Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
3. nov 2011

@miciatko nie veru nezjedla 🤐

daniz
3. nov 2011

@dm1 tak už viem, čím sa pomstím svokre 😀 . Ona je tiež z myší chorá... Aspoň nám zostane viac, a keď nezje, neofrfle... 😎 😎 😎 . Ona tiež kedysi pekávala, tak všetko musí byť podľa nej.
A ďakujem za typ... 😀 😀

dm1
3. nov 2011

@daniz 😀 rado sa stalo 😀. Ja som to ale vtedy nerobila svokre ale skusobne malemu na 1. rocik moja prva potahovana

vierkasteffi
3. nov 2011

@jakelina skusala som to ale ked som to vyslahala bolo to dobre a potom po chvili sa to znova zrazilo ☹

vierkasteffi
3. nov 2011

@dm1 myslis akoze dam do misky 50g masla a potom do toho postupne pridavat plnku? teraz som napriklad robila marlenku vsetko bolo vychladene aj platy a ked som to rozkrojila plnka zrazena ☹

daniz
3. nov 2011

@vierkasteffi niekedy sa stane, že plnka sa aj v torte sekne. Mne sa to už tiež stalo. A horšie je, keď je to na zákazku. Musíš šľahať krém a pomaly pridávať maslo-len pozor na teplotu, musí byť rovnaká, ale to je jasné..
Tak by sa malo napraviť. A ja ešte keď sa zrazí, dám na chvíľu do mraziaku zachladiť a potom prešľahám.

katulkaaaaaa
3. nov 2011

ahojte 🙂 kitty

adul67
3. nov 2011

@miciatko ta je krásna prosím ta môžeš mi príst ozdobit toto?ja som včera tieš piekla ale neviem zdobit tak neviem či to nemám nechat tak ako to je lebo to zbabrem alebo poradte ako vyzdobit 😒 ešte idem kupit sviečky 😉

pristela
3. nov 2011

oo to medovnikove srdiecko je naadherne 😉

Holky prosim vas nemate ulozenu nejaku peknu torticku levi kral alebo dzungla? aj na nu by sa to dalo napasovat, taka som bola vytesena z tej torty a ked som sa zamyslela a mrkla na net, vsetky su take chlapcenske 😒 a kvietky tam tiez enmozem nabachat ako som chcela bo tam take nerastu ! poraza ma , a taak som sa tesila na veselu , farebnu torticku ☹
este ma napadlo ze keby dam tortu ako dve darcekovo zabalene "krabice" a ta vrchna by bola pootvorena a mrkal by z nej levi kral 😕

adul67
3. nov 2011

@dm1 ani mne ešte nič neprišlo od kamky aj som sa pítala a odpísala že ked som zaplatila že ma má tam a aka sutaž tam bude?

rainbow0508
3. nov 2011

@adul67 Tak toto vyzera super...dalo by sa poskytnut aj recept? Mne sa totiz pernikove cesto nikdy nepodari...a ak by to slo, takyto by sme upiekli tento rok.

adul67
3. nov 2011

@rainbow0508 ja som robila podla tohoto je taky jednoduchý a hned sa dalu jest su mekke to na skušku keby som dačo zbabrala tak deti zjedia 😉 http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2940

yamahafazer
3. nov 2011

@pristela nieco taketo len mam ulozene

vecernicci
3. nov 2011
pristela
3. nov 2011

@vecernicci
@yamahafazer jej zienky vy ste poklady!! dve mi padli veru do oka a uz vcera som mrkala na tu poschodovu zebrovo-zirafiu 😉 len sa mi to vsetko zda take chlapcenke, sakris, ruzovu do toho nezakomponujem ani nahodou 😔 😝 😅

anibas
3. nov 2011

@pristela ale tieto inšpirácie

miciatko
3. nov 2011

@adul67 jee to su pekne venceky, ja som si pootvarala stranky s medovnikmi a na kusku papiera robila to co som videla a dokonca z jedneho som vytvorila svoj vzor,bo az neskor som zistila ze to robim inak 😀

dm1
3. nov 2011

@pristela tu 3-poschodovu zebrovo-zirafovu robila kamoska pre svoju dcerku na 2 roky 😉

dm1
3. nov 2011

@vierkasteffi ano tak v miske vyslahas 50g masla a do toho postupne pridavas ten zrazeny krem. ono ked sa to zrazi v torte to uz je iny prusvih 😝 . Ja ked sa mi zda krem podozrivy necham ho chvilku v miske na linke a cakam co bude

anibas
3. nov 2011

@dm1 akú múku dávaš do nastavovaného ? hladkú ? 1 vajce a 40 g ? Totálna podrážka sa mi upiekla podľa Bohuša - delila som 3 na 3 vajíčka 😠 😠 😠 😠 😠 😠

dm1
3. nov 2011

@adul67 len mne ani neposlala podklady k platbe tak to je horsie 😝 . A sutaz veru netusim aka bude

pristela
3. nov 2011

@anibas oo, ta cervena by mohla byt , ta je krasna , farebne. Sa tu trapim s ladenim a tu na tej cervenej sa kaslali na temu a len postavili postavicky hore 🙄 😀

dm1
3. nov 2011

@anibas ja nerobim nadstavovany este som ho neskusala. Aj mne sa dnes dari zo 6 vajicok do mini formy sa mi spravila taka diera v strede aka este nikdy peciem druhy korpus 🙄

adul67
3. nov 2011

@miciatko na medovníky bi som si aj trufla to som aj tak piekla kôly synovi že budeme spolu zdobit takže to tak na hranie ale bolo moc cesta tak som skusila ten venček a ten netuším ako vyzdobit aj som googlila a nič take som nemnašla ak maš niečo podobne ozdobene tak mi to tu prosím hod 🙂vieš ja nemam vôbec fantáziu

anibas
3. nov 2011

@pristela preto som ti ju tu dala, lebi si chcela ružovú a takú mám uloženú z net-u 😉

anibas
3. nov 2011

@dm1 išla som robiť nastavovaný, pretože potrebujem vysokú tortu a ma šľahne teraz

daniz
3. nov 2011

@pristela urob tú "roztrapkanú " tortu a v tom kruhu daj levieho kráľa a aj kvietka tam môžeš dať, keď ju urobíš zelenkavú ako trávička . to je taká dievčenskejšia. 🙂

vecernicci
3. nov 2011

@adul67 tak to ozdob třeba takhle, je to strašně jednoduchý a docela rychlý a tou polevou se ten věnec oživí

jakelina
3. nov 2011

@adul67 když nechceš zdobit bílkem, tak jenom obtáhni kontury, nechej uschnout a pak štětcem vybarvi rozředěným bílkem s cukrem. Nebo můžeš i marcipánem nějak dozdobit, malé vločky, lístečky, kytičky.