Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mimi233
16. sep 2013

ahojte prosim vas mozte mi niekto poradit vymodelovala som si s kupeneho marcipanu postavicky a chcela by som ich len zvrchu vyfarbit stetcom ake farby mam na to pouzit a kde ich zohnat a aku znacku vobec sa v tom nevyznam kedze som uplna zaciatocnicka co sa marcipanu tyka ...v tesku ani v ziadych vacsich hypermarketoch som nic take nenasla prosim poradte mi uz mi to dost suri kedze v stredu ma maly narodeninky

aduskatt
16. sep 2013

@mimi233 poslala som ti IP

blcha
16. sep 2013

@aduskatt prostim ta ty to mas tak pod palcom potrebovala by som fotopostup na nekay vlci mak najlepsie bez drotikovania alebo na neaku ketinku peknu mala by byt cervena tak ma napada najskor ten vlci mak dakujem

aduskatt
16. sep 2013

@blcha 🙂 jasne, mam na stranke postup na vlci mak a tusim je dokonca bez drotikov, www.mnamuela.sk, resp. je tam aj aj, najskor je drotikovy a par videi nizsie je aj bez drotikov

blcha
16. sep 2013

@aduskatt dakujem za super rychlo odpoved myslim ze to by som mala zvladnut 😉

aduskatt
16. sep 2013

@blcha no, podla toho videa si myslim, ze sa to da zvladnut🙂

saminka
16. sep 2013

ahojky holky moc dekuji za vsechny like, moc me potesily!!! chtela bych se zeptat jestli nemate nekdo stranky kde sezenu fotopostup na botasku??? moc dekuji

katrin21
16. sep 2013

ahojte
baby, ste tu niektore z TRNAVY? kde kupim poťahovku? chodila som do HC, ale vraj otvorili nieco v TT, ale kde??? diky moc!

Na nete som nasla na Halenarskej, to bude asi ono? neviete, ci tam maju velvet:?

lucula73
16. sep 2013

@katrin21 opýtaj sa @aduskatt ,ona je z TT 🙂

sisix
16. sep 2013

@katkak23 cela maminka 😀

katrin21
16. sep 2013

a este by som prosila, nejaky recept na lahucky krem, zvyknem robit len maslove, tak som chcela nejaku zmenu, ze kludne by som tam aj nejake ovocie dala, alebo tak.. nieco svieže... korpus chcem čoko, ten urobim a k tomu nejaku lahucku trvacnu plnku. Do kruhovej formy priemer asi 26 cm a 3 vrstvy vy som chcela... pod poťah si zarobim maslovu 🙂

katrin21
16. sep 2013

taketo nieco si dcera vybrala... vraj nejaka postavicka, co teraz leti je to....
asi tu zltu by som robila... jednoducha je 🙂

ajka82
16. sep 2013

@mamcas ja tak robievam kokosoveho...miesto vanilkoveho OLE dam kokosovy a k tomu trochu struhaneho kokosu... mne sa moje baby isli za nim potrhat 😀

mamcas
16. sep 2013

@ajka82 no presne tak som myslela, ze to urobim 🙂 supeeer, tesim sa, ze to ma niekto vyskusane 😀 a pomery pribinaku si dala klasicke, ci si niecoho ubrala?

akzuzs
16. sep 2013

Ahojte ja pridávam v rýchlosti jednu čo som robila pre švagra ako darček od jeho mamy ktorá ho moc má rada a celú jeho rodinku. Je to vlastne akože obrázok jeho rodinky 🙂 No a dostalo sa mi jej aj ochutnať tak bola aj dobra. Jedná bola karamelová a druhá punčová. No a ja idem rýchlo ďalej makať na diplomovke kým su tu není deti Papa

mamcas
16. sep 2013

moja jedna jednoducha este z minuleho tyzdna...

mamcas
16. sep 2013

este jeden dotaz na Vas zenusky... nejake inspi na tenisovu torticku nemate? Ma to byt pre 10-rocneho junaka 😅

ajka82
16. sep 2013

@mamcas klasika 1 tvaroh 1 slahacka, a neviem ci davas pol kys. smotany+1ole+kokos-ale ten davam odoka, tak nepoviem presne... a teraz mali tuto kokosovu aj "zakaznici" a pisali ze im chutilo a ze boli spokojni-v tom mimonovi s tortickou-tento vikend 😉

sticker
16. sep 2013

Baby pls. mám v tom už chaos, len si to chcem ujasniť - ganache je vlastne čokoláda so šľahačkou zohriata v mw. Nešľahá sa to, nič len ohrieva a potom sa to dáva pod poťah miesto masla s cukrom... Môže sa to dať aj ako krém do torty? A z koľkých čoko to robíte na okrúhlu 26cm formu? Tam je pomer s tmavou 200g čoko a 250ml šľahačky alebo 400g - 250 ml 😒

meo
16. sep 2013

Ahoj děvčata, potřebuju poradit.
Budu mít atypický korpus 23x33cm a do toho chci udělat pribiňáčkový krém. Recept mám, ale nevím jestli mi bude stačit na jednou rozkrojený korpus jen z jedné šlehačky, 1tvarohu a 1Óle. Vůbec nevím, jak to moc nabyde, a nechci ho dělat zbytečně moc.

vlastipa
16. sep 2013

Dobrý deň. Potrebujem radu. Kamarátka sa ide vydávať a chce mať na torte bielych motýľov zo smartflex velvet viete klasický motýľ a dvihnute krídla a cukrárka jej ich tam nechce dať vraj spadnú im krídla že sa to bude lámať, nebude to držať. Ja som už robila zo smartflexom a nemyslím si že keď marcipan zaschne tak sa potom roztopia a keď ich urobí hrubšie tak sa nebudú lámať. Čo si vy myslíte? ĎAKUJEM ZA KAŽDY NAZOR:

mysiatkoo
16. sep 2013

@sticker pomer je 2:1, cize 500g coko (tmava) na 250 ml slahacky... Ako krem do torty to budes mat moc tuhe podla mna... Tam by to xcelo iny pomer.. A na 26cm budes potrebovat odhadom 700g coko... Na 23jku robim z 500g...

aduskatt
16. sep 2013

@vlastipa myslim si, ze pokial ta svadba nebude pri morskom pobrezi, tak nie je dovod, aby to nedrzalo a spadlo

mysiatkoo
16. sep 2013

@sticker teda len na obmazanie... Ak xces aj do torty, musis ratat este viac....ganaz potrebuje aspon 3-4mm hrubku..

vlastipa
16. sep 2013

@aduskatt Ďakujem za tvoj názor ešte jej povedala že ako to ma pripevniť veď prilepiť vodou, alebo špajlou alebo tým floristickym zapicnúť, dobre rozprávam však 🙂

aduskatt
16. sep 2013

@vlastipa ja lepism vodou alebo alkoholom

vlastipa
16. sep 2013

@aduskatt A čo lepšie lepí alkohol, alebo voda? Takže by nemali spadnúť krídla? Keď vyschnú bude to už tvrdé však?

aduskatt
16. sep 2013

@vlastipa to je jedno, obidve lepia dobre a ked kridla vyschnut, budu tvrde

jakelina
16. sep 2013

@meo mně to přijde málo z jedné šlehačky a tvarohu. Já do kulatého 23 cm dělám ze dvou dávek.

anda1980
16. sep 2013

@mamcas ahoj, aj ja som robila kokosovy úribinak, a dala som ananas a mandarinky a bolo to super 😉