Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
26. aug 2014

@jakelina ty brdo, dokonalaaaaa 😵 ze rychlovka 😅 😅 sak ja by som tu ganache robila dva dni 😅 😅 😀 😝

ejkula
26. aug 2014

@mamcas fakt si polahodila 🙂 , uložené ako inšpi, na ktorej sa budem len kochať 😀

ejkula
26. aug 2014

@akzuzs náhodou je tá čierno-biela pekná, elegantná 🙂
@halienka nádherné 😵
@jakelina rovina doširoka, doďaleka . krááásne 🙂

evicaka
26. aug 2014

@daja55 to mám iba požičaný, ale myslím že by sa dal taký zohnať 🙂

ikula2
26. aug 2014

Prosim vas dievcata da sa pouzit krem z rastinnej slahacky na CUPCAKES ale chcem na to ozdoby z potahovky.. 😕 budu drzat?? ??? Neroztopia sa. Skusala som tu slahacku pekne drzi tvar aj niekolko hodin ale uplne som zabudla na tie ozdoby ci na tom budu stat 😒 😒
Nevesta chce biely krem a maslovo pudingoy je trosku do zlta este som chcela skusit ten bielkovy nad parou ale nemala som cas ....

sikag
26. aug 2014

@ikula2 tak urob mascarpone krem ale tiez je jemne zlty z tej cokolady

lokalistin
26. aug 2014

@ikula2 roztopi sa to, ja som skusala , ozdoby som potom zospodu natrela bielou coko

lokalistin
26. aug 2014

Kočky nemate ulozeny link na stranku tych nakresov roznych aut? Diky

lokalistin
26. aug 2014

@jakelina Majka mooooc dakujem

ancovec
26. aug 2014

@akzuzs ahoj prosim ta, postavicky si robis sama? nutne potrebujem niekoho kus sikovnejsieho co by mi spravil marcipanove 3 postavicky na tortu :(

ikula2
26. aug 2014

@lokalistin
@sikag a tu bielkovu plnku ste neskusali?? Ci sa tiez roztopi, alebo ci by to vobec drzalo. Mascarpone mi pride este maksie ako ta slahacka a tiez tam nejde maslo...

mirka100911
26. aug 2014

Tak som dnes minula stovku v cukrarskom obchode, pomooooooooc.... Ved ja na tortach prerabam, nie zarabam... 😀 😀 😀 A kupila som si krajku, som zvedava, kedy ju vyskusam... 😅

mirka100911
26. aug 2014

@ikula2 Jednu-dve strany dozadu som pisala, ako som robila krem na svadobnu tortu. Tiez nechceli marcipan a davala som samrolovy krem na vrch.... Na mojom FB si mozes pozriet ako vyzerala torta... (mirka Chovancova Dojcakova)

ikula2
26. aug 2014

@mirka100911 ano tieco take som myslela a skusala si davit na to aj potahovku ako sa to sprava... na tvojej torticke su cerstve ribezle a inac super velmi sa mi paci, musim aj ja take vyskusat 🙂

ikula2
26. aug 2014

@mirka100911 oprava DAVAT 😀 😀

mirka100911
26. aug 2014

@ikula2 Nedavala som to na potahovku, ale rovno na tortu (bez omaslovania)... Myslim, ze by to potahu velmi neublizilo, kedze aj bielkovu polevu davaju na potah (napriklad pivova pena a podobne) 😉 A dakujem, ja som stale amater, hlavne tu medzi profickami... 😵

kuriatko84
26. aug 2014

ahojte,
baby kde v BA alebo v Pezinku kupim ciernu fixku na torty resp. postavicky?

dm1
26. aug 2014

ahojte kocky zdravim po dlhsiej dobe vas zanedbavam :(. som mala teraz po dlhej dobe 2 torty + 1 slanu sak som akosi vysla z cviku :D. ale ja uz to ani nefotim vsetko vacsinou len do rodiny alebo ozaj znamym ci davno zajednane. Inak kocky ked tak brazdim aliexpres normalne lutujem ze uz nepeciem! vsetky formy na krajky a ine veci za facku formicka babatko za 2e a podobneeeee. kde to bolo ked som ja piekla a mam na krajky vsetko origos? som aj myslela ze to predam ale kto to kupi ked teraz to zozenie za par eur :p.

davam do pozornosti aspon Vam tuto http://www.aliexpress.com/item/New-arrival-3D-S... ja ju mam od Martina B. z FB za tusim 14e aj ked vacsiu ale tak nadrobi sa 🙂

inak v septembri mam na jednu svadbu uz 2 roky zajednane 2 torty normalne mam boja uz som si odvykla tolko piect :o

lokalistin
26. aug 2014

@ikula2 to som neskusala

lokalistin
26. aug 2014

@dm1 haha a ja ju mam original tusim za 30€ ak nie viac-ale sak aj dneska predavaju napodobeniny po 28€ napr. u nas v meste

dm1
26. aug 2014

@lokalistin no ved ani nevrav ja beriem ze aj shopy musia zit z niecoho ale tak co niektori na to prihadzuju je hroza. a este keby to aspon nevydavali za original ja som si tak kupila kedysi floral sadu som sa vytesovala ako dobre som kupila aj tie vykrajovacky na pruzinke kvetinky a neskor som zistila ze to vsetko cinske :p

mirinecka
27. aug 2014

@muffinka8 ďakujem, len ja si na chlapčeka netrúfam, ale už som si vymyslela stojatý kríž a pred ním umývadlo s vodou a prehodená utierka cez neho, snáď ma chápeš, okolo drobné kvietky. Len neviem či sa to hodí ale videla som takú foto a sa mi to páčilo, len to neviem teraz nájsť, páčili by sa mi tam aj gombíky (tie sú také detské) len neviem kde ich tam dať aby to nebolo moc 😖 , veď snáď sa bude páčiť

jper
27. aug 2014

Holky, furt nevím, jestli mám začínat s jedlou krajkou. Dělám na pátek dort k narozeninám - jenže jelikož opět čekáme další přírůstek a nemůžu moc dlouho stát a dělat se kolem dortu, tak nevím jak moc pracné je dát tu krajku na dort. Kolik vám to tak v průměru zabere času? Jaké jsou v tom potíže, když to tam dáváte? Ať vím jestli se s tím dělat nebo raději zvolit nějaký stencil. Díky mooc

mimcak
27. aug 2014

@sikag jaj prepáč,pýtala si sa na tú bazu. Robila som nakoniec tie najmenšie kvietočky z vypichovačiek a dávala ich na drôtiky. 😝 😝 😝 , Nevyzeralo to moc ako báza,lebo som nedávala tak husté,ale zaplnilo miesto. 🙂 😀 😝 😅

mimcak
27. aug 2014

@dm1 Už sa na tie tvoje tortičky teším. Chýbajú tu tie tvoje. ☹ No a určite sa niekto nájde kto možno od teba niečo kúpi,nie každý nakupuje cez ali expres napr. aj ja ani to neviem 😅 . 😉

mimcak
27. aug 2014

@jper jej blahoželám. 🙂 Tak sa moc nenámáhaj a oddychuj.

akzuzs
27. aug 2014

@ancovec kukam že až eraz Ťa čítam. Aké postavičky?

akzuzs
27. aug 2014

@aadulik2110 ty brďo že 100 no to Ti poviem mala si veľkú česť pre také jubileum a možno aj posledné (v dnešnej dobe) SUPER

maya30
27. aug 2014

kocky co mate airbrush, ake farby je dobre kupit na zaciatok ? V baleni by mali byt nejake 3 zakladne, sice este neviem ake, ale s tym si asi nevystacim, ci ?