Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zlatat
24. feb 2011

@mrka2 @vinka
@yamahafazer kráásne tortičky ste urobili 😅

vinka
24. feb 2011

@zlatat aká je kráááááááááááásna.Ako si robila tú kytičku? 😕 Aj ty robíš vám čo sa zvýši?Aj ja máme povinne doma takú tortu aký krém sa zvýši alebo korpus nezadarí 😀 😀 😀

alionuska
24. feb 2011

@mizulienka ja hmotu vacsinou... ale napriklad Mc queenov farbim na povrchu.... 🙂 Lebo na cerveno sa mi zle zaraba....tak vela😀

zlatat
24. feb 2011

@vinka ďakujem. Ono všetko je na drôtikoch, pospájala som to a napichala do torty
Ja som len korpus nepodarený využila, lebo bol bezlepkový ( keby bol lepkový, tak to asi dám babke ) no a zvýšil sa mi aj krém, ale ten bol pre zmenu salkový a to je mlieko, takže poputoval do mrazničky a pre nás som musela spraviť iný krém.
Ináč je mi ľúto, že som dobabrala korpus, lebo som si chcela spraviť niečo iné, ale aj táto sa mi páči ... konečne som si na torte vyskúšala Celshapes ornamenty 😅

alionuska
24. feb 2011

@vlada111 neboj...na to vsetko by si prisla aj sama... clovek skusa stale nove veci..aj ja som len tak experimentovala a nic som tym nepokazila..a to mlieko mi zachranilo hmotu😀 ....

alionuska
24. feb 2011

@vinka ja som este ten sirup ani nevidela...kde si ho kupovala,v nejakom bio obchode zo zdravou vyzivou??? ..

vinka
24. feb 2011

@alionuska presne tam. 😀

mrka2
24. feb 2011

@zlatat dakujem, aj ty mas krasnu torticku. skvostne dielko 😉 a tuze paradne!!! 😵
@lussy diky 🙂

yamahafazer
25. feb 2011

same krasne torticky zasa pribudli 😵
@zlatat no krasna torticka aj kyticka super sa ti to popdarilo 😵

chcem sa spytat robili ste niekto celu tortu obliatu cokoladou a na to ozdoby z marcipanu?ako tam na tej cokolade drzali staci prilepit vodou bude to drzat alebo sa to po cokolade smyka?ja som cokoladovu zdobila len kremom marcipanom este nie

zdenallicka
25. feb 2011

@yamahafazer Přilep je kapkou čokolády..;)

ellise
25. feb 2011

@reruna no chci nějakou strukturální folii, pak kleštičky, a pak tady toto: http://www.cukrarskepotreby.cz/cze/produkt.html...
a nějaké krajkové lemy a hmotu. O poštovné se podělím s kolegyní, ona bude taky něco objednávat. Barvy a kostice musím koupit jinde.
Holky, která hmota je na modelování lepší Smartlex velvet, nebo flower?

Jo a jinak jsem dnes v Bille objevila skaramelizovné salko. Hend jsem ho ochutnala a je dobré. Plánuji dělat medovník.

misa1982
25. feb 2011

AHOJKY PROSIM O RADU NEZNATE COKOLADOVY KREM KAM SE DAVA PUDINK A NUTELA RECEPT?

mizulienka
25. feb 2011

dievcata viete mi prosim poradit? idemrobit tortu pre maminu, mam urobene zlte ruze, potah bude biely, chcela som este nejake ruze inej farby,ale neviem, akej...poradite?

beruska2x
25. feb 2011

@mizulienka do zlute pridej trosku oranzove.. 😉 at ladi ale odstin je jiny 😉

mrka2
25. feb 2011

@zlatat pardon, ruze som myslela 😅 😀

reruna
25. feb 2011

@ellise tak na ty kopretinky jsem se taky dívala, ale nevím, jak se s tím bude dělat, chtěla bych hlavně tu maličkou, a bez toho vypichovátka ám strach, že se to bude špatně vyndávat...kleštičky bych chěla taky, ale nevím, jaký vybrat a krajkový lem myslíš co?

reruna
25. feb 2011

@yamahafazer @zlatat @vinka krásné dorty 🙂
@vinka já mám kukuřičný sirup, měli ho u nás ve zdravé výživě

mrka2
25. feb 2011

@yamahafazer no tak ta je krasna, a nadherne ruzicky! ja take vobec neviem,ale kvety celkovo ma vobec nebavi robit 😝
@vinka krasne mysky 😵

mizulienka
25. feb 2011

@beruska2x oranzovu nemam 😒 chcela som najprv urobit hnede, dala som do hmoty kakao ale to je taka slabo hneda, neukaze to pekne.

mrka2
25. feb 2011

@reruna prepac, ze vam skacem do konverzacie,ale tie margaretky - kopretinky si vypichnes presne tak isto,ako keby si tam mala tu pruzinku - obycnajnym sparatkom,alebo hocicim. tie s tou pruzinou su zbytocne predrazene 🙂 kebyze mam este raz kupovat,tak si kupim radsej tie. 🙂

beruska2x
25. feb 2011

@mizulienka tak pridej trosku cervene... nebo co mas, nebo smichej hmoty y udelej mramorovane

mrka2
25. feb 2011

@misa1982 no ja robim od oka, urobim si hustu kasu, vymiesam maslo s nutelou a pridam tu kasu a je to. 🙂
@mizulienka oranzovu si namiesaj z cervenej a zltej, podla mna to ukaze pekne- oranzove a zlte... ale so zltou ide pomaly kazda farba 🙂

jakelina
25. feb 2011

@zlatat slza s růžičkami je nádherná, škoda rozkrojit 😉

jakelina
25. feb 2011

@mrka2 kaši děláš z polohrubé mouky a vody???,

mrka2
25. feb 2011

@jakelina nie, ja robim z mlieka a hrubej muky - vtedy sa mi nerobia hrudky 🙂 kolko ml mlieka tolko polievkovych lyzic muky. napr. 200 ml mlieka a 2 kopcovite PL muky. ale mozes dat aku chces muku,ale mne sa osvedcila hruba 🙂 recept mi dala moja teta,neviem ako robia ostatne 🙂

jakelina
25. feb 2011

@mrka2 aha děkuju, já jsem právě někde četla recept na pol. mouku a vodu. Byl to nějaký trvanlivý krém.

zlatat
25. feb 2011

HOlky ďakujem vám veľmi pekne za pochvalu - dnes idem poťahovať ďalšiu slzu, len s inými kvetmi
@mrka2 moja svokra tiež robí kašičku z hrubej múky 😅

andilekanitka
25. feb 2011

prosím o radu, dělala jsem hmotu z JOJO bonbonů a vůbec to nešlo vyvalovat bylo to nějaké tuhé...ani po lehkém nahřání...udělala jsem někde chybu? hodně cukru? díky

daniz
25. feb 2011

@mizulienka červené, uvidíš ako to pekne ukáže.

reruna
25. feb 2011

@andilekanitka asi hodně cukru, přidej trošičku tuku nebo pokud máš, tak ten rýžový, kukuřičný či pšeničný sirup ze zdravé výživy
@mrka2 myslíš, že bez vypichovátka to taky půjde? mě se právě ty s tím vypichovátkem zdají strašně drahé.... A ty máš taky kleštičky, že? jaké máš?