Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alenv
29. nov 2011

@vera_vila no tak já peču jen, když je něco.. ted pro synovce a na vánoce bych chtěla udělat dva až půjdem k tchýni a mé rodině. A pak má přítel narozeniny ona se pak vždycky něco najde 😀

simasa
29. nov 2011

Babule a ako to mam poslat? Mam pozhanat take male krabice, alebo kupim tie A4 obalky, co maju vnutri tie "bublinky"?

vera_vila
29. nov 2011

@alenv No, tak já mám teď na prosinec jednu objednávku od kamarádky... Jinak jsem pekla pro syna k narozeninám, pro bratra k narozeninám, pro kamarádku k narozeninám, jeden jen tak pro radost a na Vánoce asi upeču taky jeden zimní, jen tak a rozdám ho každému na ochutnání... Pak v únoru možná budu péct sestře, jinak zatím nikdo tak nějak moc neví, že se o dorty pokouším, i když taťka už mě jmenoval vrchní rodinnou dortařkou a mamka si dělala srandu, že si konečně otevře tu vysněnou cukrárnu, já budu péct domácí dorty a cukroví a buchty a ona to bude prodávat 😀 Tak uvidíme, jestli budou nějaké rodinné objednávky nebo ne...

bianca
29. nov 2011

@simasa nemas nieco naviac nakupene?Rada sa obetujem 😀

anibas
29. nov 2011

@lucineska1 vykrojila som kolečkom, ale sa mi zrazili a nevošla tam celá sviečka 😉

anibas
29. nov 2011

@simasa bublinkové obálky 😉

bianca
29. nov 2011

@anibas ja som tak uvazovala nad tou svieckou a rozmyslam ci by sa to nedalo upiect tak ze sa pred pecenim do cesta vrazi ten obal s cajovej sviecky.Je kovovy tak by to malo ist i ked si niesom ista

alenv
29. nov 2011

@vera_vila ono je nejelpší, když uděláš kamarádce a ta to řekne dál 🙂 budu držet pěstičky.. já to dělám zatím jen z radosti.. ted se jdu pokoušet o můj druhej, ale první měl uspěch i tady na MK 😀

lucula73
29. nov 2011

@bianca
@anibas ano,dá sa to piecť s tým obalom od čajovej sviečky 🙂 ,alebo ak máte viac druhov koliesok,tak sa dá vykrojiť ajj po upečení 😉
anibas,krásne sú tie svietniky,prosím ťa,to sa ako upevnuje aby to držalo kolmo ,tie domčeky?

mizulienka
29. nov 2011

@dm1 ja som myslela, ze tieto fialove su takto robene...
http://www.vierau.com/2010/12/kosik-kvetov-s-la...

vera_vila
29. nov 2011

@alenv jo, ten dort chutnala prý celá hospoda 😀, a tady se taky moc líbil a prý teda byl úplně úžasnej, tak si právě jiná kamarádka hned objednala dort pro tátu k narozeninám, tak asi budu tvořit můj první 3D dort... No, uvidíme... Taky to dělám jen pro radost...

mizulienka
29. nov 2011

@dm1 dani a na co sa potom pouzivaju tie formovace, teda kvietky z nich, nemas nejaku nazornu ukazku? 😉

alenv
29. nov 2011

@vera_vila tak to jsem zvědavá jaký bude.. já ted chci dělat dvojpatrový, ale to ještě nevím.. zítra si jdu dělat marcipán a ve čtvrtek pomalu začnu

alenv
29. nov 2011

holky jak dlouho dopředu si děláte korpus.. myslíte, že bych ho mohla upéct již ve čtvrtek, když je to na sobotu odpoledne? A postavičky necháváte jak dlouho vyschnout?

jakelina
29. nov 2011

@alenv můžeš upéct a postavičky taky můžeš udělat dopředu

vera_vila
29. nov 2011

@alenv Já jsem ho jednou taky dělala ve čtvrtek a rovnou naplnila a v sobotu dopoledne ještě pomazala zvenku a potáhla... Autíčko z marcip. jsem nechávala přes noc až do oběda, kytičky asi hodinu, než mi ztuhl krém a než jsem dort potáhla... Ale většinou dělám korpus tak den předem a druhý den zdobím

vera_vila
29. nov 2011

@alenv já jsem taky zvědavá, protože by chtěla nějaké džípa, buď Hummera nebo Dacii Duster... A SPZku jméno táty a jeho rok narození... Tak musím koupit fix s barvou a už pomalu začít přemýšlet, jak to udělám...

alenv
29. nov 2011

@vera_vila
@jakelina právě bych to chtěla mít v pátek komplet.. nechce se mi s tím ráno ještě dělat a pak ject na oslavu.. ještě muž v práci a nikdy nevíte jak vám dítě dovolí pracovat 😀 😀 😀 tak začnu ve čtvrtek díky moc holky

alenv
29. nov 2011

@vera_vila jojo fix si chci taky objednat právě na těch stránkách.. jinak Hummer to by byl pěkný dortík.. taky se chci někdy o 3D pokusit.. já si vždycky nějak poradím 😀

vera_vila
29. nov 2011

@alenv no, tak to rozhodně ve čtvrtek upéct a v pátek nazdobit... to je úplně v pohodě...

vera_vila
29. nov 2011

@alenv já právě uvažuju, že nepojedu s objednávkou přes MMB, ale přímo přes web té firmy, která tyhle věcičky nabízí... Právě jak mi dávala vecernicci odkaz na ten MMB, tak tam byl odkaz přímo i na webové stránky toho prodejce...

simasa
29. nov 2011

@bianca ze viac 🙂 ja toho mam podstatne menej, ako baby chceli.

dm1
29. nov 2011

@mizulienka veru nemam nic take co som videla baby co to davali tak nie na dratik iba tak na tortu

alenv
29. nov 2011

@vera_vila a pošleš mi přímo teda toho výrobce?

pipka
29. nov 2011

no pridavam moju dnesnu rychlovku..pre manzela k dnesnym narodkam 😉
keby ste nevedeli, co to je, tak je to symbol drupalu, co je redakcny system, v ktorom sa tvoria webstranky, s tym on pracuje 😉

som pri tom myslela na lusilku, ked tu pisala ako jej muz chcel po nej tortu do roboty s motorkarom v tureckom sede ci mackom Pu so samopalom...a moj muzik len takuuuuu jednoduchuuuu 😅 😝 😀 😀

vera_vila
29. nov 2011
vera_vila
29. nov 2011

@pipka jé drupal logo, to je úžasný! Moc se ti to povedlo.

vlada111
29. nov 2011

@yamahafazer a kde je ten obchod? Vieš ulicu? Ja chodievam do ZA, by som zbehla ku vám do NM 😀

alenv
29. nov 2011

@vera_vila než to tam začnu prohlížet tam to vyjde cenově stejně?

vlada111
29. nov 2011

@dadka212 neviem, či nie je už neskoro, ale páska nelepí. Musíš ju natiahnuť a potom začne lepiť.