Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

rivatha
30. máj 2011

@katy1979 No keby ja vedela 😅 Takou, aku mi pozicala kamaratka 😀 Akou som to vyrazila, @fukylove ? 😀 Ked nakukne, hadam nam odpovie 🙂

A dakujem za "like", dievcata. Az ma tak nadnasa, ked ma skusene cukrarky touto cestou pochvalia 😵

katy1979
30. máj 2011

tak alebo baby s ktorou abecedou mate dobru skusenost. jednu mam doma a stale mi to nejde.

janulkamartinko
30. máj 2011

@katy1979 ja mam tuto http://www.cukrarskepomocky.sk/images/produkt/L... a male pismena http://www.cukrarskepomocky.sk/images/produkt/L... aku mas ty,ja som dlho s touto nevedela pracovat a az teraz som nato prisla 😀

lamps
30. máj 2011

viete mi niektorá poradiť ako urobiť trávu, takú ktorá pekne stojí a nie je taká pováľaná. Idem robiť lúku, 🙂 tak tam potrebujem mať trávu 🙂 Ďakujem 🙂

katy1979
30. máj 2011

@janulkamartinko no podla linku mi to neotvorilo ale nasla som si ich. Len tu co mas ty nemaju. ja mam tu co je http://www.cukrarskepomocky.sk/produkty-eshop/v... ma oznacenie 735. aj som nechala hmotu obschnut aj skusala cez sacok

daniz
30. máj 2011

@lamps skús nalepiť-posypať zafarbeným kokosom-vyzerá to super...

lamps
30. máj 2011

@daniz a ten zafarbený kokos sa dá kúpiť alebo si ho musím zafarbiť sama a ak tak čím je najlepšie ho farbiť

zuzana124
30. máj 2011

Ahojte baby, dlho som tu nebola a pozerám že ste tu toho dosť popísali, tak sa idem pustiť do čítania kým mi drobec spí a trošku sa pokochať vašimi dielkami a zároveň pridávam moje nové torty 🙂

dadka212
30. máj 2011

@katy1979

https://www.youtube.com/watch?v=a844Y0wCBKE

toto som našla lebo tiež sa chystám na abecedu, len stále sa mi to nedalo poriadne robiť skúsim takto...

zuzana124
30. máj 2011

@dm1 veľmi pekné tortičky, krásne prepracované, farebne zladené, vidno že si dáš záležať na každom detaile a tie papagáje sú nádherné 🙂

akme
30. máj 2011

Ahojte baby nemáte niekde uložený postup ako sa robí s perličkovačom. ďakujem
@andriss23 tie kruhy robím do vyskakovacej torty približne veľkosti plánovaného otvoru trošíčku väčšie a potom ich nie je toľko vidieť je to schované pod tými zahnutími špičkami
@jajuuus ja formičku bábätka trošku posypem cukrom a zbytok vysypem naplním hmotou a dám na 10 min do mraziaka a potom vyberiem z formičky a vždy to ide dobre

katy1979
30. máj 2011

@dadka212 diky pozriem

dm1
30. máj 2011

@zuzana124 dakujem 😵

jajuuus
30. máj 2011

@mizulienka nevadí - zlatá si - ďakujem - skúsim - uvidím 😀

lussy23
30. máj 2011

@rivatha @zuzana124 @janulkamartinko - krásne tortičky
@jakelina @aktak - krásne tortičky i detičky 🙂
@mrka2 - to je zlatučké 😉
@andriss23 -- peknučká veľmi 🙂

jajuuus
30. máj 2011

@akme skúsim aj túto radu, ďakujem 😉

janulkamartinko
30. máj 2011

@katy1979 ked si skusala aj cez sacok tak neviem ako by som ti pomohla a co ti vlastne nejde? vytlacit ci pren iest?

ellise
30. máj 2011

holky, už jsem tady dlouho nebyla, jiné povinnosti a hodně staorstí, vždyť to znáte, ale mám teď možnost zase něco upéct, a tak jestli mi poradíte, na poschodový dort je vhodný vařený krém? udrží to? a pod potahovku může? máte s tím zkušenost? a teď ten druhý dotaz jak děláte, teda jestli dělate, cihlovou barvu?

andriss23
30. máj 2011

všetkým ďakujem za "páči sa mi to" 🙂

@akme vďaka za tip

@rivatha tak tá abeceda zaujala aj mňa

@dadka212 robím to takto,len nenechávam hmotu obschnúť,nestvrdne to až moc po hodine obsýchania? 😀 ja robím z cukríkovej hmoty
a čo sa týka formičiek,kúpila som si silikónovú orchideu,a hneď som to skúšala a super, len tá cena... 😝 😝

misa1982
30. máj 2011

Ahojky prosim o radu chci si koupit formu na perly muzete mi poradit jakou velikost kdyz tak prosim o nejake odkazy dekuji moc!

dadka212
30. máj 2011

@andriss23 no ja robím z WI ...cukríková tuhne omnoho rýchlejšie, takže tam stačí určite nechať pár minút obschnúť z tej mi to šlo ale z WI ani po polhodinke, takže nechám dlhšie 😝

lamps
30. máj 2011

@daniz veeeeeeeeeeeeeeľmi pekne ďakujem za radu 🙂 🙂 🙂 Kokos mám zafarbený, vyzerá presne ako pokosená tráva. To bude krásny trávnik. Veľká vďaka, mňa by to určite nenapadlo 😎 😎 😎

jajuuus
30. máj 2011

babule, režete si niektorá korpusy niťou? ako sa vám lepšie? teplý, či vychladnutý? ja vždy vychladnutý, ale teraz mám nejaké nutkanie rezať ho teplý 😀

katy1979
30. máj 2011

@janulkamartinko musim to este vyskusat. skusim to natensie vyvalkat lebo mi to nedorezalo kraje a tie pismenka su take frobne a tenke ze ani pohnut. Z pismenka a som ten vnutrajsok ani nevydolovala a D a K ci L su take tenucke. No lava som v tomto. asi to chce len trpezlivost. skusala om aj bez sacku avysypat pismenka solamylom ale aj tak nechcelo ist von. Musim si zohnat nejake vacsie nech sa to naucimna tom

katy1979
30. máj 2011

@jajuuus ja vychladnuty asi by som sa bala ze ked je teply tak by sa potrhal.

to s tym kokosom si zapamatam mna by to nenapadlo

jakelina
30. máj 2011

@jajuuus já krájím nití a až druhý den po upečení nebo když peču ráno, tak až večer.

lusil2005
30. máj 2011

baby? skusali ste to cokoladove MMF? nie plastelinu, ale mmf s cokoladou. da sa s tym dobre potahovat?

mizulienka
30. máj 2011

@jajuuus ja krajam taky vlazny, a ide to dobre, ale dnes mam uz vyhladnuty, tak som zvedava ako to dopadne

mizulienka
30. máj 2011

@lusil2005 a kde kupujes cokoladove mmf? vedela som, ze to maju zatial iba v nemecku

lusil2005
30. máj 2011

@mizulienka nie, myslim recept v ktorom su biele cukriky a cokolada. tu je:
http://www.tortyodmamy.sk/cokoladova-cukrikova-...