Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
19. okt 2011

@dm1 tak ja som po 22:00 nepoužiteľná - zajtra prídu po 18:00 po tortu - a ja mám upečené korpusy na stole - super a ďalšie 4 torty na sobotu a ešte neviem ako ich doladím

pristela
19. okt 2011

@lusil2005 ja ti neviem ci ta budem este aj tak lubiť 😕 jedineeeeeeeeeee, že byyyyy....

@dm1 ooo ty si suprova!!! jaj taka som zvedava co s tym budem robit 😕 absolut netusim ako ju ozdobit, musi byt obdlznikova, puncova, co najmenej mmf , tento vikend mam nejaky divny 😅

@anibas joj ja by som aj spala, des ma boli hlava , no tiez by som mala ist modelovat šteniatka 😕 no ale kedze to neviem akosik sa mi do toho nechce ☹

katy1979
19. okt 2011

no ja nemam robit nic len a nudim a nemam s kym kecat. a rozmyslam ci mame na nedelu na narodky spravit dobosku ci kinder bueno. to je problem co? 😀

dm1
19. okt 2011

@lusil2005 @anibas jj aj take postavicky su pekne ale men sa straaasne paci ta od G. F je taka elegantna a krasna

dm1
19. okt 2011

@anibas to ja zacinam vacsinou az po 22:00 😅

@lusil2005 ozaj ako to budes balit a posielat aby sa to nepokrcilo 😕

pristela
19. okt 2011

@katy1979 kinder bueno?? oo, ukaz , napis som zvedovo , to moze byt dobrô

dm1
19. okt 2011

@pristela vidis teraz ma napadlo ze mna caka oplatkova hanna pomotana 😅 za mesiac tak snad dovtedy budu mat dalsie oplatky 😀

katy1979
19. okt 2011

@pristela http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=38092
uz som ho raz robila a je to mnamka prevelika

pristela
19. okt 2011

@dm1 sakris , mala si ju robit predomnou 😝 by som pak len obkukala 😎

pristela
19. okt 2011

@katy1979 ooooooooooo, to vypada super! mnam, kujeeeem, to isto skusim 😉

katrin21
19. okt 2011

baby, cela torta ma uplne stve.. vobec sa nepodarila za plnka.... :(
davala som recept z tych 3 pudingov na 1l mlieka , 200g masla....atd... je to totalne pudingoveeeeee, vobec to nechuti ako plnka, alebo ako puding...
Som z toho nestastna... rozmyslam, ci vobec mam zajtra tu tortu potahovat, stala ma kopec penazi a vobec neni taka, ako som chcela!!!!
Nakoniec jedine, co sa podarilo je ta puncovina, ta ma milo prekvapila , je chutna.. dala som trochu plnky, rumu a ribezl. dzem a mnam ..... dotvarovala som prsia, aj mi este zostalo...
akoze tvar maju dobry....ale ta plnka !!!!!
Jednak som pouzila asi 1/3 a zvysok mi zostal !!!!! je riedka, z toho, ze tam je podla mna vela pudingu a malo masla.... cele to vyteka, tym padom to podla mna ani po stuhnuti nebude dobre a na potahovanie uz vobec asi nie...... no proste cele zleeeeeeee 😢 😢 😢 😢 😢 😢
POrazi ma... ani sa mi nechce spat, co som z toho cela nanič :(

anibas
19. okt 2011

@katy1979 tak tento je parádna - ale komplikovaný 😕 😕

dm1
19. okt 2011

@katrin21 mas tam strasne malo masla na tolko mlieka a pudingu 😉 . To ani pod potah nedavaj bo sa ti roztecie. Pod potah musi ist puding : maslo v pomere 1:1 teda na liter mlieka 4 masla alebo aspon 3. Iba ked robim kokosovy a ide tam aj kokos davam na liter mlieka 2 masla inak viac.

Ja celkovo pudingove nerobim lebo ja take veru nerada v tortach mam jedine ten kokosovy kde aj kokos alebo kavovy kde ale puding varim v kave

katrin21
19. okt 2011

@katy1979 ja som raz robila taky Kinder kolac, recept z TV a dost nas sklamal... lebo to vychadzalo strasne draho a chutovo taky obyc.. vela roboty a malo muziky....
ale neviem, ci to bol presne taky ako si dala ty, to by som musela pozriet, mam ho napisany..... Tiez ho tam chvalili do nebies v TV ( tusim Magalova?? asi 6r dozadu....) a veru, neviem.. vzhladovo pekny, ale chutovo taky obyč

katrin21
19. okt 2011

@dm1 no bohuzial, uz som to tam dala... kaslem na to, tak to nepotiahnem, alebo neviem co.... proste cele zle ! dnes som asi nemala vobec piect :/
Ani ja pudingove ako take nerobim, ale toto mi davala recept jedna baba tu, uz davnejsie na cokoladovu tortu, som myslela, ze bude dobry... ale teda nic.. asi to nie je na marcip. tortu :(
Max. este mozem urobit to, ze to zajttra cele len oblejem cokoladou a nic viac.... ze to nebudem potahovať .. len neviem, naco som potom dnes kupovala ten Velvet :( a vytlacky :(
Proste namaha nanic ..... :(
SOm z toho trochu smutna.... nabuduce urobim uz vazne len moje rokmi overene plnky .... toto je o nicom :(

Ja mam vybornu plnku, kde ide napr, muka.... ziadny puding.... skoda, ze som neurobila ten... je dobry aj pod potahovku

dm1
19. okt 2011

@katrin21 neboj zajtra bude lepsie mas proste len den blbec. Ono mozno si nemala ten puding dostatocne husty lebo ten krem nema byt preco riedky ved aj do kremesu ide puding a ziadne maslo a drzi jak slak. Ak do vela zakuskov idu pudingace s malo masla a pohoda. Kludne to mozes aj potiahnut len odober z toho kremu co ti zosstal zaslahaj to do masla a potri tym celu tortu. Ja som raz kamoske potahovala tortu ktora bola total makka ona sa pomylila a do litr mlieka dala len 2 pudingy a tiez malo masla ale obmazali sme to cele poriadne a v pohode potiahli. ved aj slahackove torty sa potahuju len to treba obmazat

katrin21
19. okt 2011

ano, ale ide tam menej mlieka na tolko masla, ked su pudingove ( napr. zo zlateho klasu robievam....)... ono, isto to stuhne, zase netieklo to akoze uplne, ale proste oproti beznej maslovej plnke to je riedke :-/ ( pudingy boli 3)
NO, mozno teda este skusim zajtra to potriet , ale sa bojim, ze potom to uz nestihne dobre stuhnut, aby som to este aj potiahla...
No nic. zajzta uvidime... Zatial diky.. Idem skusit spat, rano vstavam do prace.... dobrú noc 🙂

dm1
19. okt 2011

@katrin21 praveze co ja mam recept na kremes tak tam ide na 1 liter mlieka tiez len 250g masla. No uvidis zajtra ake to bude drzim palce nech uz sa len dari 😎

pristela
19. okt 2011

prave modelujem havina, ale , že aký pekný dinosaurus mi vznikol 😕 😕

yamahafazer
20. okt 2011

@katrin21 ja davam na liter mlieka 4 pudingy 3 je malo aj preto to mas riedke ten puding
@dm1 citala som na facb,ze uz nasli priestor,ale ja vobec neviem ani kde to je ani ako sa tam dostanem ☹ ja musim ist bud vlakom alebo autobusom no neviem ci tam vobec dorazim a budes si brat aj niake pomocky?

yamahafazer
20. okt 2011

@katy1979 tennto som robila 🙂 vcera som dojedla posledny kusok 😀 je mnam,ale az na druhy den ked stuhne

yamahafazer
20. okt 2011

@dadka212 len ked pozeram tie silikonove perlicky tam ma tiez drahe na tej ceskej stranke

baby vy toho tolko popisete ja vas nestacim citat furt si hovorim vecer,ze sem pozriem len co ked vzdy skor zaspim ako moja mala 😅

pipka
20. okt 2011

@dm1 supiš, si pokladik, tak daj vediet kedy, kam a kolko ti poslat 😉 a dakujeeeeeeem 🙂

miciatko
20. okt 2011

krasne ranko koceny, dnes mam naplnit tortu a urobit si ruzicky a asi zajtra uvidite moju prvotinu odkedy som sem prisla a videla tie uzasne vytvory nd ktorymi hikam

pipka
20. okt 2011

@pristela 😀 😀 😀 😀 😀 hlavne ze ti nevznikol nejaky had z toho 😀

dm1
20. okt 2011

@yamahafazer ja ta kludne mozem vyzdvihnut na stanici a spolu to snad uz nejako najdeme 😉 . Nieco si zoberiem aspon zakladne veci ale v prvom rade sa musi potom kamka vyjadrit ci ma niekoho kto bude predvadzat ci ako to bude. treba dohodnut program

lussy23
20. okt 2011

@dajna11 - krásne autíčka

lusil2005
20. okt 2011

@dm1 😀 😀 😀 a ja huuutam huuutam ze ako to ty ratas 😀 ale s tym bordelom okolo mas pravdu, esteze mi drahy kupil na nejaky sviatok raz priamociaru elektricku pilu. je to za par sekund "odfaklene" 😅

lusil2005
20. okt 2011

@dm1 uvidim ako to poslu oni mne, a necham sa inspirovat 😀 ved dadka a katy su z BA, a posielat budem tebe, miciatku pristele a anibas.