Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

leonesse
5. sep 2013

@mysiatkoo @dadussh - dakujem, velmi mi to pomoze 🙂

dm1
5. sep 2013

@lucula73 @aduskatt salko s maslom uplne v pohode a bezne davam stale pod potah a nic sa nikdy nestalo 😉 . saamozrejme musi byt uvarene karamelove

artepf
5. sep 2013

ahoj holky, máte prosím některá uložený odkaz na ty nádherné postavičky, převážně svatební, jak sem tenkrát dávala myslím @dm1 - nebyly sice z marcipánu, ale jako inspirace skvělý, shořel nám nejspíš harddisk u PC, no a tak jsem nejspíš přišla o většinu inspirací, což mě fakt strašně s... 😢 😢 , moc díky

zklimekova
5. sep 2013

jedna čokoládová rýchlovka pre kamošku,malá má zápal priedušiek, všetko som momentálne odmietala ,ale túto som vzala 🙂 objednal to jej manžel..a to ako mi to povedal a nechcel, aby sa to dozvedela ma úplne dostal... 😉

evuska32
5. sep 2013

trošku som sa vyhrala :D ideme dnes gratulovať...snáď sa bude páčiť a aj chutiť ( mramorák+jahodový lekvár+čokoládová plnka z rumba čokoládiek, druhá vrstva ríbezľový lekvár +parižák s mascarpone)

leonesse
5. sep 2013

@evuska32 milujem rumba čokoládky. prezradíš, ako robíš tú plnku? ďakujem.

mizulienka
5. sep 2013

dievcata z BA a okolia @pipka @ajka82 @lusil2005 nemate nahodou miesto pre jednu krstinovu tortu?

kamoske teraz odriekli tortu a ja nemozem teraz piect 😒 dakujem.

ajka82
5. sep 2013

@mizulienka odpisala som ti na FB

mamcas
5. sep 2013

dievcence pomooooc 😖 snazila som sa modelovat poziarnika Sama, uz dva krat po skoro dve hodiny, ale on vyzera desneeee :( ruky som mu uz dala dolu, ze spravim nanovo... hlava, no hruza... nemate nejake typy ako robit postavicky? je to moja prva takato postavicka, robila som len zvieratka zatial... ja viem, ze je to taky odveci dotaz, ale neviem si uz rady a v sobotu odovzdavam :(

anculala
5. sep 2013

ahojte 🙂 Chcela by som skúsiť upiecť tortu a nejako pekne ju vyzdobiť... ale som začiatočník. Môžete mi poradiť, čo je na poťahovanie torty najjednoduchšie? akakolvek rada pomoze, dakujem 🙂

adrika202
5. sep 2013

zahajujem tohtotýždnové tortovanie 🙂

adrika202
5. sep 2013

replika torty ktorú mali maturanti na stužkovej pred 25-mi rokmi 🙂 čokoládová

vladiella
5. sep 2013

@mamcas

Standing Figure Tutorial

https://www.youtube.com/watch?v=yoQ66ef-GN0

Standing Topper Tutorial Part 2 - Making the Head and Arms

https://www.youtube.com/watch?v=ABcWPngU6qg

How to make a Male Topper - Part 1 - Making the body

https://www.youtube.com/watch?v=v4di1fSfB10

Male topper tutorial - Part 2 - Making the head

https://www.youtube.com/watch?v=ucM4SuIqo0k
vladiella
5. sep 2013

@mamcas ukaz ako vyzera, ci je vazne tak hrozny??

aduskatt
5. sep 2013

@mamcas na mojom webe je tiez v kategorii Pracovne postupy video na modelovanie postavicky

vladiella
5. sep 2013

@aduskatt a nasla by som to i v postupoch tu??

aduskatt
5. sep 2013

@vladiella nemam prehlad, co vsetko v tychto postupoch je🙂) je mozne, ze niekde to bude aj v dvojke teme🙂

adrika202
5. sep 2013

a jedna kanibalská 🙂 na krstiny 🙂

mysiatkoo
5. sep 2013

baby mrazene jahody - kvalita LIDL... tam nemaju - kde zozeniem? tesco nexcem, tie su hrozne...

evuska32
5. sep 2013

@leonesse dávala som na 2 šľahačky 10 ks rumba čokoládok...nechala som ju zovrieť, rozpustila som v nej tú čokoládu a nechala v chladničke do druhého dňa. Ráno som pridala dva stužovače na šľahačku a 1/2 Creme Ole kakaový bo sa mi to zdalo nie moc tuhé 😉

aduskatt
5. sep 2013

@mysiatkoo v kaufl maju fajn jahody

mirinecka
5. sep 2013

kočky môžem upiecť dva korupsy naraz jeden hore druhý dolu, dala by som teplovzdušný ventilátor?

mrka2
5. sep 2013

@mirinecka ano 🙂

mirinecka
5. sep 2013

@mrka2 ďakujem už ich tam aj idem rýchlo dať :D

mrka2
5. sep 2013

@evuska32 mnam, ta slanina ako skutocna, slinky sa mi zbiehaju 😀

mrka2
5. sep 2013

@mirinecka kludne daj, ja tak bezne peciem 😉

mrka2
5. sep 2013

@brunila wow, prekrasne!

vladiella
5. sep 2013

@ajka82 vidim - 6t.... no viem o com to je.... ale to je do inej temy, tu je prijemne sladko a veselo 🙂

mysiatkoo
5. sep 2013

@aduskatt dik, predsalen sa podaril lidl... este ze mam takeho oxotneho mm 😉