Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
5. jún 2012

@betty312 jasne daj ved kazda sme zacinali 😉

aduskatt
5. jún 2012

@dm1 ano, presne, tie prve................tak slusim este nozom do toho rypat........vdaka🙂

dm1
5. jún 2012

@ladenka tu je postup tak sa ti to krasne preschne a potom to naskladas http://www.tortyodmamy.sk/content/fotopostup-na...

mizulienka
5. jún 2012

@dadka212 ja mam tiez take strasne popraskane ruky, na jednom mieste mi to preslo az do ako keby ekzemu, tiez pouzivam modru indulonu 😉
inac ja mam aj rukavice kupene, ale mne strasne pri farbeni vadia, sice ja nic neviem robit s rukavicami, aj v zemi sa musim hrabat s cistymi rukami 😉

dm1
5. jún 2012

@aduskatt no idu fakt tazko. a davaj si pozor aj ked to budes zatvarat treba to riadne pritlacit ja som myslela ze jednu uz mam zatvorenu a som ju dala na lezato a sa mi polka vysypala v boxe na pomocky 😔

dm1
5. jún 2012

ako vas tak citam tak zafarbene ruky su ten najmensi problem lebo ja nemam vobec dopraskane ani suche ani nic ani nekremujem ja som nikdy nepotrebovala ruky kremovat.

ale citim ze je to lepsie ked si nemusim robit MMF usetrim kopu casu aj ruky si oddychnu. zarobim uz len raz za cas aby som minula cukriky 😝

ladenka
5. jún 2012

@dm1 To je přesně ono, moc děkuju. 🙂

mizulienka
5. jún 2012

@dadka212 Dadi a ako chuti ten tiramisu krem? si s tym spokojna?
ja mam jogurtovy zeesan cely balik, este som ho ani raz neskusala.

mizulienka
5. jún 2012

baby, ktore robite bohusov nastavovany....kolko vajec mam dat do 28x28 formy?

vinka
5. jún 2012

@florentina tvoj muž fajčí? 😕

aduskatt
5. jún 2012

@dm1 vdaka za upozornenie, to by bolo zasa nadavok🙂

eliska22
5. jún 2012

@dadka212 haha ja teraz robím max. 3 a ty že oddych 😀 ja proste v noci už neviem fungovať a robiť, takže tým, že robím max. do takej 22 hej, tak viac nestíham a pri mojej malej, čo cez deň nechce spať, je to niekedy náročné 😝

maca77
5. jún 2012

ahojte
@mamina1978 ty máš isto pre mňa niečo ... čo hľadám 😀 potrebovala by som nejaké postupy na Maugliho a zvieratká z Knihy džunglí .... neviem nejak nič nájsť 😖 nemáš náhodou niečo v tvojej zbierke? 🙂

reruna
5. jún 2012

@mizulienka já mám taky ty tenké rukavice z Lidlu na barvení, ale někdy barvím i bez nich a barvu zabalím dovnitř, jak píše pristela a dávám pozor, aby se mi nedostala na ruky....

lifinka
5. jún 2012

@pristela
@vecernicci
@janula.h
@dm1
+ další holky, tak a mám to spočítané 😝 jak jsem tu dávala ten odkaz na logo firmy:
http://www.websitemaster.cz/soubory/logo-estran...
tak na přání je: vyřezat dort na požadovaný tvar, barva celý oranžový a u písmene "e" je kolem ještě barva žlutá tak odhaduji 1cm, mám dodržet i u písma font, to má na mysli tvar písma, že? No já měla v plánu, že bude podklad bílý a namalovaný kolem oranžovou a žlutou u písma, které bych optáhla býlím slabým válečkem, ale co teď? Potřebuji hoodně rad, jak to teď provést....nepasuje mi tam ta žlutá, protože písmenko můžu vyřezat na povrch na oranžový podklad, ale jak tam namažu tu žlutou na oranžový podklad?Ach jo, ještě, že jste tu!!! a teď babo raď!Díky 🤐

reruna
5. jún 2012

@lifinka vytiskni si ten obrázek a na velký papír si ten tvar nakresli, pak podle toho ořežeš dort - pekla bych asi na plechu, potáhneš oranžově, to písmenko taky vyřežeš z černé hmoty podle šablony, kterou si nakreslíš na papír. Tu žlutou bych tam jen lehce vystínovala prachovou barvou nebo gelovkou

ajka82
5. jún 2012

@lifinka tak nejak ako ti pisala reruna...ale z mojich pokusov mi vychadza lepsie natienovat zltu prachovou farbou, nie gelovkou,ta mi az tak vidiet pekne nebola, ked som potrebovala na inych farbach, ta prachova na sucho bola fajna

lifinka
5. jún 2012

@reruna to "e" je bílé, mám kulatou formu 26cm, tak jsem myslela, že bych si 3 korpusy upekla v ní a pak ořezala, náplň chce pribinák,nikdy jsem neořezávala, takže podle vystřihnutého obrázku vyřežu už pomazaný na korpusech pribinákem,mám z toho strach, že to seříznu již pomazané a někde mi ten tvaroh zůstane a pak jak budu mazat kolempod potah,abych to někde neměla, chápeš, jak to myslím?nebo to zamáznu hezky, že 😀 , a tu žlutou s prachovými barvami, mám jen štětcem nebo do alkoholu?

fodorka
5. jún 2012

ahojte zienky prosim va snapiste co si myslite o mojich figurkach muz sa na nich rehotal ale potom vravel ze su dobre :-/ tak som taka rozpacita ci si robi srnadu alebo nie 😀

lifinka
5. jún 2012

@ajka82 právě jsem psala, že spíše prachovou, takže nasucho?A podklad bude oranžový půjde to vidět?Co myslíš, nemám ještě zkušenosti s prachovými.

dm1
5. jún 2012

@lifinka tak ako ti pisala reruna to pismneno podla sablony pekne vyrezes z hmoty a tiez by som tu zltu tienovala aj ked lepsie sa tienuje na bledsiu tmavou tento bude horsie

reruna
5. jún 2012

@lifinka no jo, fakt to e je bílé 😀 jsem barvoslepá 😀 z kulatého korpusu to asi taky půjde vyřezat - ale vyřež to určitě ještě před naplněním a až potom to naplň a nakrémuj, naplněný a nakrémovaný dort by se ti hrozně blbě ořezával, celé by se ti nejspíš rozjelo....a prachovou barvou se může buď nasucho jen stínovat, nebo i morkým štětcem, vyzkoušej si to nejdřív na kousku té oranžové hmoty

reruna
5. jún 2012

@fodorka jsou pěkné 🙂

ameanda
5. jún 2012

ahojte pekarky 🙂
chcem vyskusat prvykrat nieco z marcipanu
ked ho farbite, farbite napr. cely kus a potom z neho vyrabate ozdoby? alebo sa da namalovat hotova ozdoba?
rozpija sa farba na marcipane?
a este pls tip, kde sa dobre a vyhodne nakupuju pomocky na pracu s marcipanom, prip. farby, hmoty... dakujem!

reruna
5. jún 2012

@ameanda většinou si barvím hmotu a z ní vyrobím ozdobu, ale existují prachové barvičky, kterými se dobře maluje i na bílou hmotu, takže menší kytičky se tím dají krásně nastínovat, obchodů na netu je spousta, holky ze SR ti poradí 😉

lifinka
5. jún 2012

@dm1 děkuji, sama jsem zvědavá... 😉
@reruna
dort budu dělat příští čt.Právě jsem si říkala, že ořezat naplněný by bylo blbé, ale pak se trefit,abych měla všechny 3 korpusy stejný...Jsem trémistka, takže mám obavy ☹ ale s vámi tady to zvládnu 😀 😀 😀 barvoslebá nejsi, to by jsi neměla tak krááásné dorty 😵 moc díky

ameanda
5. jún 2012

@reruna
a ktore farby su naj? aj ked viem, ze kazdemu sa robi asi lepsie z niecoho ineho?
ale napr. gelove, praskove, tekute... atd? co najlahsie zafarbi hmotu vcelku?
zatial experimenty s nejakym tienovanim a pod. u mna nehrozia 🙂

asfodelka
5. jún 2012

@janulkamartinko no pozrela som ake si uz robila torty a mas tam veru aj zlozitejsie. to zvladnes. a ked nebude rovnaka tak bude krajsia ;) ja som este nerobila figurky, len jedneho spidermana ale to bola skor karikatura :DDD

pristela
5. jún 2012

@lifinka pojde ti tienovat aj zltou na oranzove ci cervene ci co si to pisala 😀 😀 ja som tak tienovala oboch mc queenov : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3380175... ten napis Samko aj cislo hore aj blesk je malovany bielou a zltou na cervený podklad