Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
18. máj 2011

@jajuuus ja vystuzujem len svadobne kde je predpoklad ze to bude cely den na stole. Ale ak chces mat kludne svedobnie a nebat sa ak je to pre cudzich kludne vystuz nic tym nepokazis. Ja som tiez na nasich najskor skusala bez vystuze a boli OK tak som aj cudzim tak robila. Vystuzis tak ze do spodneho korpusu zapichnes slamky, zrezes po okraj a ak chces mozes aj spajdlu dat ale nemusis do slamky. Aby sa to dobre vytahovalo potom z torty tak obal slamku strechfoliou tak aby koniec folie precnieval potom sa to len zato potiahne a je to. Potom to vrchne poschodie si musis dat na karton obaleny foliou trosku mensi priemer aby mal ako to poschodie co na to davas aby ti to nebolo vidiet ze ho tam mas

dm1
18. máj 2011

@reruna mna napadlo presne to iste co teba 😉

anibas
18. máj 2011

@monika_123 áno - v Norme - obchod s domácimi potrebemi - som takú videla za 27 € 😝

anibas
18. máj 2011

@dm1 presne takúto radu som potrebovala - robím 1x - 3-poschodovú 😅 😅 😅 😅

jajuuus
18. máj 2011

@dm1 jee, ďakujem, tak to s tou fóliou na slamku by ma veru nenapadlo... super nápad! 😉 táto má ísť na uvítanie do života... ešte ani na doma som takú nerobila, tak preto mám strach... ale keď vravíte, že sa vám s nimi nič nestalo, možno ani ja nevystužím 😀

kočky a s akým valčekom na poťah ste spokojné? lebo ja mám taký klasický nerezový a robí mi nepekné čiary po poťahu 🙄 nemá oblé kraje... chcem si nejaký objednať, ale dosť stoja, preto by som si radšej od vás skúsených dala poradiť... 😵

jajuuus
18. máj 2011

@anibas fúha, 3-poschodovú 😕 ja mám teraz strach z tejto dvoj... 😀

dm1
18. máj 2011

@jajuuus ja robim s klasickym drevennym po babke 😀 . Ak mi aj urobi ciary tak ja si vzdy potah pred tym ako ho dam na tortu vyhladim zehlickou este aj na doske a az potom prenasam

dm1
18. máj 2011

@jajuuus ono vela zalezi aj od kremu. ak by si mala slahackovy tak samozrejme vystuzit aj pri mensej. Ale klasika maslove kremy drzia. Len si to nechaj kazdu zvlast potiahnutu este zachladit a az potom to skladaj

jajuuus
18. máj 2011

@dm1 ja ešte nemám žehličku 😒 všetko je také drahé, že len tak postupne si musím kupovať... tak ja to len tak rukou, no ale nie je to bohviečo... vidno ich tam stále... najlepšie to bolo asi vtedy, keď som ho vyvaľkala nerezovou termoskou 😀
krém väčšinou robím jogurtovo-šľahačkový (ten akosi ľuďom chutí, chcú niečo svieže a tento taký je), tak dám na teba a vystužím ju radšej 😉

jakelina
18. máj 2011

@jajuuus to se jenom tak odráží z toho tácku, byla rovná. Já jsem to tak blbě vyfotila. Nestlačilo se mi nic, ale asi hodně záleží i na krému. Já jsem měla salkový a ten je dost tuhý.

hejdita
18. máj 2011

@monika_123 tak sa tesim az otvoris obchodik s cukrarskymi potrebami .....a aj abecedu nejaku budes mat? potom hod link 🙂 a aj do ciech by nebol problem poslat? aj ked postove by isto bolo drahsie..... 🙂

fukylove
18. máj 2011

@jajuuus ja som robila poschodku pre ocina - a nevystuzovala som nic 🙂 spodok ma cca 24cm, vrch okolo 15 alebo tak.. neviem presne 🙂

jajuuus
18. máj 2011

@fukylove ďakujem 😉 a mala si maslový krém? či?

fukylove
18. máj 2011

@jajuuus jeden bol traseny a druhy 🙂 nooooo - trosku si nepamatam, ale myslim ze bud maslovy coko alebo slahackovy parizak... 🙂

monika_123
18. máj 2011

@anibas ja ju budem mat za 10,99 😕 😅

monika_123
18. máj 2011

@hejdita a jasne ze aj do ciech,pri nejakom vacsom nakupe by sme aj postovne potom dohodli nejako lacnjesie pre teba 😉

gumkacka1
18. máj 2011

dievcence, davate pod salkovy a parizsky krem aj dzem?

dm1
18. máj 2011

@gumkacka1 ja davam

lussy23
18. máj 2011

@jakelina @fukylove - krásne torty
@monika_123 - ja som si objednávala žehličku v T-Formaxe a stála 5 euro.

mizulienka
18. máj 2011

@dm1 napises mi prosim aky mas recept na parizsky krem? su s nou ludia spokojni? a ake ovocie k tomu robis? dakujem 🙂

mrka2
18. máj 2011

@gumkacka1 ja davam 🙂

reruna
18. máj 2011

@gumkacka1 já dávám džem, většinou borůvkový, ten nám moc chutná, pod slakový jsem měla i višńový, aby vyvážil trochu ten sladký krém. Ale já zas většinou nedávám ovoce

jajuuus
18. máj 2011

@dm1 ešte ma napadlo... pri skladaní tej viac-poschodovej torty... dám si teda obalený kruh z kartónu (menší priemer ako korpus), ale to sa mi potom nepohne na tom obalenom kartóne? píšem ako maďar, neviem, či ma chápeš... 😀

dominika2727
18. máj 2011

@monika_123 a co tak do Wien? To tiez nieje az tak daleko 😉 Uz aby si mala tu e-stranku nech mozeme robit objednavky 😵

andriss23
18. máj 2011

@monika_123 už nech to fičí 😀 ,práve dnes mi prišla objednávka za 35 €,dve silikónové formičky,dve štrukturálne fólie,dve farby. 😵 😵 😵

dm1
18. máj 2011

@jajuuus viem co myslis nezosuchne sa neboj. Lebo ta torta je tazka tak svojou vahou to udrzi. ale ked chces tak kludne mozes slabo pomazat kremom aby sa to "prilepilo". Este ozaj velke poschodky sa spevnuju aj cez celu tortu jednou palickou drevennou ale to myslim nebudes potrebovat

jajuuus
18. máj 2011

@dm1 ďakujem! 😉

vlada111
18. máj 2011

@dm1 to aj mňa zaujalo. Ako tam dať tú paličku? Ja plánujem na poschodovú miesto kartóna plát HPS, je to umelá hmota a je tenšia ako kartón.

vlada111
18. máj 2011

@fukylove Ďakujem pekne. Mrknem sa na to.

dm1
18. máj 2011

@vlada111 no cez plastovu neviem ako ale cez karton sa urobi otvor a potom sa to tam len zapichne. Ale tusim tie original plata na grecke stlpy maju tam taku priehlbinku kde sa to oprie inak neviem