Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

muffinka8
20. mar 2013

@zuzinka1982 pozri stránky ako torty snov alebo torty od mamy a tam sú rady na začiatok

nika222
20. mar 2013

@jakelina @lucula73 dakujem baby 🙂 boli to tie vykrajovátka s piestikym co su tam tie tri v baleni od čínan ale poviem ze je to kravina uplna, bohate staci kupit jedno nerezove vykrajovatko a nejaký univerzalny zilkovač 🙂

dm1
20. mar 2013

@lucula73 nemusis nic strihat len to budes robit na viackrat kludne si vylej komplet na celu foliu coko a ked uplne ztuhne zlupnes dole a nahriatym nozom narezes na presny rozmer. ked mas 25cm tak by ti to malo vyjst na 1x ak sa ti nic nezlomi a dobre sa to spravi lebo to narezes na 4 pasy po sirke dlhe 25cm a vysoke podla potreby. Ja to nalepim kremom na bok a este zafixujem kremom hore ak je medzera medzi bokom a tortou hore tak tam nozikom votriem krem. Na boky davam z cokohmoty nejake ozdoby napr. perlicky zo silikonky a podobne. riadne potom zahladim ten vrch aby nebola medzera medzi tortou a bokmi a az potom vylievam vrch. problem je ak ti to nevyjde na 1x ze sa ti nieco zlomi a musis robit nove boky.... lebo ked umyjes foliu tak ju musis uplne ze 100% vysusit aj tie medzery vsetko lebo ked tam nalejes coko a budu tam kvapky vody tak bude na tych miestach coko flakata. uz som to aj fenom susila 😝. preto radsej pouzivam tu silikonku kde to netreba medzitym umyvat zijde to krasne vsetko dole odlupenim

dm1
20. mar 2013

@lucula73 este doplnam foto

lucula73
20. mar 2013

@dm1 Dani,moc si mi pomohla,konečne chápem,a tie guličky by ma nenapadli / a budú mi guličku držať na čokoláde?/....no uvidím,čo zbúcham,.......lebo na vrch by som chcela čokotransfer dať.........oni ho chceli na boku,len to by mi jedna folia nestačila,tak som to vymenila......a ešte koľko cery na 200gr. čoko dávaš ty?
veľmi pekne ďakujem.....

zuzana92101
20. mar 2013

@katkak23 ja do 26cm formy davam 6 vajec, ak chcem vyssi korpus, tak aj zo 7, ak nepotrebujem tolko, zvysok zrezem a primiesam do masla s cukrom pod potahovku 😉

dm1
20. mar 2013

@lucula73 ja tie gulicky lepim opat cokoladou na to takze drzi ked zatuhle. Len bacha ked budes pritlacat tie boky k torte tak si daj pre istotu papier na pecenie a rukou chytaj len ten staci kusok aby si proste nesla prstami na coko lebo tiez mozu zostat flaky 😝. ja davam ceru odhadom ale tak zhruba 100g na 200g coko

zuzana92101
20. mar 2013

@mizulienka podla mna urcite mozes, ved to je krasna farba...to, ze pani ma 70r este neznamena, ze nemozes jej dat zivu farbu...mne by sa to velmi pacilo 😉 a podla mna aj ona sa potesi

zuzana92101
20. mar 2013

@ajka82 perfektne sa ti podarila, super. Kolko si ju susila?

zuul
20. mar 2013

dievcata moje coko maffiny.
Natalinka ich len hladkala a najradsej by sa s nimi hrala, ale idu prec.

zuul
20. mar 2013
lucula73
20. mar 2013

@dm1 ďakujeeeeeeem.......
inak na to som sa zabudla opýtať,že ako to chytáštú čoko,,že to neobchytáš 😀 .vyskúšam,odfotím 😉 😉

zuzana92101
20. mar 2013

@zuul ukazkove muffinky 😉

woman04
20. mar 2013

@pipka a môžem tie mrazené maliny (nové 😀 ) dať na ten parížák zmrazené,či roztápaš?? ...malému je lepšie??..je teraz dosť zápalov pľúc ťažko identifikovateľných...kamarátkin malý troška teploty,troška kašeľ ,potom v noci veľký kašeľ,pohotovosť ,rtg a zápal pľúc..vraj tam mali 5 detí s rovnakou diagnózou ☹

zuul
20. mar 2013

@zuzana92101 dakujem vam dievcata. stale neviem kolko si mam za ne vypytat?

anda1980
20. mar 2013

Ahojte baby, také nádherné dielka tu pribúdajú, nechápem, ako to stíhate! ja som mala, čo robiť, aby som vás poctivo dočítala, od jauára mi chýbalo vyše tisíc strán, ale stálo to za to! pridávam moje tohtoročné pre rodinku. 🙂

woman04
20. mar 2013

@mimcak ďakujem ,a keď chcem hnedú,môžem pridať do bielych čokoládu,množstvo podľa potrebného odtieňa?..aj vodu dávaš do tých amerických...? 😕

anda1980
20. mar 2013

A este jedna s mojim pomocnikom 😉

zuzana92101
20. mar 2013

@zuul neviem, ale kuk tu, mozno sa dostanes aspon do obrazu 😉
http://tortyodmamy.sme.sk/muffiny-2

lokalistin
20. mar 2013

@dadka212 a j ostatne baby,ked robite tento čokoládový korpus do 26 formy staci tato davka,alebo davate viac dakujem:
6 vajec
240g práškový cukor
250g hladká múka
prášok do pečiva
100g čokoláda na varenie (rozpustiť)
100ml olej
100ml voda
z bielok vyšlahať sneh, žltka vyšlahať s cukrom do biela, pridať rozpustenú čokoládu, olej, vodu a nakoniec múku s pr.do peč., ručne metličkou vmiešať sneh, piecť pri 150stupňoch

dada2007
20. mar 2013

@zuul ja beriem 0,60 za kus...... 😉

sisix
20. mar 2013

Tak nam tu v dedine vyrostla pri cukrarne i vyrobna. 😨 dnes sem si koupila 3 kousky na ochutnani. MA to pekny drahy, jeden kousek za 38,- to je pomalu jak u Hajka v Praze. Potahovane dorty se mi od pani nelibi. Kouknete sami http://www.petrysvet.cz/ Myslim, ze vsichni do jedne mate dorty krasnejsi. Dnes sem s pani mluvila a v zasade mi nebyla schopna nic rict. 😀 Jen ze dela na porce a ze 12 porci je zhruba 2 kila dortu. Porce vychazi na 56,- a 65,- 😕 Ze potahuje hmotou co si vozi z italie ale podrobneji nerekla. Coz chapu.No a kdyz sem se ptala na barvicky, opet tabu a kdyz sem se ptala na slozeni tak nevedela. Ja chtela vedet jestli ma barvy s eckama nebo bez. 😀 Prej netuzi zda ez ecek existuji takez ma asi s eckama. 😵

zabka88
20. mar 2013

@zuul tak tieto mafinky su genialne 😀

florentina
20. mar 2013

@sisix hele zlato, omlouvám se za neznalý dotaz...ale ony jsou nějaké adekvátně barvící barvy bez éček...jakože já to moc nezkoumala, jsem měla za to, že svinstvo jsou všechny 😖, ale bez nich to prostě není ono....

mizulienka
20. mar 2013

@zuzana92101 dakujem Zuzi, dam 😉

pipka
20. mar 2013

@woman04 ja davam zmrazene, trosku ich povalam v praskovom cukre (ale netreba) a ukladam do kremu a na to korpus 😉

no malemu je lepsie, akoze kasle stale, ale uz aspon zacina vykasliavat, tak hadam sa toho uz konecne zbavime definitivne..lebo uz som na nerv, sak odkedy mu zistila, ze ma prechodeny zapal pluc, tak sa to s nim chudatom vlecie uz treti mesiac ☹
tak dufam, ze zas to "zdravie" nebude trvat len dva tyzdne 😖 🙄

79zuzana
20. mar 2013

@mamina1978 dakujem, no si ma mala vidiet profika, jak som strhavala ten roztrhany cerveny potah a davala ho do kosa. Jedno stastie ze deti boli na poschodi, lebo take daco odo mna este nepoculi 😀 😀 😕

ajka82
20. mar 2013

@zuzana92101 dakujem, cca 6 hodin bola na kuchynskej linke 😉

pipka
20. mar 2013

@zuul podla mna 1€ / kus nie je vela...sak s tym je piplacka neuveritelna, niekedy aj vacsia ako s tortou, ved to je malinke a horsie sa to robi 😒 😉

katuskad
20. mar 2013

ahojte. prikladám zase svoju otázku 😉 poradíte mi stránku kde si môžem objednať jedlé obrázky na tortu za nejakú dobrú cenu? a ako tie obrázky dávate na poťahovanú tortu? potriete trochu krémom? a stačia tie tenké, alebo radšej hrubšie?

a ešte jedna otázočka ked robíte na tortu viac postavičiek, tak si za ne pýtate navyše? podla váhy, alebo ako? a asi kolko? dakujem vám....