Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lawli
20. jún 2012

@dadka212 a ako sa to potom chová v takomto teple, myslým ten teplotný šok ,že hneď nato príde čo ja viem 35 st. ... ??? nerosí sa to hneď a vydrží prevoz napríklad ako písala @aduskatt 50 km ??

ajka82
20. jún 2012

@lawli no ja mavam torty tiez v chladnicke dokym nevstupi dotycna osoba co ju prevezme aspon ku nam na chodbu... a povacsine ju dostanu v krabici

dadka212
20. jún 2012

@lawli sestra prevážala v piatok dve torty do čiech cca 3 hodiny cesty autom v kufri, jedna poschodová a všetko prišlo v poriadku, žiadne orosenie a ak, tak čo keď vybereiš pivo alebo aj jogurt z chladničky neorosí sa? orosí, a torta je jedlo, takže.....

aduskatt
20. jún 2012

@ajka82 ja vyberam z chladnicky az pred tym, kto si ju pride zobrat

dadka212
20. jún 2012

oziii baby nemohli by sme dvojku tému premenovať iba na fotopostupy a urobiť trojku na recepty (korpusy, krémy) ??
takto by som tam asi ťažko našla nejaký recept a teda každý deň tu čítať recept na pribináčikový krém je už vela 😀 😀

ajka82
20. jún 2012

@aduskatt jooo, le nku nam by museli du kuchyne cez obyvacku a nie kazdy je ochotny sa vyzut, ked vidi ze mi tam deti pobehuju, aby im dlazku nepostupal...ono niektori by to najradsej vybavili medzi otvorenymi dverami, lenze to ja nemozem, lebo hned mi baby letia na schody behat 🙄

lawli
20. jún 2012

@dadka212 ja sa toho orosenia ako nestránim ,len neviem ako sa to potom chová ,jednoducho sa bojím ,či sa neroztopí poťah ...preto sa pýtam ,že ako to robíte...

dadka212
20. jún 2012

@lawli podla mňa sa ti nič neroztopí ak sa troška orosí to nevadí, keď sa torta aklimatizuje tak sa odrosí 😀

aduskatt
20. jún 2012

@ajka82 tak ja mam kuchynu hned púri dverach, takze pohoda

dadka212
20. jún 2012

@aduskatt
@ajka82 tak ja by som cez víkend nikoho nepustila do vnútra 😀 by si mysleli kam to prišli všade samý bordel 😀 😝

lawli
20. jún 2012

@dadka212 v podstate ,zatiaľ to nepotrebujem ,mám super chladnú komoru ,a tiež je v nej veľký pultový mrazák a na ten mi vôjde asi zo 5 toriet ,tak pohoda ,len keby som potrebovala ,lebo ma nejak strašia teraz tie horúčavy ,tak aby som sa vedela zariadiť s tou chladničkou potom... 🙂 inak ďakujem pekne ...ja som žila v tom ,že ono sa to orosí a bude to mokré a teda sa to časom začne topiť...raz som mala tortičku pre švagra v kufri auta počas omše a bolo škaredé počasie ,ako nepršalo ale rosilo...a tak sa mi orosila a teda sa mi vôbec pri krájani ten marcipán neľúbil.... 😒 bolo to také mokré a slizkéééé 😝

mariann2
20. jún 2012

@simasa toto poznám, ale aj tak ďakujem za reakciu

aduskatt
20. jún 2012

@dadka212 tak od dveri toho vela neskontroluju🙂

ajka82
20. jún 2012

@dadka212 joooj ale ty kolko toriet dokazes porobit cez vikend, sak mne sa len oci gulaju na zem, ked vidim tie fotky...ja som mala max 4 torty na vikend aj to pekne rozdelene, tak to si v pohode aj upracem...viac je bordelu s hrackami po izbach ako mojho v kuchyni a obyvacke, ked chcem mat niekedy troska kludu 😉

zani2877
20. jún 2012

Ahojte kočky. mám pre vás dve otázky a berte prosím na mňa ohľad: 1. je neskoro a po 2. dnes bolo strašne horúco, tak možno mám aj úpal 😀 😀 😀
otázka No1 mám si kúpiť posuvný ráfik, aby som nemusela rôzne veľkosti kupovať? A čo je vlastne ráfik? 😕
otázka No2 keď si kúpim túto srandu http://www.cukrarskysvet.sk/cukrarskysvet/eshop... tak to tam natlačím len SF a ruža bude na svete, či ako? 😅 😅 😅
Ď za odpovede

aduskatt
20. jún 2012

@zani2877 rafik je fajn, je to forma, ale bez dna🙂)cize das na plech papier na pecenie a na to prasknes rafik🙂

aduskatt
20. jún 2012

@zani2877 natlacis, das na chvilu do mrazaku a vylupnes🙂) alebo vysypes solamylom natlacis a vylupnes aj bez mrazaku🙂

zani2877
20. jún 2012

@aduskatt a čiže si môžem kúpiť. ano? a druhá otázka 😝

zani2877
20. jún 2012

@aduskatt ďakujem ti moja, si veľmi zlatá 😉 😉 😉

aduskatt
20. jún 2012

@zani2877 no jasne.aj ja som si kupila, hranaty aj okruhly.oba spolu za nejakych 17 eur🙂

aduskatt
20. jún 2012

@zani2877 no co uz so mnou🙂) aj Ty si zlata, ze podakujes.su tu aj majsterky sveta, ktore su lenive hladat odpovede dozadu a ked im das aj tri recepty, tak ani bu......co uz🙂

zani2877
20. jún 2012

@aduskatt ja som mala teraz šťastie, lebo som chcela recept na pribinákový krém, a minule som asi do druhej ráno hľadala a makový oný som našla 😀 a just včera alebo predvčerom ste to riešili 😀 😀 😀 , tak som rada, že som neotravovala 😉

aduskatt
20. jún 2012

@zani2877 🙂
tak ale je rozdiel sa slusne spytat a pockat, alebo sa sptyta a o desat minut nadavat, ze sme tu neochotne kacice☹

mamina1978
21. jún 2012

@mariann2 no ja by som 5 urobila v babovkovej forme ten 3/4 polkruh ..... a to rovne v srncom chrbate , potom mas odpad minimalny....... 😉 🙂

mizulienka
21. jún 2012

baby, ktore hladate recepty a neviete ich najst, staci do GOOGLU dat napr "pribinacikovy krem, marcipanove torty.rady a postupy" a vyhodi vam tam vsetky odkazy k danej teme...usetrime si tym vsetky cas 😉

mizulienka
21. jún 2012

@dadka212 Dani ty mas samostatnu chladnicku na torty?

levandulka3
21. jún 2012

@laura033 dievčatá potieraju olejom ale mne ten mastný povlak nevyhovuje ja zľahka potriem vodkou , alkohol sa odparí a torta zostane krásna lesklá, alebo existuje na to aj originál sprej 😉

mizulienka
21. jún 2012

@levandulka3 potieras potahovku alkoholom? nic tonerobi potahovke?

andrejecka
21. jún 2012

tak ja som včera urobila moju druhú pre tatina, len tak aby sme ju dnes mohli všetci zožrať 😀 😀 😀

dada2007
21. jún 2012

@mamina1978 micka moja, vyskúšala som minulý tt tvoj recept na korpus(doteraz som nemala čas napísať ti) a robila som ho z 10vajec do formy 25*25 .....45 minút mu bolo málo, ale celkovo narástol kráááásne.....cca 8,5cm mal korpus a nesplaskooool......dnes ho budem robiť tiež-ale som u maminy, čiže iná trúba-tak dúfam, že to bude OK 😅 dakovalaaaaaaaaaaa 😵 😵 😵 😵 😵