Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
9. jan 2012

@monika76 to je hnus, paní si asi myslí, že jí čteš myšlenky nebo co. Příště snad, aby ti to někde na papír podepsali, co vlastně do dortu vlastně chtějí.

jakelina
9. jan 2012

@mizulienka já tady ten krém dělám i z bílé čokolády a je super lehounký, je fakt ale lepší do menších dortů, teda nižších. Nebo do vrchního patra. Já jsem ho dávala do třípatrové svatební nahoru.

dm1
9. jan 2012

@lusil2005 ako ani ja som predtym nikdy nelubila torty ale ot bude prave preto ze nemam rada tie neidentifikovatelne maslove plnky a tiez pudingove plnky to vobec nemusim a vlastne robim len maslove - ale slahany nad parou, salkovy alebo falosny parizsky. takze vsekto fajne kremy a to mi chuti aj od inych. To mi ani nepride ze jem nejake tazke kremy lebo su take lahodne teda aspon pre mna. Ked chcem menej maslove dam menej masla do falosneho parizskeho a je to

mizulienka
9. jan 2012

@lusil2005 ja som robila raz ten, co si mi dala recept, ale na tento vraveli, ze bol dost sladky 😒 tak ja neviem, jeden sladky, druhy vydatny, tak uroibm cokoladovy bez cokolady, mozno bude dobry 🙂))

miciatko
9. jan 2012

babeny budete robit torticky na tu sutaz cokoladovu tortu co je na tortach od mamy??????????

monika76
9. jan 2012

@dm1 ja tiež do teraz vobec a velmi ma to rozrušilo. To ako ešte prizná že ona si myslela, nepovedala nič ale myslela si .Odteraz si prejdem aj 3 krát objednávku a budem chciet vediet aj čo si myslia 🙂

lusil2005
9. jan 2012

@monika76 ved ale si mala pani povedat ze nevies citat myslienky Oo ach jaj. mna to tak strasne mrzi za vas vsetky! desim sa mojej prvej zlej skusenosti 😖

vecernicci
9. jan 2012

@jakelina haha, smlouva jako u notáře 😀 😀 😀
@monika76 vykašli se na ni, kdo chce vymrzovat, tak bude tak jako tak, hoď to za hlavu😉

dm1
9. jan 2012

@miciatko ja chcem robit len este neviem co a ci to aj budem stihat 😝

monika76
9. jan 2012

@mizulienka tak je to velmi neprijemne ale niečo ma pobavilo.Torta bol podla nej vyborna a výzdoba sa velmi páčila len jej chýbal ananás 😀

monika76
9. jan 2012

@lusil2005 nestihla som treskla s telefonom 😒

mizulienka
9. jan 2012

@monika76 ked je taka dobra v dumani, mala si ho tam predstavit a nebol by ziadny problem.

katy1979
9. jan 2012

@monika76 kasli na to a hod to za hlavu. tvoja chyba to nebola. keby im nechutila ci sa im nepacilo to by mrzelo ale ze teta nepovie co chce len ma predstavu ze to tak aj bude tak hold jej smola.

vecernicci
9. jan 2012

@monika76 tak jim měla dát vedle na talířek kolečko ananasovýho kompotu a měla by i ananas 😀 a příště až by chtěla upéct, tak bych jí taky praštila s telefonem😉

lusil2005
9. jan 2012

@mizulienka to fakt? 300g cukru 300g coko 6 vajec a dve masla? mne vsetci volaju ze lepsiu v zivote nemali... ale tak - neni problem dat menej cukru...

miciatko
9. jan 2012

@dm1 som velmi zvedava na tvoju torticku ,ale aj na vsetky ostatne, predsa z tej cokolady to nieje az taka zabava ako z marcipanu

dm1
9. jan 2012

@lusil2005 ja robim ten isty a davam iba 240g cukru a 450g masla. ale ono je to velmi podobne a ten mam aj ja moc rada

anibas
9. jan 2012

@monika76 no to bola veľmi nevďačná zákazníčka !!!! s ananásom by mala tortu ťažšiu čiže drahšiu 😀 😀 a ja ananás neznášam 😝 😝 😝 😝

dm1
9. jan 2012

@miciatko no praveze mna nic nenapada len taka klasika co som uz robila tak neviem co vymyslim 😒 . Ale neva nieco spravim a skusim stastie . aj ked neviem coby som pripadne roibla s 20kg cokolady 😲 . Ty sa ides zucastnit?

mizulienka
9. jan 2012

@lusil2005 ved jasne, tiez sa mi nezdal nejaky presladeny, ale ked tak povedali, tak neviem...ale chutovo je vyborny...ja som si stale myslela, ze slahanynad parou, ze to musi byt nejaky tazky maslovy krem ale bola som milo prekvapena, aky bol lahucky,vyborny

monika76
9. jan 2012

@vecernicci ja som už uvažovala že jej pošlem konzervu ananásu len nepoznám adresu bola to zákazníčka ktorá si ma našla cez internet.

anibas
9. jan 2012

@dm1 urob s krajkou s bielej čokolády - tá bola kráááásna

dm1
9. jan 2012

@mizulienka a vanilkovy slahany nad parou si skusala? Ja ten slahany ozaj mozem ale zase ta zdlhava priprava.... ked clvoek robi 4 torty a vsade chcu taky tak to sa mi pri malom vobec take kremy nedaju robim 😖

dm1
9. jan 2012

@anibas nejaku taku predstavu mam v hlave 😉 . Uvidime ako to nakoniec dopadne. Musim si ist kupit kkukuricny sirup na cokohmotou nech si mozem kvety narobit

tento tyzden robim 2 torty tak taka oddychovka

iank baby maly nakoniec nesiel do tej skolky pregrcal nam noc takze cakame co bude dnes a ci bude moct ist zajtra 😖

mizulienka
9. jan 2012

@dm1 nie vanilkovy som vobec neskusala, ja som tento slahany robila zatial iba 2x, raz povedali ze je prisladky a pri druhom nemam spatnu vazbu, ten som robila s palmarinom ale, lebo mala nemohla maslo, mne to nechutilo, takze to ani neviem posudit.

a ten vanilkovy robis, ze k tym vajickam a cukru pridas struk?

anibas
9. jan 2012

@dm1 ju nech sa Matejkovi polepší 😨 😨 ja mám tento týždeň 6 torty a všetko 2 kg 😠 😠 😠 😠 normálne nechápem aj ďalej všetko malé torty

dada2007
9. jan 2012

@csina ďakujem mooooooc.....ale ako hovorím, čerpala som z netu... kaskády zatial nie sú rozkrojené......ale vyzerala takto :

dm1
9. jan 2012

@mizulienka najskor pridam k vajciam vanilkovy cukro /ale vanilkovy ozaj nie vanilinovy/ a potom ked zaslaham s maslom tak dam polovicu vanilkoveho struku do toho. Ale tiez len 40g curku an jedno vajce a 75g masla na jedno vajce. Ale lusil ho tusim robila a hovorila ze jej chuti ako vanilkove maslo takze chute su fakt rozne. Ja som ho jedla vo svojej torte co bola pre kamosku a v kombinacii so salkovym to bola parada je to take jemnucke nic tazke ozaj.

mizulienka
9. jan 2012

@dm1 dakujem Dani, ukladam 🙂
to si mala jeden plat s tym vanilkovym a druhy natrety salkovym?
to mohlo byt super, ja som si akurat odkrojila z mojej salkovej a neviem sa dojest, salkovy je super 🙂

dm1
9. jan 2012

@mizulienka ja salkovy veru uplne milujem a v kombinacii s tym orechovym korpusom kde je kava je to bozske a este aj polievam korpus s kavou s rumom. mnam 😵 .
Vtedy som mala 4 platy 2 klasicke vanilkove piskoty natom bol salkovy a 2 kakaove na tom bol vanilkovy na striedacku.