Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
13. sep 2011

@mizulienka ďakujem, práve robím piškótu. Som na tú tortu zvedavá, ideme dnes na návštevu, tak som chcela nejakú rýchlovku. Luci ja dávam do tej plnky omnoho viac kakao, najlepšie to COOP tmavé. Dávam podľa chuti aj cukor a aj kakao je to to super.

vlada111
13. sep 2011

@lucula73 Kakaový krém bešamelový: 6 dkg hladkej muky, 6 dkg masla, spravit zaprazku, zaliat 400 ml mlieka, po zovreti odstavit....
po vychladnuti spojit s 20 dkg masla, 20 dkg praskoveho cukru, kakaom - dávam ho veľa a to tmavé COOP

ikula2
13. sep 2011

Dievcata prosim vas, aka ina biela cokolada moze ist do toho kremu so slahackou a mascarpone? Okrem Orionky, ta sa mi zda strasne vyrazna. Neskusal niekto aj inu znacku????

bianca
13. sep 2011

@dadka212 jej dakujem dakujem dakujem.Urcite poriesim cez dobierku

mizulienka
13. sep 2011

@ikula2 ja som robila s milkou v pohode, a aj tie biele peniazky a tiez ok

ikula2
13. sep 2011

@mizulienka dakujem aj ja chcem milku tak uvidim, lebo niekto pisal ze milka nezhustne, ale tiez som teraz nasla v recepte milku 😕 , tak som rada ze tebe sa vydarila. Nie je nahodou dvojaka biela milka?

mizulienka
13. sep 2011

@ikula2 ja viem iba o jednej, mne sa nevydarilo iba vtedy, ked som nedala poriadne zachladit.

lusil2005
13. sep 2011

@ikula2 ja robim iba s milkou

lusil2005
13. sep 2011

@dadka212 ides objednavat z toho ceskeho mmb? a nemohla by som sa pridat? 🤐

ikula2
13. sep 2011

@lusil2005
@mizulienka dakujem dievcata tak zajtra robi aj ja s milkou 🙂

ferinka
13. sep 2011

Holky dlooouho jsem tu nebyla,ale průběžně vás sleduju,dnaska jsem byla u našich berounských ťamanů a dostali novou zásobu,už jsem u nich kupovala hladítko za 25,- a dneska vše kolem 29,- něco 59,-a jen ty velké dvě sady na kytky po 189,- 😵 😵 😵 😵 😵 😵

ikula2
13. sep 2011

@ferinka 😲 odpadnem, preco to u nas nie je 😠

dadka212
13. sep 2011

ahojte kočky, tak dobojované NEMO č. 3 😝 dúfam, že posledný 😅

dadka212
13. sep 2011

@lusil2005 ja objednávam na dobierku preberie to kamoška, ktorá tam býva a prinesie mi to chodí sem každý týždeň, ak niečo chceš daj mi linky pani to pošlem nech mi to ešte pridá k objednávke 😉

ferinka
13. sep 2011

@ikula2 já to našla taky jen u těhle,ale asi to má víc ťamanů,hodně jsem to našla na mmb,ale o 50,- a víc dražší 😅

elgereta
13. sep 2011

prosím prosím, mám dotaz...nevíte, jestli je v Praze nějaký obchůdek nebo e-shop s možností osobního odběru, kde prodávají potravinářské barvy, formičky a různé potřeby pro tvoření figurek a ozdob z marcipánu? děkuji 🙂

bianca
13. sep 2011

@ferinka paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaani zaaaaaaaaaavidiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim

ja som dnes bola u nas sa pytat a vraj nemaju ale nevylucuju ze nieco bude

mariann2
13. sep 2011

kočky pomoooc, torta pre zdravotnú sestru, nemáte nejaké inšpirácie? ja som síce tiež zdravotná sestra, ale nič mi nenapadá 😒

mariann2
13. sep 2011

@bianca ďakujem, idem popozerať

bianca
13. sep 2011

@mariann2 osobne sa mi paci asi tato najviac a uvazujem ze to spravim do roboty babam

lencza
13. sep 2011

@ferinka tedy to ještě levnější než to co jsem kupovala já, super...........hladítko bych taky brala, to jsem u nás ještě neviděla

holky chtěla jsem se zeptat, když děláte na potah vzoreček a pak to uhlazujete na dortu, neztratí se ten vzor?

adul67
13. sep 2011

@dm1 to ako mam poslat fotku meilom a napísat že chcem fotooplatku?

krasnulka
13. sep 2011

Prosim o radu. Mam na torte marcipanovy potah,ale neviem ako nan "prilepit" ocicka a nosik. To som robila z MMF hmoty. Dakuje za rady

reruna
13. sep 2011

@krasnulka vodou

krasnulka
13. sep 2011

@reruna 😀 dakujem tak to by ma ani vo sne nenapadlo ze vodou...este dorabam tak potom pridam foto aby ste sa mohli zasmiat 😀

bianca
13. sep 2011

@krasnulka ja lepim aj alkoholom

krasnulka
13. sep 2011

@bianca tak ten doma nemam,ale uz lepim vodou

broucek2
13. sep 2011

@ferinka pěkný nákup, až budu domu, musím vyrazit dp Sapy, zatím nebyl čas.

andicek
13. sep 2011

Holky, prosím o radu, chci péct malé dort, budu ho potahovat potahovací hmotou, chtěla bych mramorový korpus a náplň višnovou a tvarohovo-šlehačkovou z mascarpone atd. Myslíte, že se to k sobě hodí, mám ten korpus jako dvakrát rozříznout a pak slepit náplněmi nebo ho upéct pokaždé zvlášť, jestli mi rozumíte, děkuji moc za rady 🙂))