Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
16. sep 2011

@artepf tak to má byť, vyšlahaj to pár minút vznikne ti šlahačka a potom do toho primiešaš mascarponne 😉

dadka212
16. sep 2011

@zlatat waw nádherné 🙂

dadka212
16. sep 2011

jéj a ja som včera robila 3 torty a zabudla som si všetky odfotiť, dnes robím ešte jednu som myslela, že ju mám robiť tiež na včera no sekla som sa 😅

anibas
16. sep 2011

@zlatat nádherné - veľmi sa mi páčia srdiečka 😵 😵 😵 😵

zlatat
16. sep 2011

@anibas ďakujem, no tie srdiečka ... dostala som fotku hlavnej svadobnej torty, ktorú budú mať a podľa nej som mala ozdobiť aj tie srdiečka. Ale ma potrápila plnka, dala som asi menej stužovača do tvarohovo-smotanovej plnky ( aj keď podľa návodu to bolo OK, ale asi do tort treba dať o čosi viac ako píšu na sáčku ) no a normálne mi z jednej strany trochu vytiekla von, aj s čučoriedkami, taak mi navlhol spodný korpus 😢 😢 takže budú ho mať riadne šťavnatý 😖
@dadka212 ďakujem

lucula73
16. sep 2011

@dadka212 ahoj,ak by sa dalo,aj a by som sa pridala ,niečo by som objednala.. 😉

artepf
16. sep 2011

@dadka212 moc díky, jdu to zkusit 😉 .

anibas
16. sep 2011

@zlatat uf - dobrý stres 😨 ☹

dadka212
16. sep 2011

@lucula73 oki pošli mi linky do ip budem objednávať asi až v pondelok-utorok, najprv chcem aby kamoška prebrala prvý balíček a skontrolovala čo tam je čo nie je...

lucula73
16. sep 2011

@dadka212 juj,dík moja,mne to neponáhľa,kedy objednáš tak bude 😉
a možeš mi prosím ťa ešte arz hodiť link,odkiaľ to bolo?nemám to uložené.........

bianca
16. sep 2011

@dadka212 najviac ma seje ta zehlicka pana beka.Ja som teraz dala za svoju 6,5 € a margaretky len teraz som si ich nevsimla ked som prezerala album

dadka212
16. sep 2011

@bianca no to si ozaj draho kúpila ja som kúpila tuším za 4, takže celkom v pohode ma to vyšlo a margarétky má teraz som videla

bianca
16. sep 2011

@dadka212 hej draho lebo som chcela usetrit na postvnom a trebalo mi nutne tu abecedu ktora mi nedoslaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa vr ja som ale nastvana

dadka212
16. sep 2011

@bianca ti verím 😝 ja som mala šťastie kamoška mi predala tú moju čo mám za nejaké 3eura a sú tam velké malé a aj čísla 😵 ale chcem aj tú funky kúpiť len vždy objednávam z e-shopov kde ju nemajú a zvlášť ju objednávať teda nebudem....

bianca
16. sep 2011

@dadka212 ja frave funky mam a chcela som mensiu lebo mam dnes dve mena a to sakra dlhe a s Funky to tam nenatrepem.Och och och

dadka212
16. sep 2011

@bianca fúha....mala si skúsiť tie od kováča čo má script alebo groovy http://cukrarskepotreby.eu/kategoria/417/Ine/

maca77
16. sep 2011

ahojte
tak ja som práve odovzdala 2 svadobné torty ... išli na jednu svadbu ... uff len neviem ako prežijú ten prevoz a neviem si to predstaviť že budú na stole celý deň 😝
@bianca a to si odkiaľ objednávala? lebo ja som takto 2krát z korunaplus.sk a som povedala že nikdy viac, lebo poslali čo mali a jasné že chýbalo práve to čo som najviac potrebovala 🙄 nehovoriac o poštovnom 😠

maca77
16. sep 2011

ešte sa vás chcem opýtať ... tie čo robíte MMF, nezdajú sa vám poslednú dobu haribo marchmalov nejaké iné? 😕

zuzana124
16. sep 2011

baby pomooooc, ako prichytím šablónu stencils na MMF keď sa mi vôbec nechce ani trochu orosiť. V noci sa mi jedna strana orosila tak sa mi to podarilo ale potrebujem to dať aj na zadnú stranu. Už som v koncoch, privítam každú radu 🙂

jakelina
16. sep 2011

@zuzana124 já jsem to nikdy nedělala, tak jedině nějak orosit rozstřikovačem ne???

bianca
16. sep 2011

@maca77 moja v korunaplus.Naposledy.Vsade inde maju v I obchodoch oznacene ze tovar nieje skladom a tam...skoda slov

inak zasa sa mi podarilo daco zeny.Omylom som zafarbila hmotu na cierno....teglik ciernej som mala otvoreny lebo mal ist dalsi v poradi a docapla som nim omylom slabu hnedu.Fakt sa mi dari panecku

bianca
16. sep 2011

@dadka212 no mala ale nespravila som tak a je to.Kaslat na on line obchod.Idem na vylet do KE radsej

jakelina
16. sep 2011

Pekařinky z Čech, v Globusu je v akci Salko karamel za 29,90

dm1
16. sep 2011

@zuzana124 to ako na potvoru ked potrebujes aby sa orosila ani za svet sa neorosi 😝 . Skus jej urobit trosku teplotny sok - ladnicku nachvilu na plno a potom von

zlatat
16. sep 2011

babyy pozrite čo som náhodou našla: http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/a-sablona... 😅 😅 😅 😅 😅

ziza55
16. sep 2011

baby mala by som otazocku..ked chcem dt upiect poschodovu tortu 3,5-4kg...aka bude velka myslim priemer dole a priemer toho horneho poschodia....aby som si to vedela predstavit..dakujem

zlatat
16. sep 2011

@ziza55 to budeš mať strašne maličké - ja keď robím obyčajné okrúhle torty, tak priemer 24 cm ( ako plytký tanier ) vychádza na 3.5 - 4 kg.
Takže tá tvoja by musela mať počítam zhruba dole cca 20 cm a hore nejakých 10 - 12 cm ... lebo nepekne vyzerá poschodová torta, ak je malý rozdiel medzi jednotlivými poschodiami, ideálne je rozdiel tých 10 cm.
A to sa strašne zle robí také malé.

lusil2005
16. sep 2011

@zlatat torticky su krasne, no a tie slnecnice... akurat som si to odlozila medzi inspiracie ze ake kraaaasne slnecnice!!!! 😵

zlatat
16. sep 2011

@lusil2005 ďakujem ti veľmi pekne - boli moje prvé, tak som sa bála, či sa to vôbec bude na tie slnečnice podobať 😵 som zvedavá, čo mi budúcu stredu povie nevesta, či sa jej páčili, lebo o týždeň jej znova idem piecť tortu ale teraz štvorcovú a rovnako ozdobenú, lebo toto bude brať do práce pre kolegov