Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

florentina
13. feb 2013

@pristela Žanetko, prosím tě, obdivuji ten tvůj stromek, co máš na dortu pro syna...na FB jsem se dočetla, že je to nepečená kokosová roláda a jablíčka rafaelo pops, ale stejně si pořád nejsem jistá, jak na to....hledám inspirace na nějaký strom s jablíčky, budu dělat na dort zahrádku....můžeš mě prosím nějak víc postrčit jak na to? Tedy roládu si představuji měkoučkou, že nebude stát a ty pops, to už si umím představit víc...a ty lístečky kolem, to je na drátkách? No prostě je parádní, takový asi mít nebudu, ale tak aspoň inspirace....děkujiiiii

blcha
13. feb 2013

ahojte potrebujem radu chcem robit bielu tortu s s oranzovou ale este by to chcelo neaku farbu ale neviem ako aka by sa hodila? biela oranzova zeby neakoa bledo zelena??? neviem poradte co sa hodi k oranzovej?

zuzana92101
13. feb 2013

@mimcak @pristela
ano, ja ked robim parizsky s maslom, tak davam aj pod potah a bez problemov 😉, krasne zatuhne. Ale ked sa ide papat, je lepsie, ked torta nejaku chvilu postoji pri izbovej teplote, aby bol ten krem kremovy a nie velmi tuhy.

florentina
13. feb 2013

@blcha mě se k oranžové hodí zelená, hnědá i žlutá.....

zuzana92101
13. feb 2013

@blcha ja by som tiez dala jablckovu zelenu

jakelina
13. feb 2013

@zuzana92101 zkusila jsem teď udělat tu postavičku podle postupu, co jsi dala. No je chudák takový trochu sedlý, ale na první pokus to není nejhorší. 😀 😀

jakelina
13. feb 2013

Já si tu užívám dopoledne volno. Mám pracovat z domu, protože tady je kalamita a nevím jak bych se autobusem dostala do práce a místo toho jsem dělala postavičku. To zase budu muset dohonit v noci 😀 😀

pipka
13. feb 2013

babulky no moja dnešna valentínska 😉 konecne som si stencils aj doma vyskušala 😅 😉

zuzana92101
13. feb 2013

@jakelina to si tak rychlo zmakla??? klobuk dolu, sikula! a je perfektny!!! 😉 😉 😉

jakelina
13. feb 2013

@mimcak zrovna se tu řehním, ty jsi psala štukám a já četla šu.... No musela jsem zaostřit na monitor 😀 😀 😀

jakelina
13. feb 2013

@zuzana92101 ještě jsem udělala čtyři tučňáky 😀 😀 A děkuji.

zuzuz1
13. feb 2013

halo halo... najde sa nejaka peceniachtiva kucharka, co by si bola ohotna pozret ponuku z jednej stranky a podelit si somnou postovne? jedna sa o mile vychytavky k peceniu i vareniu (ale skor k peceniu) POZN: koli jednej veci sa mi neopalti platit vysoke postovne 🙂 blizsie info v sprave 🙂

zuzana92101
13. feb 2013

@pipka a ako to islo? ja mam tiez kupeny stencils, ale zatial zapada prachom. Urobila si si bielkovu polevu a tak? Krasna cista praca...ja sa obavam toho, ze ked urobim chybu, tak celu tortu zacapkam...

muffinka8
13. feb 2013

Tretí do partie 🙂 má čudný výraz tváre, ale lepšie sa mi nepodarilo 😕

amyy
13. feb 2013

prosim neviete mi niektora poradit?mam urobit postavicky z rozpravky hlada sa nemo ale neviem si dat rady so zralom bruce

ollako
13. feb 2013

Ahojte baby chcem robit starkej tortu, ale ona neznasa tie marcipanove...chcem jej urobit s cokoladou poliatu,alebo nejak y cokoladovy potah existuje, ale aby chutil cokoladovo?? ak by som chcela len poliat cokoladou poraddte nejaky trik ako to krasne zarovnat, aby bola cokolada hladka aj po stenach???

jakelina
13. feb 2013

@zuzana92101 já ten pařížský s máslem dělám ve stejném poměru jako ty. Ale dám do šlehače máslo, trošku cukru, našlehám do pěny a pak přidávám tu šlehačku s čokoládou, ale ne ušlehanou, jenom tak nabírám po lžicích přidávám a ono se to našlehá v tom másle do tuha.

zuzana92101
13. feb 2013

@jakelina boooozinku, mat take rychle ruky... Ked ti to tak ide, nechce sa ti mi spravit jednu laliu? 😀 😝 Tebe tie kvietky tak idu. Mam to mat na piatok a ked to neurobim dnes, tak asi nikdy, no ale moja snaha, veskeraaa zaaadnaaa 😀

jakelina
13. feb 2013

@zuzana92101 máš lepší dělat ceru, cukr a barvu 😉

lokalistin
13. feb 2013

@jakelina super a tak rychlo ja som potrebovala na to cely den a vyzerala taka trosku postihnuta.

pipka
13. feb 2013

@zuzana92101 dakujem ze si moja priatelka na FB...som stastnaaaa 😵 😵 😵 😀

jakelina
13. feb 2013

@zuzana92101 😀 😀 😀

pristela
13. feb 2013

@florentina jaj ty si taka úžasna v chválení , roztopila som sa práve 😵 😵 😵 dakujem , mozes aj na buduce , prosim 😀
Neboj ten strom je uuuplne lahky, urobis ho uuzasne , vsak si nejaka šikovnica, no nie ? a ta nepecena rolada je pevna , ked sa da do chladnicky stuhne este viac , len je to cele dokopy strasne ťažké na váhu 😝 dam ti sem fotoše , isto to z nich pochopis, listocky to som len pak na konci pozapichovala na drotikoch zvlášť , nejak extra ho hotovy odfoteny akosik nemam ako pozeram , len foto z oslavy 😕

lokalistin
13. feb 2013

@muffinka8 je super vsetci traja su super

zuzana92101
13. feb 2013

@jakelina no vidis, skusim aj takto...menej roboty 😉

pipka
13. feb 2013

@zuzana92101 nie z bielkovej polevy ale ceru som rozmiesala s wilton gelovkou a krasne to ide 😉 to nam na stretku pristelka ukazovala, tak tam som nabrala rozumy..a presne ako ty..ani ja som nevedela nabrat odvahu to konecne skusit, som si myslela, ze sa bude rozmazavat, ale ide to uuuplne v pohode 😉

ta torta je pre nas doma, tak som si povedala, ze aj keby sa rozmazalo, kaslem na to, hlavne aby som to vyskusala 😉
a islo to 😎

zuzana92101
13. feb 2013

@muffinka8 perfektnyyyyy je 😉 🙂 😉 🙂

jakelina
13. feb 2013

@zuzana92101 fakt to mám vyzkoušené. Já i do másla se salkem, když dělám karamelový nakonec dávám šlehačku s karamelizovaným cukrem(upálím cukr, zaleju šlehačkou a převařím) a taky se to krásně našlehá. Toho cukru dávám jenom trošku, už je to sladké dost. Jenom dát pozor, ať to máš stejně teplé a nerazí se to.

florentina
13. feb 2013

@pristela děkujiiiii...to je parádní, jak to máš rozfocené...vypadá to celkem jednoduše, ale to od tebe vždycky...tak lehce a proveditelně a pak ta realita u mě v kuchyni je úplně jiná 😀 . A prozradíš mi prosím ještě recept na tu nepečenou roládu?..a ty pops...to jsi tuším psala, že je jen salko a kokos, nebo? předem velmi děkuji... 😉