Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mariann2
24. okt 2013

kočky, prosím vás, ako sa zamiešava tá bielková hmota, s ktorou je zdobená táto tortička na spodnom poschodí nad mašľou? to je bielok s cukrom nad parou či ako? /tortička nie je moja, je to inšpirácia z netu/

pristela
24. okt 2013

@zuul nestiham sem chodit len kukam ak je upozornenie 😕 co sa ospravedlnujem , aaale reagujem , ja tiež šlaham žĺtka nad parou 😉

pristela
24. okt 2013

@zuul polieva sa neosladenou kávou

nika266
24. okt 2013

Tak tu je moja nočná,pre malého požiarnika z každej strany pofotená 🙂

tertery
25. okt 2013

Ahoj, mám dotaz, mám v planu dort na Halloween a chci vnitřek oranžovo černý pǐskot a krém, stačí přidat do krému a těsta potravinářská barviva? Poradí někdo? A je jedno v jaké fázi?diiiiik

jorsulova
25. okt 2013

@luciahromadkova lucka dakujem, tato vasa mi najviac padla do oka, tu spravim. Este som sa chcela spytat, je plnka dost tuha????

jorsulova
25. okt 2013

Baby poradte este nejaky fakt dobry overeny korpus, vlacny a vysoky. Chcem vyskusat nejaky novy, prosim prosim 🙂

halienka
25. okt 2013

@dada2007 v dobrom závidím tvojho manžela 😵 môj je stále tichý nepriateľ môjho pečenia... ☹

livia76
25. okt 2013

@tertery presne tak, stačí potravinárske farbivo primiešať ,odporúčam primiešať ako poslednú ingredienciu 😀

jakelina
25. okt 2013

@tertery Ale zvaž to, je to tolik éček do těla zbytečně, já bych to nikdy svým dětem nedala. 😒

mamcas
25. okt 2013

@jorsulova ja som velmi dlho pouzivala a obcas este pouzivam, ked sa mi mramorak nechce robit tento: odvazis si cele vajcia, tolko kolko vazia potrebujes krystaloveho cukru a polohrubej muky. Vyslahas bielka, zohrejes cukor s vodou, pricom na 1 vajce ide 2 PL vody, zohriat tak aby sa cukor roztopil. To potom pridas do bielok a slahas. Vznikne krasna pena 🙂 potom pridas zltka, slahas a na zaver muku s PDP, Pdp staci trosicku. Vyslahane pecies klasicky na 150st. No a pokial ide o pocet vajec, tak na klasicku 23 formu zo 4 vacsich, teda L a da sa v pohode 2x prekrojit. Podla mna je velmi chutny, jemny, nie taky tuhy ako mramor 🙂 kazdy ma daco do seba, ja milujem oba 🙂

luciahromadkova
25. okt 2013

@mariann2 bielkova poleva aj na medovniky vaha bielka x 5,3 praskoveho povazskeho cukru preosiat a 1 lyzicka citronovej stavy temto recept mam odtialto od @dm1, ja na tuto bielkovu polevu neslaham vajcia nad parou alebo kupit kralovsku glazuru

luciahromadkova
25. okt 2013

@jorsulova ano dostatocne tuha....na korpus pozri tu https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/
napr. mramorovy korpus alebo aj cokoladovy korpus...

luciahromadkova
25. okt 2013

@jorsulova alebo este pockaj, teraz uz nemozem pisat, ale popoludni ti napisem....hlavne aby bol vysoky...

viera6
25. okt 2013

Ahojte,tak po dlhšej prestávke pridávam opäť orchideu, na želanie...

lawli
25. okt 2013

pridávam môj dnešný výtvor...všetkým prajem krásny víkend 🙂

sisix
25. okt 2013

Holky, prosim postup na florbalku ??? Dekuji

muffinka8
25. okt 2013

Čo sa týka inšpirácie môžete hádať len raz 😀 a @pristela hádať nemusí 😅

grasie
25. okt 2013

Dievčence, robila som včera maffinky na tekvicovú párty, ale musela som potrieť maffin medom, aby mi tam marcipán držal.
máte nejaké iné lepšie typy, ako prilepiť poťahovku?

muffinka8
25. okt 2013

@grasie nutelou, roztopenou čokoládou ....

akapulko
25. okt 2013

zienky radte podla Vas ktora foto je lepsia? 🙂

ludkas31
25. okt 2013

@akapulko moj nazor je, ze ta prva, na druhej ti je dost vidiet dochytany vrch...a je tmava

akzuzs
25. okt 2013

Ahojte pridávam jednu a druhá sa mi pešie v trúbe aj s bábovkou 😀 a konečne na chvíľu idem von

anda1980
25. okt 2013

Ahojte cukraročky, potrebovala by som radu, zákaznícka by chcela biely pudingovy krém, aký by ste dali? klasika vanilkový? tortička bude tmavy korpus svetlá plnka a svetlý korpus tmavá plnka (šľhačkový z kinder čokoládiek), ale ten biely neviem. napadol ma este bešamelový hm? zákazníčka sama nevie, čo chce, nie tvaroh, mascarpone... 😠
Poradíte? vopred ďakujem

mariann2
25. okt 2013

tak babenky, dokončená tortička, prvý krát zdobená bielkom
@luciahromadkova ďakujem za radu

luciahromadkova
25. okt 2013

@mariann2 nemas za co, torta je nadherná 😵

vladiella
25. okt 2013

@mariann2 kraaaasna, ak mozem ukladam do suboru a bude inspirovat v 3 🙂

vladiella
25. okt 2013

@anda1980 kokosovy??

vladiella
25. okt 2013

@anda1980 z bielej cokolady??

vladiella
25. okt 2013

@sisix ahojky hladala som, ale asi treba viac casu, musim ist uspat malu... aspon nejake inspi som nasla hodim ich do3, tak si tam potom kuk, aby som tu neplagatovala. inac potrebujes 3D loptu ci len topper na tortu?? bo to je asi jednoduche ak mas napr polystyren gulu tak ju rozrez na 2 polky zabal do potrav folie trochu olejom potrete a obal obe 2 polky polkami potahovky na tom vyrez tie diery a nechaj uschnut a potom das dole z gule a zlepis tie polky dokopy... tak mi to nejak vychadza teoreticky... alebo Ti bude mozno stacit i jedna polka tej gule... uvis inspi co myslim...