, myslim, ze toto som myslela 🙂 nikdy som to nevidela, len to obcas niekto v diskusiach spomenul 🙂

alionuska
3. sep 2009

No Zdeni ma predbehla... 😀 😀
Sofi,veru,cele tehotenstvo a aj pripravvy na babatko su neskutocne krasne obdobie... 🙂 Aj ked zijem zo strachom ,ci vsetko bude tak ako ma byt...ale radost je to neopisatelna...citit v sebe toho drobceka...no mna malinka tak silno kope,ze mam pocit,ze to bude aj skor,ako 26.10. mozno s Anetkou budu aj narovnako.... 😀 😀

sofi07
3. sep 2009

neboj, al, vsetko dobre dopadne a malicka bude zdrava a krasna. budeme na Teba vsetky mysliet. o par tyzdnov uz sa budes zvrtat okolo zivej torticky 🙂))

zdenallicka
3. sep 2009

Jsem rychla jak fretka..😀

lenlenka
3. sep 2009

Ahojte,
neštudovala som síce celú tému, možno to tu už bolo spomenuté, ale kto hľadá inšpiráciu či cukrárku kdekoľvek na Slovensku, pozrite

http://www.tortyodmamy.sk

Sú tam nádherné veci.

cessy
3. sep 2009

lenlenka, fiha, dakujeme za tip 😀 😀 😀 pozrieme 😀 😀 😀

sisidl
3. sep 2009

Ahojte kocky..dlho som tu nebola,nebolo casu. posielam vam link,prvych 5 je novych a zajtra tam pridam dalsie dve 🙂
http://www.tortyodmamy.sk/?q=tracker/452

marfic
3. sep 2009

chcela by som sa vás spýtať, či aj vy máte ten poťah z MMF pri rezaní torty taký tvrdý
teraz keď som robila tú poslednú tortu, pridala som trochu sušeného mlieka / došiel mi práškový cukor a už som nechcela v nedeľu ráno preháňať manžela do mesta/ a ten poťah bol oveľa mäkší a niektorí členovia rodiny ho dokonca aj zjedli, lebo MMF stále nechávajú, že je to veľmi sladké --stále by chceli len navrch čokoládu a boky orechové, tak vždy robím aj takú aj takú
a pri rezaní dávate ozdoby dole? lebo ja keď dám dole, ide mi to aj s poťahom, keď nedám, zabárajú sa do torty, to hlavne teraz , keď som dala gerbery
mne sa tie tortičky taaak páčia, ale neviem, kde robím chybu ☹

cessy
3. sep 2009

maftic ako tvrdy??stvrdnuty myslis??mne skor potah na tortr zmakne.
a ozdoby samozrejme, ze davam dole, ved s tym sa to neda rezat. ja ich na tortu lepim vodickou, takze sa daju dat lahko dole 😉

cessy
3. sep 2009

sisi pekne torticky 😵

sofi07
3. sep 2009

cessy 😀 😀 😀 😀 😀 😀
sisi, krasne su, ta travicka pod tymi futbalkami je paradna
marfic, mne sa to kraja dobre, mozno alionuska alebo niekto iny ti poradi

cessy
3. sep 2009

sofi co????ved som pekne odpovedala, nie??? 😕 😀 😀 😀 😀 😀
srandicky ma neopustaju 😉

sofi07
3. sep 2009

ano pekne, aj ja si to idem teda kuknut :D 😀 😀 😀

sofi07
3. sep 2009

no a teraz vazne, vie mi niekto poradit, chcem urobt ruzicku na stopke a len ju volne polozit na tortu. a neviem, ci tu stopku netreba vystuzit drotikom a ak ano, tak ako sa to robi?? dakujeeem

alionuska
3. sep 2009

Ahoj..aj mne MMF vzdy zmakne a kraja sa super... neviem kde robis chybu..mozno je to cukrom...
Sisidl..uz som tie tvoje najnovsie prave videla....teda,mna cakaju na dalsi vikend tri...tak tiez si maknem!!! 😀

marfic
3. sep 2009

ďakujem, cessy, jasné, že si pekne odpovedala 😉
no mne zmäkol MMF len teraz, keď som pridala to sušené mlieko a cukor používam považský, ale určite po čase na to prídem, len treba skúšať a skúšať

vinka
4. sep 2009

Baby chcem sa opýtať či ste už niektorá objednávali farby gélové zo stránky pečenie je hrou?

lenka.pav
4. sep 2009

ahoj, ja mam tie gelovky, su super, staci velmi malo a mas to zafarbene 😉 . aj som si vravela, ze takymto stylom ich budem mat do konca zivota 😉

zdenallicka
4. sep 2009

V albu fotky dortu..😀

alionuska
5. sep 2009

Vinka,podla mna su gelove Wilton najlepsie na farbenie hmoty. Ale ja som ich neobjednavala,ja si ich kupujem...
🙂

alionuska
5. sep 2009

Zdeni,co to ako je?? Nejaky roboti??? Ale tak tie skalnate vrchy su krasne...aj napad dobry! 🙂

zdenallicka
5. sep 2009

Ali, zadani znelo: drsny, surovy a ponury dort, diamantovy lom, roboti.... 🙂

alionuska
5. sep 2009

Ahaaaaaaaaa 😀 😀 😀 😀 😀

sse
5. sep 2009

ahojte,
tak ja som dnes znovu robila tortičku. ideme pozrieť bábatko. Večer ju sem skúsim pridať ak sa mi podarí.

Dnes som robila MMF poťah z JoJo cukríkov a išlo mi to bez problémov 🙂

sisa.b
5. sep 2009

ahojte 🙂 tak ja som dokoncila tortu pre moju slecnu 😕

basado
5. sep 2009

teda sisa ten je kraaasny. Maš na to formu? fakt je suprovy, šikulka 🙂

sofi07
5. sep 2009

siii, nadherny je. a chlaci aki stastni boli 🙂)))

alionuska
5. sep 2009

Sisa,havinko krasny!!! Vidim ze v albume mas aj mc queena...ja tiez idem robit prve take auticko. Tento tyzden mam toho dost,no hadam som si moc nenabrala na rohy.... 😀 😀 a ze budem vladat! 🙂 😀 😀 😀 😀

vinka
5. sep 2009

Alionuska a kde sa dajú kúpiť? 😕

sisa.b
5. sep 2009

dakujem holky 🙂 krajat som ho musela ja, lebo nik iny nechcel 😀 ale zas to bolo na poslednu chvilu, kedze moja mala sa vcera rozhodla, ze nebude spat 😝 do 3tej ponocovala, tak som zavarala hrusky namiesto pecenia torty 😝

ali, mcqueenov som robila uz dvoch, akurat som lakovala stetcom, tak bolo vidiet tie tahy 😒 no uz si ma poucila, tak nabuduce budem vediet 😉