Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lenka.pav
17. sep 2009

ahoj, cessy, objednavala som z pecenie hrou. vyuzila som svoje narodeniny a meniny a od vsetkych som si priala nejake vykrajovace na marcipan. Inak neviem neviem, ci by som si toho tolko mohla dovolit.
http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p...
inak tie modre kvietky nemaju v skutocnosti nijaku strukturu, to som na tie jednotlive lupienky odtlacala kosticu, prip. mozes plochu sparatka, aby si dostala ten vzor. snad som so napisala zrozumitelne 😅

henikav1
17. sep 2009

ahoj cessy, veru sa ujal, vsetky sa mu tesime 😉

ty uz si si nieco odtial objednavala?

lenka si sikovna, aj mne sa ta torticka strasne pacila. Rozmyslala som nad tym, ta potlac do potahu sa robi este skor ako sa torta potiahne, alebo ked je uz potiahnuta? Asi skor, kym to mas ako cesto na doske, vsak?

henikav1
17. sep 2009

ozaj, este som rozmyslala nad tym, naco sluzia tie klieste na marcipan. Pouzivate to? A ak ano, tak naco je to dobre?

cessy
17. sep 2009

lenka dakujem uz aj objednavam, tie sa mi moc paci a tie stredy lte si tiez robila sparatkom??

cessy
17. sep 2009

henka tie klieste su na kraje torty, idem ti pohladat tortu kde su pouzite 🙂

cessy
17. sep 2009

alionuska mi to tu par stran do zadu vysvetlovala

cessy
17. sep 2009

heni ta potlac sa robi pred tym ale neviem si to predstavit ako sa to potom potahuje, ci sa ten vzor neposkodi, neviem nerobila som take este, lebo nemam na to ani tu podlozku

martina7905
17. sep 2009

ahojte zienky tak sa pridam aj ja kvam ja mam tiez klieste na marcipan ale dako mi nejde stym robit alebo to neviem ☹

lenka.pav
17. sep 2009

takze ta cela potlac na marcipane sa robi este pred potahovanim, prenasa sa to vlastne este na tej podlozke. ked to je na torte, tak len podlozku oddelite od marcipanu a klasicky ho na torte dohladite, vzor sa neporusi.
s kliestami skusenosti nemam, ale podla mna to s nimi ide len v pripade, ak je dostatocne hruba vrstva marcipanu na torte, inak sa roztrha...aspon si to tak teda myslim... 😅
cessy, na kvietky - tie male - som otlacala len lupienky, ten stred sa ti potom akoby sam vypuci, lebo ty vlastne tie lupienky zatlacis. dufam, ze som to napisala zrozumitelne 😅

cessy
17. sep 2009

lenka uz mas aj predstavu aku torticku upecies syncekovi k rociku?? 😕 😅

henikav1
17. sep 2009

fiha, ja vas obdivujem, ako to vsetko poznate

cessy zas si mi poslala tak zaujimave stranky, ze ani nezaspim a do rana budem obzerat.
Neviem sa na to vynadivat

sofi07
17. sep 2009

cessy, dostanes poza usi, sak z toho katolgu ani spat nebudem, su tam uzasne veci. hmm, mali by zdvihnut rodicovsky prispevok...

henikav1
17. sep 2009

aj vy ste na tom tak ako ja??
Vsetko sa mi strasne paci, ale ked vidim niektore ceny, hned zabrzdim 😀

sofi07
17. sep 2009

a heni dakujem za poslanie 🙂
hej, heni, sme, ale niekedy nezabrzdim :D

julinka25
17. sep 2009

Ahojte kocky, tak ja som tento vikend piekla mangelovi k 30tke, velmi sa mu to pacilo, môzte kuk:
http://www.tortyodmamy.sk/?q=pre-dospelych/zens...

henikav1
17. sep 2009

julinka, nadherna dorticka, ako si robila formu? Videla som, ze prsia robia z formy srdca, ale toto si robila asi z obdlznikoveho platu?

julinka25
17. sep 2009

Henika na telo som si upiekla 3 obdlznikove platy a prsia som si upiekla v kompotovej miske. 🙂

cessy
17. sep 2009

sofi pravda pekne vecicky v katalogu 😀 😀 😀 😀 su tam aj tie tvoje perlicky , videla si??
mne sa blizia narodky, tak som uz muza upozornila, ze uz darcek mam vybraty, ale netusi ze su to pomocky na pecenie 😀 😀 😀 😀 😀 😀

henikav1
17. sep 2009

cessy, to mas dobre, ja uz mam po narodeninach ☹
takze najblizsie asi slavime vianoce. Ale ked poviem manzelovi po com mi srdce pisti, vacsinou sa snazi ma tym prekvapit, len to nesmiem prehanat 😵 😵

bianca
17. sep 2009

hojte kocky

uz mam jasno co spravim malej na narodky.Len dufam ze sa to v priebehu nezmeni ako naposledy 😀

cessy
17. sep 2009

heni ja mam az koncom oktobra, takze sa este nacakam 😖 .

henikav1
17. sep 2009

bianca a co budes robit malej?

cessy vydrz, to uz mas za chvilku, ja mam narodky az v juni 😒

alionuska
17. sep 2009

No teda vam poviem,to bola fuska vas tu precitat..pisete o sto sest a ja som nebola asi dva dni na nete...tak som sa aj unavila... 😀 😀
Cessy,ty sukromnicka-aj ja chcem katalog..posli mi ty potvora...vsetky sa tu rozplyvate a ja profesionalka iba ticho zavidim a premyslam,ze o com tocite? 😀 😀 😀 Tak ti poselm mailik a posli,ak mozes,nech sa aj ja pokocham! 😀 😀 😀
Este vam hodim jednu fotku najnovsej torty-aut 😀 icko Mc queen,len som este nestihla fotky postahovat,lebo malu Alenku mam chorucku a tak mam starosticky teraz s marodikom.. ☹ ☹

alionuska
17. sep 2009

http://www.tortyodmamy.sk/?q=auticka-vlaciky/mc...

Baby kuk...to je to auticko..... 😅

cessy
17. sep 2009

alionuska cakam na mail

cessy
17. sep 2009

alionuska kráááásne auticko, paradne 😵

henikav1
17. sep 2009

jeeeeeeej, alionuska, ake nadherne auticko

bianca
17. sep 2009

heni budem robit zelenu travu,kvietky a vypuklu lienku a samo ze meno a velku sviecku 1 😵

ali uzasna torticka.Maly oslavenec musel mat radost

cessy mozem aj ja poprosit o katalog?Mam poslat email?