Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

maya30
15. nov 2014

prispejem aj mojimi, ta motylova je este z utorka, ostatne vcera a dnes...ten zajac ma uplne odrovnal, nedalo sa mi to potiahnut v kuse, jasne ze medzi usami sa roztrhol potah, musela som dokladat a vyzera to tam desne, na fotke to nastastie nevidno, ale radsej nech sa tam ani nepozeraju 😝 Ta so zombikmi je nejaka pocitacova hra, akoze keby nie kamoske tak to ani nevezmem a dufam ze som ju robila naposledy, lebo na nervy tolko prkotin modelovat

evicaka
15. nov 2014

@maya30 perfektné, ako vždy... vždy ma prekvapíš tou nádherou!!! 🙂

mia114
15. nov 2014

@pristela jeeeej perfisne suu 😵

mia114
15. nov 2014

@maya30 uzastne, fialova nadheraaa, a strasne sa mi paci fidorka 😵

pipka
15. nov 2014

@maya30 nevlaaadzem 😕 😕 😎 😎 😎 😎 ta fialova je uplne super, ale aj ta hneda s tou gulou 😵 😵 😵 ukladam s dovolenim aj bez 😅 😀 😎
a ta fidorka...palec hore šéfe! 😎

pipka
15. nov 2014

@pristela uuuzasneee zena moja 😵 😵 😵 ta spodna Frozen je neskutocna 😉
este mi povedz, ako si robila , ze je to akoby stecene..to je bielkova..ci cim si to "polievala"? 😕 😉

loxa
15. nov 2014

INFORMACNE OKIENKO..moja mama ma restauraciu v TN a objednava od jedneho velkododavatela torty a zakusky..on jej hovori, viete my mame najkvalitnejsie produkty, to sa neda porovnat s tymi podomacky pozliepanymi tortami..nehovorim o tom kolko zakaziek nam rozkradli..ale sak uz sa na ne chysta zatah, bude sa to obvolavat , porobia sa objednavky , ked nedaju doklad o zaplateni produktu , budu padat velke pokuty..ci sa kasa ozaj bude jest taka horuca ako sa varila neviem, mozno je len deprimovany a vytoceny, ale ak to ma niekomu pomoct, 😀

pristela
15. nov 2014

Holky dakujem za pacitka aj pismenkaaaa 😵 😵 😵
@maya30 ooocchhhh, no este ze si to dala na druhu stranu 😀 😀 😀 😀 😀 ta fialova je neskutocnaaaaaa, nadherna farba aj kompozicia, šííícko , ze WOW

@pipka hej je to redsia bielkova poleva a cmukam vdacne zena moja 😵

mysiatkoo
15. nov 2014

@maya30 @pristela pecka 😵 😵 😵 😵

sollange
15. nov 2014

@maya30nádherné všetky ,fialová je prekrásna moja obľúbená farba

sollange
15. nov 2014

Moja dnešná,ďakujem @lamps za inšpiráciu.Akurát panej,čo si ju objednala sa zdalo malé meno,hoci ja osobne by som tam ani žiadne nedávala 😒 .....a krásne torty ste popridávali,šikovnice.

denisak77
15. nov 2014

@maya30 Majka tiež nikdy nesklame,super. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 .

mysiatkoo
15. nov 2014

@loxa diky za info... uz sme to tu zaxytili, ale to vyjadrenie o pozliepancox ma celkom pobavilo 😝

sikag
15. nov 2014

@maya30 z tej fialovej mi padla sanka dole 😎 vsetky su dokonale. ten airbrush ti uz ide genialne, normalne ma tak motivujes 😀 😀 ale zatial mu stale odolavam, ja to nemam v oku, neviem kade by som to mala striekat 🙂
@mia114 uuuuuzasne postavicky! palec hore!

vecernicci
15. nov 2014

@maya30 teda ta fialková s motýlky je dokonaláááááááááááááá 😉 😵

vecernicci
15. nov 2014

holky pomoooc, já mám asi syndrom vyhoření, nic mě nebaví, mám všeho plný zuby ☹ přemýšlím, že s dortama seknu 😝

maya30
15. nov 2014

@mia114 @pipka baby ta fidorka je z kategorie ze myslim si ako rychlo to spravim, nakoniec som tie pismenka a kokosy robila vyse 3 hodin 😝 a dakujeem 🙂

maya30
15. nov 2014

@sikag neboj nic, vsak ja tiez striekam hockde ma napadne 😝

baby dakujeem 😵 😵

pipka
15. nov 2014

@maya30 no to verim....uz len ked pozeram na to tienovanie kokosu...mam dost 😅
boli ma z toho kokos 😀 😀 😀

maya30
15. nov 2014

@pipka 😀 😀 😀

adrika202
15. nov 2014

ták po tortových jednotkach majke a pristele,pridám svojou troškou aj ja 🙂 pekný víkend ženy 🙂

muffinka8
15. nov 2014

Až sa hanbím medzi tie krásy pridať svoju 😅 Bola presne podľa obrázka 😝 tak to nemám rada. Na môj vkus nevyvážené farby a ten obrus bielo červený je úplný des k tomu celému. No ale ak bude oslávenec spokojný tak nech.
Navyše som z toho obrázku nevytušila čo je to to červené vedľa vlaku 😕 😕 tak som spravila len balíčky.

@loxa tak sa začneme zákazníkov pýtať ešte pri dohodovaní, či si prosia doklad a podľa reakcie uvidíme 😀 😀 No a tie pozliepance to je fakt urážka 🙄

Ja už mám tohto roku len 3 torty a situácia sa tam mení zo dňa na deň, že vôbec neviem či ešte budem od nového roku piecť 😒

anda1980
15. nov 2014

Ahojte baby, aj keď vás už nestíham čítať popri starostlivosti o moje predcasniatko, a pridávať fotky, snáď vás dočítam keď drobec vyrastie 😉 ale ďakujem za všetky recepty a inšpirácie, lebo všetko čo viem ohľadom tort mám od vás, ďakujem.
Ešte sa pochvalim aspoň mojím novým Kitchenaidom, bolo to ako porodne od manžela. Stále peciem pre rodinu a znamych, tých príležitosti na tortickovanie je veľa.
Ak by ste niektorá sladká zienka potrebovali lidlacke cukríky z amerického týždňa, mám niekoľko balíčkov, ale spotreba je 12/2014.

mysiatkoo
15. nov 2014

@adrika202 krasne su tie kvietkove!

vecernicci
15. nov 2014

@maya30 ja jsem fidorku taky delala a ono to fakt chvili zabere 😉

ikula2
15. nov 2014

@maya30 jaaj nedycham tie motyleeee nadhera, prosim ta aka bola velka ta torta ak vies

ikula2
15. nov 2014

Dievcata ktore robite GANACHE zmenili ste cenu pri tortach? Robila som posledne ganache a vobec som sa do vahy netrafila, torta je lahsia a na jedenie rovnaka, takze zakaznik ma vlastne vyhodu 🙂

denisak77
15. nov 2014

@adrika202 super Kveti.

denisak77
15. nov 2014

A teraz ja pridám po tých vašich krásnych dielkach.Ježkova torta mi dala neskutočne zabrať,veľmi pozde zopakujem .Mala 8 kg pri 28 cm a to pani najskôr chcela veľkú ,velikánsku priemer aspoň 40 cm za tak najviac 60€ .Dobre som sa pobavila a vysvetlila o čo ide 😀 😀 😀 😀 .Gumi macko podľa zaslaného obrázku a nie ostré hrany ale zaoblené ,len som menila farby ,lebo boli v ružovej kombinácii a macko ležal,tak som si dovolila macka posadiť.Ešte nemám jednu dokončenú ,ale to len taká rýchlovka môjmu synovcovi na zajtra.Na budúci týždeň zasa 5, asi ma trafí.

sasettka
15. nov 2014

@muffinka8 to mal byt asi kosicek piknikovy trosku nepodareny, ale tvoja torticka krasna ako vzdy 🙂

fakt krasne kusky pridavate, ja sem tak rada chodim takto cez vikend ochkat nad tymi vasimi tortuchami 😵

@maya30 no ja len dufam, ze henta hra sa k mojim detom nedostane 😅 praca uzas samoska, ale teda... ti zombici pre 5 rocneho, to cooo uz je 😀