Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alionuska
22. feb 2010

Az teraz som pozrela vysledky...SOFI!!! Blahozelam ti k vitazstvu!!!! 🙂 🙂 Ja som bola az siesta,ale aj to ma potesilo z tolkych zucastnenych je to krasne..ale ty si ma prekvapila...hotovy profiik je z teba! 😀

sofi07
22. feb 2010

dakujem, alionuska, chapes??? lebo ja nie 😀 tesim sa z toho velmi. je to z velkej casti aj tvoja zasluha, vdaka tvojim neocenitelnym radam inspirativnym vytvorom 🙂.blahozelam aj tebe ku krasnemu umiestneniu, pre mna si vitaz TY! 🙂
stalida, dakujem, ani sa nepytaj kolko gelovky som minula...zafarbena je cela hmota

henikav1
22. feb 2010

baby blahozelam a tesim sa s Vami, vsetky 4 torticky boli pekne umiestnene, ked tak pozeram kolko vela ludi za ne hlasovalo, no parada 😵 😵 😵
Sofi a Alionuska Vam specialne 😉 to uz je nieco byt prva, alebo sa aspon dostat medzi prvych 10 medzi tolkymi sikulkami

sofi07
22. feb 2010

ja najma dakujem za vsetky vase hlasy a podporu 🙂

alionuska
22. feb 2010

Sofi,chapem moja..vravi sa ze v jednoduchosti je krasa a ta tvoja torta to uplne vystihuje!Ved aj ja som ti dala max.hviezdiciek.... 😀 😀 Ale je to hrejivy pocit,ze? A taka novacicka porazila "stare" cukrarky! No fakt klobuk dole....a ozaj dakujem,ale mysim,ze na tom mas najvacsiu zasluhu ty a tvoje sikovne rucicky!!! 😀

Henika,zucastnenych bolo 127 🙂 .

henikav1
22. feb 2010

ja viem alionuska, bolo vas tam strasne vela, ved preto vravim, ze tie vase umiestnenia su fantasticke. Tak ci tak u vas bola praca dokonala a potom je to uz len o vkuse, co sa komu paci, drzim sa toho, ze vsetko sa nemoze kazdemu pacit, co sa paci jednemu, nemusi sa druhemu a naopak.
Ja som vam aj tak dala maximum bodov, aj ked viem ze to nie je mozne, ale kazda z vas si zasluzila vyhrat, za snahu a krasnu pracu
No a my sme chceli piect a nepiekli, maly bol chory cely vikend a ja som dnes nesla ani do prace, ideme k lekarke ☹ S malym mam narok na dva dni doma ked je chory, este dobre ze je tu mama ak by bol dlhsie na marodke, tak ho bude moct postrazit, takze nic moc 😖

neurologia
22. feb 2010

Ahojte babizne

gratujem vytazke valentinskej sutaze...parada booooze a alionuska ze som az 6-ta sakris zo 127 a 6 ja by som sa aj z toho vytesovala ako mala.... 😉

baby uz som pozerala co by som si objednala ale chcela by som aj nejake farby...poradite mi ake/ktore su dobre? aka znacka a tak?

ja budem najblizsie asi piect tortu v lete mojej malej laske ku krstinam by som chcela torticku ...tak uz premyslam o vyzdobe 🙂

sse
22. feb 2010

sofi, paráda Gratulujem 🙂 🙂 a aj ostatným dievčatám k peknému umiestneniu 🙂

vinka
22. feb 2010

Stalida dakujem za pomoc.Vysvetlila si to perfektne.No práve toho sa bojím,že mi to potrhá medzi cicinami.Ale tiež som si myslela,že tam asi najprv potrebujem dať. 😉 Dakujem vám všetkým.A ked ich budem piecť a bude sa dať na ne pozerať tak ich sfotím a ukážem. 😀 😀

alionuska
22. feb 2010

Neurologia,ved ja sa tesííííím..... 😀 😀 Farby asi najlepsie Wilton gelove.Su sice drahsie,ale vydrzia ti dlhooo...
Vinka,ale tortu chceme vidiet 😀 😀 😀 😀

rejocka
22. feb 2010

🙂 ahojte dievčatá,chcela by som sa vás spýtať ako dosiahnete,takú snehovo bielu poťahovanú hmotu?ja tie ružovo biele cukríky strihám,no nieje to pekná biela,či bývajú aj samostatne biele cukríky?Inak ste všetky veľmi šikovné a viete robiť krásne tortičky 😵,ani nápaditosť vám nechýba,niekedy len pozerám aké kreatívne nápady máte,tak len pečte-budem sa od vás učiť a napíšte mi prosím vás o tej bielej farbe a ako to aj robíte,ja mám taký recept aj s troškou hery,no čítala som aj bez,zatial som len poťahovala len ružovou a modrou a potrebovala by som aj snehovo bielu.vďaka 🙂

anibas
22. feb 2010

Ahojte dievčatá, blahoželám sofi a ali !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A aj lenke a ilumke, ja tam mám tiež svoj výtvor, myslím na 3 strane, ružový mramor.

Rejočka - pozri si úplne prvú stranu v tejto diskusii, je tam recept na snehobiely MMF, pozor na cukor - musí byť považský práškový.

henikav1
22. feb 2010

anibas krasnucka je, ze si sa skor nepriznala, bola by som ti tiez dala hlas, ja sa totiz priznam, ja som len rychlo odhlasovala, ale nepozerala som vsetky torticky, nebolo casu
No a my sme skoncili doma na antibiotikach a ak sa to do vecera trosku nezlepsi, tak koncime v nemocnici 😖

anibas
22. feb 2010

Ahoj Heni, ja mám Katku tiež chorú - angína - kašle, v nose fosfor, ale bez teploty. Takže celkom sa dá.
A tortu som sa nepriznala, pretože som chcela objektívne vedieť na čom som. Niežeby som vám neverila, ale potrebujem ozajstnú kritiku, do budúcna. Chápeš ?

A čo že ti chlapček tak ochorel ? 😲 😲 😲

henikav1
22. feb 2010

no, tak vidis, aj tvoja Katuska, teraz je vela deti chorych. Mike nebyva casto chory, ale ked je tak to stoji za to, tiez ma anginu, lekarka vravi, ze "halucinujucu" (to je jej vyraz), taku este nevidela 😖 a ma mandle tak opuchnute, ze ma hrce na krku, ako skrecok ked sa natlaci a len vzdycha a jajka, od soboty nic nezjedol, iba na mne visi, teraz zaspinkal, ale ak sa to do vecera nezlepsi, tak zostaneme v nemocnici a tam sa mi nechce. Mam narok len na dva dni volna doma s dietatom, tak ak sa to nezlepsi, tak si budem musiet vybrat dovolenku. Natlacila som ho antibiotikami, tak dufam. A to som sa tesila na vikend ze budem piect, ale ked je maly chory, tak je z neho zrazu male babatko a potrebuje sa len v kuse k maminke tulit, takze nemozem nic robit.
No a ked potrebujes kritiku, ja ta mozem skritizovat 😀 😀 😀 ale chapem, mozno by som sa ani ja nepriznala 😀 😀 😀 ale je krasna ta tvoja torticka tiez

vinka
22. feb 2010

Juj baby aj ja vám chcem zagratulovať ku krásnym miestam.Ali mojej mame som čítala tú básničku bola hotová z nej. 🙂 No Ali hej ty chceš vidieť ale či bude načo kukať? 😀 😀 No to v prípade,že bude oslávenes oslavbovať tak ju upečiem ale ak nebude tak ju piecť nebudem. 😀

cessy
22. feb 2010

ahojte aj ja gratulujemumiestnenym v prvej desiatke 😉

a uz by som si aj ja mohla najst cas a vlozit moju valentinsku 😀 , sice uz je po valentinovi, ale pozriet mozete, no nie???? 😕 😅 😀

alionuska
22. feb 2010

Ano Cessy len ju ukaz! 🙂 Co si aj ty nasla do sutaze? 🙂 Mozno by sme aj tebe teraz blahozelali.... a dakujem! 😀

cessy
22. feb 2010

alionuska ja som tu torticku celu spravila za vecer a ako som pisala moc sa mi do toho nechcelo, tak tie torticky aj tak vyzeraju, robila som dve, takze nieje sa cim chvalit.
a robila som ich len na podnet mojho muzika, lebo den pred valentinom sa pytal ci si zasluzi aj neaku dobru torticku, tak to ma tak nastartovalo, ze som mu aj upiekla 😉

henikav1
22. feb 2010

cessy, ja som taka zvedavaaaaaaaaaaaaaaaa

vinka
22. feb 2010

Cessy aj ja chcem vidieť.Ked ja som sa nehanbila mojím výtvorom tak sa už nemôže nikto hanbiť. 😉 Tak ukáž nám ju.Určite dobre chutila. 🙂

cessy
22. feb 2010

vinka ano chutila, teda povedali ze chutila, jedna bola pre manzela a druha pre svokru a nasich, dala som im ju na polovicku 😉

vinka
22. feb 2010

To si urobila rovnaké?A tých mackov si vyrobila tiež?kriste ty si šikovná ako ozajstná cukrárka. 😀 😀 No krásne.Bože aká si skromná na svoje výtvory. 😕

cessy
22. feb 2010

vinka robila som 5 mackov....ale traja zostali doma v krabicke 😀 nemala som ich na co dat 😀
ale inak dakujem za pochvalu 😉

henikav1
22. feb 2010

sikovnica sikovna cessy, ty sa nezdas, len sa tvaris tak nenapadne
😵 😵

vinka
22. feb 2010

to si ich jak vyrobila.Máš asi formu dáku však. 😕

cessy
22. feb 2010

vinka podla navodu na MMB niekto ho tu aj minule vkladal. myslim link

lenka.pav
22. feb 2010

cessy, ten macko na tej torte je naaaaaadhernyyyyyyyyyyyyyyyy!
sofi, ali, gratulujem! dopadli ste supeeeeeeeeeeer! esteze ste na tomto fore a mozete nam radit, take prificky tu mame!!!! potom dajte vediet, co ste vyhrali, som uz zvedavaaaaaaaaaaaaaaa 😉 😵
heni, anibas, skore uzdravenie vasim detickam prajem. ked su nasi drobcekovia chori, tak je to velmi vycerpavajuce.
ali, na tu tvoju desatkilovu tortu sa uz aj ja tesim 😀 😀 😀