Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajka82
24. jan 2014

este foto dnes dorobenych a mam este dve v chlade na zajtra

chvapilu
24. jan 2014

@vlada111 DĚKUJU MOC

jakelina
24. jan 2014

@ajka82 jak ti krásně drží ta síť, moc hezké

ajka82
24. jan 2014

@jakelina akoze siet som robila vcera vecer 😀 medzi spajdlami je platkova zelatina a na nej cukrovou polevou urobena siet 😉 lebo improvizacia s obvazom sa mi nepozdavala a babula isla s tortickou v elektricke domov...tak aby to vydrzalo keby daco 😉 a dakujem 🙂

anculala
24. jan 2014

@anibas @jakelina dakujem velmi pekne! a este otazocka do buducnosti - ak budem robit inu plnku, ani tu nemozem dat na korpus pred potiahnutim? Sorry, som z toho jelen 😕

ollako
24. jan 2014

@pristela cim prosim uhladzas to maslo, ze to mas take krasne rovnucke a tie rohy tak rovnomerne zaoblene?

daniela076
24. jan 2014

@muffinka8 ...a chutila super,ešte teraz si oblizujeme pršteky....a teším sa, že si ráno ku kávičke dám ďalší kúsok.....

jakelina
24. jan 2014

@anculala můžeš, když to bude krém z másla a třeba pudinku, tak natřeš dort a pak do zbytku krému přidáš ještě kus másla, aby ho tam bylo hodně a pak tím potřeš dort. Základní pravidlo je, že na pomazání na povrchu musí být v krému víc másla než pudinku nebo jiné přísady. Ale doporučím ti neexperimentovat, nejlepší fakt je, nakrémovat dort a pak si v jiné misce ušlehat máslo s cukrem a drobečky z korpusu a tím potřít. To ti krásně ten krém uvnitř udrží, aby se netlačil ven a nebudou ti vidět patra dortu. 😉

pristela
24. jan 2014

@ollako uhládzam obyčajným príborovým nožíkom 😅

aduskatt
24. jan 2014

@ajka82 no, potiahla som, ale maskovat teda bude co, to sa tahalo aj na torte, no des a hruza..........mam co robit minimalne tak este tri hodky, ale hned ako som tam urobila presivanie, praskla som to do chladnicky, nech to trochu schladne.........ale teda primiesala som na kilo coky 200 gramov potahovky.....

pipka
24. jan 2014

@vlada111 nooo ta sa aj mne paci najviac 😉 uvidiiime, co vymyslim 😅 😝 resp. vytvorim 😅 😅

pipka
24. jan 2014

@ajka82 bomboveee, aj ta gitara 😎

ollako
24. jan 2014

@pristela no tak to musim sakra trenovat aaku vrstvu asi davas, vrstvis to maslo na viac krat, ze natries das zachladit a znovanatries, alebo nanesies zrovnas a smitec

pristela
24. jan 2014

@ollako ako kedy, niekedy dam len jednu, tu su dve bo toto zrovna bude spodne poschodie poschodky, ale isto nedavam viac nez dve aby tam toho nebolo vela 😝 ked je to rovne mozem smart valkat v pohode na 1-2mm

pristela
24. jan 2014

@pipka jaaaaj srdeeenko a to ako , letecky mi chces poslat ??? ci mam okno otvorit a sietku dat dole 😀 😀 😀 bo vsak pani pride zajtra rano po tortu 😀 😀 inak mohla by si veru doviezt, by si tu zrovna zostala potahovat torty a aj s modelovackami na teba pockam teda 😀 😀 😀 😀 ja im zatial namalujem kosielku na krst 😀 😀

pipka
24. jan 2014

@pristela sadaaaam do auta 😅 😅 😅 😀 😀 😀

pipka
24. jan 2014

@pristela ale teda inak ak by som ti vcera posala 1. triedou, dnes to pri vsetkom stasti mas 😅 😉

pristela
24. jan 2014

@pipka už nemusis, prave som potiahla, farba postacujuca 😀 normalne som tak čisto tubu s farbou este nevymazala ani raz 😀 😀 😀 +jasne kakaffko to istilo, aale dobehni, aj decka dones ulozim ich do detskej na madrace a uvarim vínko 😀 😀 mam taky super receptos od Lusilky ze to by si aj ty nealko dala 😀

pipka
24. jan 2014

@pristela sak vravim ze tys bosorka 😅 😀 😀 ty seeecko zvladnes 😉

oki, tak ficiiim, len neviem jak domov pojdem, ked sa u teba nacapem 😅 😝

pipka
24. jan 2014

studujem tych ironmanov a maaam dost 😅

lokalistin
24. jan 2014

@muffinka8 kraaaaasna

michaela3011
24. jan 2014

@daja55 ta takto podcenili??? 😠 😀 dufam, ze mali aj reci jak koza bobkov ked boli pre tortu 😀

muffinka8
24. jan 2014

@daniela076 jeej, dakujem za pochvalu 🙂 tesim sa ze vam chutilo 😵

michaela3011
25. jan 2014

holky prosim vas, nahodou ste niektora nerobila tortu pocitac? 😅 nie notebook 😅 alebo pripadne nejaku inspiraciu by ste mi sem nehodili??? 😅 ak mate 😅 mam sice predstavu, ze ako to spravit... ale realita je predsa len realita 😀 dakujem vam moc krasne 😵 ps: google som prelistovala a zadala som si to vo viacerych jazykoch preistotu 😀

lawli
25. jan 2014

moja dnešná tortička... a už sa venujem len a len rodine 🙂
...pekný víkend prajem kočky 😵

jakelina
25. jan 2014

@lawli krásnou ji máš, ten traktor je krásně udělaný

abriela
25. jan 2014

@jakelina Majka, este otazka k medvedikovej torte. Cela torta je potiahnuta, ci dole mas len zeleny pas? Dalej ako si spravila to modre okolo bieleho kruhu - su tam 2 vrstvy, ci len tak dokonalo spraveny pas?

vierka0
25. jan 2014

@pristela no, zlate ruky mas, teda vsetky baby tu 😉 ale este sa ta opytam, kedze viem, ze robis s MMF, ako ju farbis ? lebo mne sa malokedy podari dosiahnut pekny syty odtien..ako zafarbit zafarbim, ale tie farby proste neziaria 😒

jakelina
25. jan 2014

@abriela já jsem potáhla celý dort zeleným mléčným marcipánem, vyváleným fakt na tenoučko, pak jsem dala nahoru ten bílý vlnkovatý kruh ze Smartflexu a po obvodu to je kousek modrého marcipánu oblepený pod ty obloučky. Dělala jsem to dávkovačem od Nurofenu.

abriela
25. jan 2014

@jakelina dobry napad s tym davkovacom 🙂. A dakujem za odpoved.