Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sloniiicek
6. júl 2010

caute kocky. tak tuto kittinku som robila pre dcerku k 2 rockom. mam z nej veeelice dobry pocit. plnka bola karamelova s ananasom, ktory bol v hlavicke a do telicka som dala banan. vahu mala 2.242g. a potahovala som prvykrat s WI. robilo sa mi s nim perfektne.

sisa.b
6. júl 2010

@sloniiicek krasna kitty 🙂

@dm1 daj vediet, co potrebujes, skocim ti kupit a v piatok vecer si mozes prist pre to 😉

@henikav myslis tuto?

bianca
6. júl 2010

@sisa.b no ta teda je luxusna 😵

inak to mate super ze si mate kam ist kupit pomocky.Ja nemam ani keby som velmi chcela

sisa.b
6. júl 2010

@bianca len sa mi teraz nechce este babrat s kvetinkami na drotikoch 😅 😀 tak bude ina, jednoduchsia

andreaber
6. júl 2010

Ahojte,

trošku vám sem vpadnem a chcem ešte raz poďakovať za všetky rady a odkazy, ktoré mi pomohli upiecť torty pre moje babule k narodkám. Táto bola s Mackom Uškom. Keďže som nechcel používať farbivá, tak som použila len kakao a fialovú som robila z čučoriedkového kompótu. Ďakujeeeem 🙂

zdenallicka
6. júl 2010

Andreo, ten je krásný!!!! 😵

angie0210
6. júl 2010

Ahojte dievčatá, ste naozaj šikovné.Možno sa tento môj príspevok nehodí ale...skúsim to. Robíte tieto tortičky aj profesionálne ci len do rodiny? Potrebovala by som svadobnú tortu a to nielen krásnu ale aj chutnú. Je niektorá z vás Prešova alebo okolia?? A podujala by sa na túto úlohu??? Dakujem

janulabj
6. júl 2010

@angie0210 na www.tortyodmamy.sk máš cukrárky rozdelené podla okresov,hladaj tam čo máš najbližšie 😀
myslim že anibas je z prešova nie?

angie0210
6. júl 2010

Ďaaakujem za radu.

sisa.b
6. júl 2010

@andreaber jednoducha krasna torticka. macko usko dokonaly 😵 😵 😵

juliagregor
6. júl 2010

ahojte maminky cukrárky,
tiež som sa chcela poradiť a s vašou pomocou vybrať cukrárku, pozerala som stránky, ktorú dala @janulabj ...
je tam však viac cukráriek a mne by pomohla rada, na ktorú sa mám obrátiť...
som z Novej Dubnice, kusok od Trenčína a potrebujem tri torty na 4. augusta, lebo všetci moji synovia majú v jeden deň narodky, rozmýšľala som aj nad nejakým vláčikom s troma mašinkami, alebo trojlístok...
ak máte nejakú osvedčenú, tak mi prosím IP nite...dakujem

benjik
6. júl 2010

@andreaber krásný méďa,to je z nějaké slovenské pohádky?

@sloniiicek rozomilá kitty,to ten mramorový vzor se mi na tom moc líbí

@sisa.b nádherná inspirace,už vím,co mojí babi na podzim k 76.nám. Jen ty kytky jsou na mě ještě moc složitý.

benjik
6. júl 2010

@juliagregor podívej se do jejích albumů a ty co se ti nejvíc líbí kontaktuj.

bianca
6. júl 2010

@andreaber dokonaly 😵

henikav
6. júl 2010

jej @sisa.b, ty si ju nasla, ako si vedela ze tuto torticku som hladala
No ja neviem, ale mne sa strasne paci, ja som si ju hned ulozila podla mna sa hodi aj na narodeniny, aj na svadobnu, je taka jemna a krasnucka

sisa.b
6. júl 2010

@henikav aj mne sa velmi pacila a ulozila som si ju, preto som si podla opisu myslela, ze o tejto hovoris 😉
no ja neviem, ci stiham tolko lalii a mam este asi dalsich 20 v uzsom vybere 😀 no a este nesmiem zabudnut na to, ze sa mu pacia dost prezdobene torty, tak fakt neviem, co vybrat 😅

anibas
6. júl 2010

@sisa.b 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ja som si ju tiež hned uložila - vdaka 😉

zdenallicka
6. júl 2010

Kitty je taky moc hezká, tu jsem úplně přehlídla... 😵

Holky, potřebuju radu - slámky na vyztužení spodního patra dáváte, až máte potaženo? Nebo předtím??? Asi předtím, žejo?
A kolik jich tak dáváte?

sisa.b
6. júl 2010

@zdenallicka ja som vystuzovala az potiahnutu tortu

andreaber
6. júl 2010

@zdenallicka, @sisa.b, @benjik, @bianca - ďakujem 🙂

@benjik - je to poľský rozprávkový seriál Macko Uško, ktorý chodil ako večerníček za mojich detských čias, a ešte stále ho dávajú. Teraz na ňom "frčí" moja staršia babula, tak si ho vybrala aj na tortu.

dm1
6. júl 2010

@juliagregor ja som zo starej dubnice aj @sisa.b 😉

zdenallicka
6. júl 2010

Siso, díky..🙂

A ještě mi poraďte, co se zbytky korpusu... no, se zbytky - mám asi 1,5 kg z dnešních třech korpusů... 😝 Mramorovaný korpus je super, ale dělá boule, takže to je na houby... 🙄
Punčovinu nepoužívám...

dm1
6. júl 2010

@zdenallicka mne ked sa urobi v strede boule tak ho hned po vybrani z rury prevratim a polozim na vrch tu formu teplu a zatazim. krasne sa vyrovna a po chvilke otacam naspat

zdenallicka
6. júl 2010

Dm, no jo, ale já mám vždycky tak sedmicentimetrové boule... 😝 😔

martinex
6. júl 2010

babule,tak tu su tie moje dnesne knihy. neviem kde sa stala chyba,ale ta biela-cokoladova mala 3,5kg a ta ruzova-slahackova az 6kg! som bola trosken v soku. ale zakaznicka mi dala este nieco navyse,takze pohodka 😀

anibas
6. júl 2010

@zdenallicka nemáš vysokú teplotu v rúre ? cca 160 C
@martinex peknučké 😵 😵 😵 😵 veľa strán - veľa peňazí 😀 😀 😀 😀 😀 😀

martinex
6. júl 2010

@anibas no tak nejak 😀

benjik
6. júl 2010

@andreaber aha,díky,ten vůbec neznám.

benjik
6. júl 2010

@martinex krásné knihy,alespoň mají co mlsat 😀

benjik
6. júl 2010

@zdenallicka a co právě z toho udělat punčovinu a z ní udělat dort? Nacpat do formy,nechat ztuhnout a třeba jen polít čokoládou? A až to nakrájíš,tak k tomu kopeček zmrzliny a šlehačku 😵