Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mrka2
26. nov 2011

@dada2007 co sa nedaju porovnat, ved su perfektne!!! 😵 😵 😵

halienka
26. nov 2011

@daducha ďakujem, skúsim tak, telíčko už mám spravené, ale stále ho mám v mikroté. sáčku, bo som myslela, že potom sa to tam už nebude dať pichnúť 🙂
Babky a ešte som sa chcela poradiť, robím taký pudingovo maslový krém, uvarila som si z 500 ml mlieka a 2 zlaté klasy puding, a teraz k tomu to maslo, niekde som čítala, že by mal byť pomer 1:1 puding a maslo, ale neviem čo to znamená, mám teda vymiešať teraz 500g masla s cukrom? A koľko toho cukru teda? V kždom recepte píšu trochu inak, nerada by som to pokazila... 🙂 ďakujem za radu 🙂

mia1111
26. nov 2011

@lucia80 - ďakujem 🙂
@mizulienka - ďakujem 😵
teddynko - používam WI alebo SFV, ale včera som otvorila smartflex a boli v hmote kryštáliky, tak som potiahla WI, ale vyšlo mi to len tak-tak... mala som posledné kilo 😒 . Ten smartflex neviem či vyreklamujem, zatiaľ mi dodávateľka neodpísala...
katy1979 - v zafarbenej hmote tie kryštáliky vidieť ešte viac, lebo robia diery, keď hmotu vyvaľkám 😒 . A vidieť to aj v bielej vyvaľkanej, je tiež dierkovaná ☹ . Na modelovanie by to možno nevadilo, ale na poťahovanie áno...
@sisinka76 - ahoj moja, vecernicci už Ti odpovedala za mňa 😉 , aj ja používam žehličku, ale asi najdôležitejšie je, aby bola torta rovná už pred potiahnutím...

mia1111
26. nov 2011

@mizulienka - jééééj, teraz kukám tvoju tortičku, nemá chybu - je prekrásna 😵 😵 😵

mizulienka
26. nov 2011

dakujem dievcence za lajky, tu je moja dalsia

lamps
26. nov 2011

@mizulienka tá je krásna 😅

alenv
26. nov 2011

@mizulienka jéé ta je originální moc pěkná

lussy23
26. nov 2011

@stankapk krásnučká torta @mia1111 prekrásna @dada2007 veď sú náderné! a ten kočiarik s poníkmi je ako keby to bola hračky, WAW klobúk dole úžasný talent. @mizulienka krásne tortičky @vecernicci - náddherná
@livia76 perfktné. Toe je pomocou formičky robená tá hlava? alebo ručne? A telíčko je vymodelované z jedného kusu?

dada2007
26. nov 2011

@lussy23 áno....ten kočiarik s poníkmi a truhlica pred ňou sú umelé-hračky, ktoré oslávenkyňa dostal.........ostatné je robené.....

baby, všetkým dík za lajky....ste zlaté 😵

mizulienka
26. nov 2011

@lamps pod ten orechovy krem si davala aj lekvar?

kristinka24
26. nov 2011

@mizulienka ďakujeme krásne za tortičku, je nádherná 🙂

lamps
26. nov 2011

Nie nedávala som len som korpus pokvapkala kávou s kvapkou rumu 😅: Nejako mi tam nešlo žiadne ovocie

mizulienka
26. nov 2011

@kristinka24 jaaj ahoj 🙂 tak to som rada, ze sa vam paci 🙂 dufam, ze vam bude aj chutit 😉

mizulienka
26. nov 2011

@lamps si poklad, dakujem za skoru odpoved, idem na to 🙂

mizulienka
26. nov 2011

@lamps inac dakujem krasne za recept, ten krem je bombasticky, sa musi drzat na uzde, aby som ho vkuse nejedla 🙂 ato je nemam rada orechy.

lucia80
26. nov 2011

@dada2007 parááááádne.no ja nechápem.ja sa chystám na prvú poťahovanú, ale to bude asi len potiahnutá a ozdobená nejakým tým vykrojeným srdiečkom alebo čím a hotovo, ale toto je nádhera, ja si na takéto na prvý krát vôbec netrúfam 😒

eliska22
26. nov 2011

@mizulienka tá je krásna s tými tulipánmi 😵 môžem niekedy použiť ako inšpiráciu?

mizulienka
26. nov 2011

@eliska22 dakujem, jasne, budem len rada, ja to mam tiez z netu :0)

vlada111
26. nov 2011

@mrka2 @ mia1111 @dm1 baby tak mne sa to tiež stalo, myslela som si, že ma porazí. 7kg vedro, drobné kryštáliky. Našťastie už mám asi len dve kilá, ale je to pravda, má drobné kryšt. a sú v celej hmote, takže zahrievanie nepomôže.

livia76
26. nov 2011

@lussy23 hlavu som si otlačila z dcérinej bábiky 😀 😀 a domodelovala, čo bolo treba, telo -trup a končatiny osobitne,potom som ich ,,pospájala" oblečením 😀

vlada111
26. nov 2011

@mizulienka Luci krása, aj tá detská.

livia76
26. nov 2011

@mia1111 krásna, vo farbách mojej pracovne 😀 😀 parádička 😵

livia76
26. nov 2011

@yamahafazer žena, žena, ja nechápem, ako to všetko stíhaš 😉 asi si superžena, klobúk dolu 😵 si 1

livia76
26. nov 2011

@mariann2 juuj peknučká 😉

lamps
26. nov 2011

@mizulienka 😀 to som rada, že chutí 😅 no aj u nás je vo veľkej obľube. Aj teraz za dva týždne bude mať moja najmladšia lásky 4 rôčky a tiež budem robiť tento krém. Aj si ho kombinovala s nejakým džemom alebo ovocím?

lamps
26. nov 2011

@mizulienka teraz pozerám, že ku jednej odpovedi som nedala tvoje meno, ja sem vždy len tak na minútku kuknem a bežím ďalej 😀 😅 😀

reruna
26. nov 2011

@lucia80 no pracuje se mi s ní právě ne vždy dobře, někdy se to tahá, někdy trhá, jindy je to zase tuhé, že to nejde rozválet... s kupovanými hmotami se potahuje mnohem líp, dokonce i ten mandlový marcipán mě překvapil, jak to šlo dobře
@vera_vila tady má paní na mmb levné pomůcky, jsou to sice kopie, ale poslouží dobře, hlavně nám neprofesionálům, a má tam i originál hmoty a barvičky, tak jsem objednávala už 2X, pak jsem objednávala v cukrarskepotreby.cz a dekordort.cz

anibas
26. nov 2011

@halienka 1:1 je podľa mňa veľa - ja dávam na 250ml mlieka 1 puding a 125 g masla 😉

eliska22
26. nov 2011

baby nestrašte, ja som si včera objednala akurát 1x v živote hmotu SFV, tak dúfam, že bude o.k. 😅

mariann2
26. nov 2011

ahojte kočky, dávam tu posledné dve tohtotýždňové, už neviem ktorý traktor a prvá orchidejka v kvetináči 🙂