Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

adka_praha
2. máj 2014

ahojte... nemozem najst to druhe forum s postupmi... nemohli by ste mi prosim hodit, link? potrebujem fotopostup na macicku 😒

jakelina
2. máj 2014

@alisek dá se to uhladit i bez žehličky, něčím v domácnosti co je rovné a dá se držet. Já dlouhé měsíce uhlazovala skleničkou s rovným dnem 😉

jakelina
2. máj 2014

@adka_praha já ho mám v oblíbených a zmizelo 😲 😲 😲

adka_praha
2. máj 2014

@jakelina ved ja som ho tam tiez mala 😲 ... som myslela, ze som ho nejak nechtiac vymazala odtial, lebo vacsinou nestiham zapinat pc, leziem na net na rychlo len cez mobil... 😨 nemas v zalohe nejaky link? 😒

jakelina
2. máj 2014

@adka_praha právě nemám, nemám ani postupy ani recepty na krémy 😲 😲 nechápu to

alisek
2. máj 2014

@jakelina vidíš to to mě nenapadlo, no jo, ty to máš v ruce i bez uhlazovátka 😉
já měoa celkem tenký ten potah, něměl ani 5mm, měla jsem sice půl kila marcipánu (3:1) a jak jsem to uhlazovala tak jsem se bála abych to nepotrhala

adka_praha
2. máj 2014

@jakelina 😒

jakelina
2. máj 2014

@alisek tak to máš hodně, já válím tak na 2-3 mm.

alisek
2. máj 2014

@jakelina ty 3mm jsem měla víc právě že ne

jper
2. máj 2014

Tak dnešní moje práce - první traktor - traktor je taky z korpusu s krémem i jahodama - trochu piplačka, ale jsem celkem spokojená. Vždycky ty první jsou takové ještě nevychytané 😉

jper
2. máj 2014

@adka_praha taky mi zmizelo to forum a nejde mi přidat zase k oblíbeným, abych ho viděla. Nevím co se děje

jper
2. máj 2014

@jakelina @adka_praha nezmizelo, protože jsme tam nepřispěly? A na cz koníkovi nenalezeno, jen na sk. 😕

jankalac
2. máj 2014

ahojte tortickarky, idem k vam po radu, nevideli ste prosim vas v obchodoch susene mlieko plnotucne laktino? http://www.potravinydomu.cz/produkt/2790-MLEKO-.... kamoska z toho robi tu hmotu a ruzicky na tortu, a vraj sa uz nedovaza do obchodov... kupovali sme ho v tescu, a neviem ci ho mavaju aj v inych obchodoch... 😒 😒 😒 dakujem

pipka
2. máj 2014

@jakelina ooo, krtecka sme tu od teba uz daaavno nemaliiii 😵 😵 😵 rozkosne torticky 😉
uz len oddychuj a skore uzdravenie 😉

pipka
2. máj 2014

@jakelina
majka ja tu mam obe 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/

https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-2-fotopostupy-recepty/

ale podla mna dnes nieco robili na koniku, lebo mne cele doobedie nenacitavalo fotky a aj fotoblogy som mala cele rozhadzane a celkovo chaos vo vsetkom 😝
teraz uz by to malo byt vsetko ok 😉

pipka
2. máj 2014

@jper kraasne sa ti ten traktor podaril 😎

lokalistin
2. máj 2014

ja mam tiez vsetky a okrem toho,mi ukazuje uplne hore vpravo-podobne diskusie a hned prva je dvojka tema 😉

jakelina
2. máj 2014

@jper Máš ho krásný a obdivuji, že z korpusu, mně to nejde hezky potáhnout, nevím kde dělám chybu, dělám z oplatek

mysiatkoo
2. máj 2014

@jakelina krasne su vsetky do jedneho a teda vsetky klobuky dole,ze si to dala aj v takom stave.. zasluzene zalez do postele na cely vikend!!! a skore uzdravenie!
@muffinka8 krasne su tie ruzicky 😵 ... aj vam nex je ryxlo lepsie!

pipka
2. máj 2014

moja piratska 😉 a este jedna ma caka 😝 ale na tu sa teda vobec netesim 😅 😝 😝 uz nech je hotova a odovzdana 😅
tuto som si vychutnala, taketo detske, ked to nechaju na mna mam najradsej 😉

jakelina
2. máj 2014

@pipka sladký dortík

muffinka8
2. máj 2014

@pipka jeej, tá je milučká 😵

nika266
2. máj 2014

No tento týždeň hotovo

jper
2. máj 2014

@pipka děkuju - aj ten tvůj pirát je kouzelný
@jakelina děkuju - no šak jsem u toho rostla, než jsem to obalila , tak to celé měklo, uhladit to moc nešlo. Ale nakonec jsem to nějak vypaplala do téhle podoby 😀

adka_praha
2. máj 2014

@jper netusim... ka tu celkovo chodim velmi sporadicky :/ proste nestiham :( desne ma.to mrzi, ale nenaklonujem sa :/ ...

ale idem sa pochvalit :D fotka z mobilu, takze asi nebude moc kvalitna, kazdopadne myslim, ze sa potvorky vydarili 🙂

pipka
2. máj 2014

@jper @jakelina @muffinka8 dakujem babulky 😉

mrka2
2. máj 2014

@pipka jeejoo, zlatucka.. ulozim si 😉

pipka
2. máj 2014

@mrka2 dakujem 😉

evala777
2. máj 2014

ahojte, po dlhšej dobe pridávam svoje, to modré by mala byť prilba pre hokejového brankára 😒