Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
22. okt 2011

dievčatá - tortičky popozerané - zajtra vás snáď aj prečítam - deti budú písať D.ú. 😀 😀 😀 😀
foto pridám neskôr - nenačívajú sa 😠 😠

pristela
22. okt 2011

@reruna Reni prosím ťa ak by u vas mali tie karamelove marshmall a velmi pekne poprosím, budem poslúchat a umyvat si kazdy den zuby nekupila by si mi ? mozu byt chutnee, ja to len pre nas nie na torticky, sliny mi tu tecu 😅 by som ti kačky jasne ze poslala a dala by som prazsku adresu kedze si tusin z ciech 😉 ja byvam v takom meste 😠 u nas uz nemaju ani tie rubino , sakra

lusil2005
22. okt 2011

@pristela inac tie rubino uz nemaju ani v lidli! ale v tescu este su.

reruna
22. okt 2011

@pristela jasně, až je budou mít, tak na tebe budu myslet, teď mám doma jenom tenhle jeden sáček, co jsem nafotila a ty nedám 😀 fakt jsou dobré i jen tak. Tak já ti pak napíšu do IP, ale kdy to bude netuším, zatím jsem je tam viděla asi 2X za minulé 4 měsíce..... to je jak s těmi amerikánci, taky jsou jen občas.....

ttterysek
22. okt 2011

http://www.mimibazar.cz/bazar.php?strana=3&albu... toto jsou cukrářské věci na objednávku a toto jsou bez obědnávky http://www.mimibazar.cz/bazar.php?strana=3&albu...
jsou tam suprový ceny, já si asi budu něco objednávat a kdyby jste chtěli i něco vy ze Slovenska, tak mě napadlo kvůli poštovnýmu, že bych si to poslala na sebe a pak jedné osobe na Slovensko a ta by to rozposlala po ostatních 🙂 ale je to jen nápad, tak pokud se vám to bude zdát jako blbost, tak zapomeňte, že ste to četli 🙂

reruna
22. okt 2011

@vlada111 nádherný dort a krásně nafocené detaily, pestíky si můžeš udělat z bílého drátku, taky jsem to zkoušela a jde to.

anibas
22. okt 2011

@pristela
@lusil2005 práve preto som prešla na PDT - v PO ich nikdy nemali a viete ten stres - torta čaká a nemajú cukríky 😅 😅 😅

reruna
22. okt 2011

@ttterysek díky za odkaz, už jsem si od té Kamily objednávala 2X 🙂

anibas
22. okt 2011

no - podarilo sa

ttterysek
22. okt 2011

@reruna no já jsem začátečník, tak doma nemám žádný pomůcky a tuhle paní jsem našla uplně náhodou 🙂 tak už mám u ní vybraných pár kousků za víc jak 1500kč 😀 ale to si nemůžu tak najednou hned dovolit 😉 postupně budu dokupovat a snad jednou budu tak dobrá jako vy tady 😉

pipka
22. okt 2011

babulkyyyy, prosim pomoooc 😲 😀
na buducu sobotu mam kamoske spravit tortu na krstiny, ale ja nemam formu na to babatko , nemate nejake tipy na torticky krstinove bez babatka? 😕

dakujeeem

ikula2
22. okt 2011

Ja pridavam svoje, konecne som sa dostala k fotkam

pristela
22. okt 2011

@lusil2005 u nas v tescu rubino v zivote nebolo 😠

ikula2
22. okt 2011

@pipka urob s topanockami 😉

pristela
22. okt 2011

@anibas tu hard romantic 😀 som si uložilaaaa 😉 sikula vsetky su krasne !

danciacik
22. okt 2011

ahojte babulky. Aké číslo drôtiku používate na kvietky? Snažím sa urobiť tú orchideu a nejak sa mi nedarí. Dávam každý lístok zvllášť na drôtik 😒

katulkaaaaaa
22. okt 2011

@pipka no ja som nasla bez babetka len taketo...a co keby si skusila babetko vymodelovat?co keby ti nejaka kocka pri tebe babetko vymodelovala a by si si pren zasla?si z okresu ba tam vas je 🙂

katulkaaaaaa
22. okt 2011

@pristela dakujem 🙂 dufam ze sa mc quinovi zajtra oslavenec potesi 🙂
@anibas ta jednotka sa mi velmi paci 🙂

vlada111
22. okt 2011

@dm1 Dani ja som blbá, to mi nenapadlo, veď podobne som robila na dva kvety, čo už, ale mamine tam vraj nechýbali 😀

vlada111
22. okt 2011

@pristela si svetová, no rez nemám, bola pečená v 14 cm ráfiku a mala asi 6 alebo sedem korpusov. No keď chceš slintať 😀 , tak len popis - sacherový korpus, čoko plnka a broskyne. Váha? Nemám predstavu. Nenapadlo mi ju odvážiť.

katulkaaaaaa
22. okt 2011

@vecernicci ja som robila z mmf nafarbila som pri topeny cukrikov na cerveno ale bolo to skor ruzove...tak som po povrchu potrela cervenou s alkoholom 🙂 alkohol vyprcha a ostane krasne cervena

lusil2005
22. okt 2011

@anibas ta krstinova je naaadherna! vidim ze si volanikovala odusu 😀 😀 😀 ja nechapem ako sa vam tie volaniky tak krasne podaria! mne sa to paci ale akosi sa ich bojim 😅

pipka
22. okt 2011

@katulkaaaaaa jeeej to je super, dakujeeem. No mozem si aj zajst pre babatko, mozem si ho ist aj do obchodu kupit 😅 🙂 ale chcela som nieco take, kde by proste babatko nebolo....sak nemusi byt na kazdej krstinovej, nie 😕 😀 ani moje decka nemali...aaa prezili 😀
kamoska akoze chcela s babatkom,, ale ze ked nebude, nevadi 😉
@ikula2 aaaaano, mas pravdu, topanocky postacia 😉 dakujem 😉

s topanockami tu nemate nejake v zalohe? 😕 😎 vy tu mate vsetko totiz 😀

vlada111
22. okt 2011

@dm1 hej Dani, z tej lišty, veľmi sa mi to páči, je tam kopec vzorov a odtláča sa to lepšie ako Funky abeceda, vôbec som to nedávala cez igelit, krásne mi to zostávalo na podložke. Ja neznášam na písmenách tie igelitové odtlačky.

lusil2005
22. okt 2011

@pipka ak si pre to mozes prist do petrzalky, ja ti mozem babetko spravit...

katulkaaaaaa
22. okt 2011

@pipka pockaj mrknem...mne sa tie babetka na tych krstinovych najviac pacia,ja mam odlozenu malickeho ,,simonka " 🙂

lusil2005
22. okt 2011

@danciacik drotik cislo 26

vlada111
22. okt 2011

@reruna fotí mužík 😀

vlada111
22. okt 2011

@anibas ako stíhaš robiť tak do detailov prepracované torty. Krásne sú 🙂

mia114
22. okt 2011

@ikula2 kraasne , tie srdiecka su uzastne 😵