Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
12. mar 2010

No baby neuveríte ale ja mám už celý ten kontajner prešpekulovaný. 😀 😀 😀 Len aby taký vyšiel. 😀

matusik111
12. mar 2010

kocky, tak ja uz mam prve 4 kvietka hotove 😵 😵 😵 , ja som taka stastna. Len sa chcem opyat, ja som kupovala marcipan v roznych farbach a niektory je meksi a niektory je tvrdsi a jemne sa trusi. Co by som mala pridat do tych , co su tvrdie a praskaju ?

nikanika28
12. mar 2010

no, torta pstavena 😕 😀 😀 ..natrela som ju kremom, co tu bol spominany, zo zlateho klasu...baby, aka vrstva toho kremu priblizne?

anibas
12. mar 2010

matušik : skus pridať 2-3 cukriky roztopene

nika: krem na vrch len ako steblo na zarovnanie, medzi podľa chuti tak 5 mm

vinka : už som zvedava na kuka popolnicu 😀 😀 😀 😀

vinka
12. mar 2010

Anibas to si ešte počkáš to až v apríli.Ale teším sa už teraz 😀 😀 Ja by som ju už zajtra išla robiť. 😀 Nič mi po rozume nelieta len kontajner 😀

alionuska
12. mar 2010

Daniz,mna to velmi tesi,ze si sa obratila s prosbou na mna...no konskych hlav som videla teda uz dost a aj vseliake ozaj krasne-ako zive,ale aj jednu tortu s konikom vymodelovanym...ale ten konik bol taky trosku vasci a akoze lezal..vies si to predstavit? Mal tak zohnute tie nohy a lezal si na nich...bolo to krasne..ak by som tu tortu nasla,ja to sem hodim..Tak svadobna mala uspech..pacila sa a cestu prezila aj tam aj spat a zas aj tam...baby ako mi zalepilo? Ja som myslela,ze si zo mna niekto pekne vystrelil,lebo pani som volala,ze uz idem do TT a ona nebrala telefon...tak som skusala celu cestu..a nic...no tak sme isli s babami do mc donalda,zabit cas a stale nic...uz som ymslela,ze naschval mi to niekto urobil..a tak som pekne isla k nasim aj s tortou..az potom asi za hodku,mi volali,ze ona bola v meste a zabudla telefon doma...tak som este raz isla do Trnavy...no vylet sme mali..len ma to mrzelo,lebo anjelikov mam chorych a doma este roboty ajajaaaaaaaj... 😀 Ale srdiecko uz je dokoncene,uz len urobit futbalovu loptu na tortu a potiahnut a dokoncit dinosaura...no dnes asi budem dlho..tak uz letim pracovat..papa

A Hejdita,DAKUJEM!!!!!Moc ma to potesilo...ze sa ti moje torticky pacia🙂

vinka
12. mar 2010

Ali aj ja som si dnes pozerala tvoje fotky.No ja tolko nenapečiem do konca života 😀 😀 Ale máš krásne torty fakt.Ved to tebou som sa inšpirovala na tú podprdu tie guličky.Ja som to niekde videla a nemohla som si spomenúť kde a už viem u teba. 😀 😀

alionuska
12. mar 2010

Vinka.dakujem....a moja mala Ala ked tu tvoju tortu uvidela povedala,ze :Maminka,to po tebe opakuje? 😀 😀 😀 Som rada ze vas inspirujem! 🙂 Uz mam tie dve hotove..este dinosaurika..na toho sa najviac tesim... 😀 len mi nejako energia ubuda.... 😝 😝

vinka
12. mar 2010

Odkáž jej,že hej.Teta opakuje jak papagáj. 😀 😀 Už som našla v tvojom albume spidiho.Tá tvár mi príde dosť lahké.Tak viem čo o rok upečiem synovi k narodkám.Potom ukáž malej fotku. 😀 😀 Ale ja som fakt nevedela kde som to videla a zistila som to až dnes kto ma inšpiroval. 😀 😀 No u teba sa dá vyberať je z čoho. 😀 😀

alionuska
12. mar 2010

dakuejmVinka..ako vidim si stale dobre naladena..a to je fakt dolezite...Pridam vam moju svadobnu..tak kuk... 😉

http://www.tortyodmamy.sk/?q=svadobne/svadobnae...
http://www.tortyodmamy.sk/?q=svadobne/svadobna-...

zdenallicka
12. mar 2010

Ali, no to je nadhera!!! 😵 😵 😵

Jsi z Vesmiru, zejo? 😕 😕 😕

nikanika28
12. mar 2010

ali...no ta torta je...teda...neuveritelna 😵 😵 naadherna..skoda, ze som o tebe nevedela pred nasou svadbou 😀
No, inac torta uz je aj potiahnuta a vytvaram ruzicky... 😨

alionuska
13. mar 2010

Zdeni,dakujem..no nie som z vesmiru,ale niekedy si tu tak pripadam... 😀 😀 ne tejto zemi! 😀
Nikanika,konik je krasny ,tiez dakujem a myslim,ze ak by si sa este niekedy vydavala(bozechran,ak si stastna)tak by si si uz tortu mohla aj sama upiect! 😀 len trenuj moja a zdiokonaluj sa 😀 😀

vinka
13. mar 2010

No Ali krásna torta.Isto bude aj chutná.A ten kôn je prekrásny fakt. 😉

zdenallicka
13. mar 2010

Konik moc pekny...😵

Ali, ty nemuzes byt clovek, pac takhle hezky by to clovek neudelal...😀

alionuska
13. mar 2010

Zdeni,ani mimozenstan som neni...tak co som potom,nejake zviera??? 😀 😀 😀 😀

sofi07
13. mar 2010

ali, prave som to pozrela, to nie je normalne, taka torta!!!!! taka akoze no dovidenia 😀 😀 😀 , alenka, famozna torticka!!!blahozelam!

sofi07
13. mar 2010

🙂 nika, kraaaasna torticka, konik je suprovy 🙂

anibas
13. mar 2010

ali - no torta prvej triedy 😵 😵 😵 😵 😵

nika - moja zlatá ty mi nehovor, že si nikdy nepiekla torty 😨 😨 😨 😨 , som z toho koňa sadla na zadok, super 😵 😵 😵

boldy
13. mar 2010

Ahojky,
tu sa teda tvorilo, a krasne, chvalim vas vsetke, lenka, ali (a zelam dcerkam skrore uzdravenie), nika... krasne... ja som robila vcera dcerke, tak kuk http://www.tortyodmamy.sk/?q=ostane-torty-pre-d...

vinka
13. mar 2010

Aj mne nepríde,že Nika nepečie o 106 lebo ten kôn je fakt originálny. 😉

vinka
13. mar 2010

Boldy dalšia talentovaná mamina.Nádherné fakt.Tých šašov si kúpila?či to tak tvoríš? 😕

boldy
13. mar 2010

saskovia su kupeni, inac balony a ostatne som robila...

sofi07
13. mar 2010

teraz ma napadlo, nedavala si to nika na inspiraciu? 😉 lebo v tom albume je kopec tort uz...
boldy, krasna, sa ti podarila 🙂

sylvia75
13. mar 2010

alionuska už som na tvoj výtvor pozerala asi 10x,waw,krásna torta.

nikanika28
13. mar 2010

Baby...no konik samozrejme nie je moj 😅 , to som sem dala pre inspiraciu, niekto tu pisal, ze chce robit konika 😉 , toto by som urcite na prvykrat nezvladla 😅 😵 .
No ta MOJA torta uz skoro finisuje...no neviem, co na nu poviete...potom hodim foto 🤐 🙂

anibas
13. mar 2010

aha ... ale aj tak sme zvedavé 😉 😉 😉 😉

cessy
13. mar 2010

ahojte, alionuska ta torta.......no ja sa na nu vzdy pozriem ked som na torty od mamy, no je neskutocna.... 😨
kraaasna, ja nemam slov

anibas
13. mar 2010

včera mi prišlo na účet daňové vyrovnanie, tak som si hned niečo pekné objednala ... cukrárske 😀 😀 😀