Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katkas1
25. jan 2012

@jakelina vies mi aj odporucit nejaku stranku z kade si to objednavas?Som uplny zaciatocnik a pozerala som kopu stranok co som nasla ale rada si necham poradit.dakujem 😀

lamps
25. jan 2012

@mariann2
@79zuzana a korpus mám aj niečím pokvapkať, aby nebol suchý alebo netreba? Ďakujem za odpovede ste zlaté

katulkaaaaaa
25. jan 2012

@lamps ja nakrajam na koliecka a ukladam ,teraz mamtake 3 na vikend

mizulienka
25. jan 2012

baby a ked som len rano okolo 8 uvarila slahacku, musi to tych 12 hodin odlezat v chladnicke?
mala som to par hodin vonku a teraz je v mraziaku? myslite, ze na obed to uz vyslaham?

lamps
25. jan 2012

@katulkaaaaaa tak to sa nudiť nebudeš, ja nemám tento týždeň žiadnu objednávku. Toto bude tortička ako darček kamoške k narodkám. A tebe nech sa tortičky vydaria 😅

79zuzana
25. jan 2012

@lamps neviem aky korpus robis, ja robim stale ten nadstavovany a este som vlastne nikdy korpus nekropila.. on vobec nie je suchy, ale zvyknem davat pod banany malinkovy dzem, taky redsi a on vlastne navsiakne do toho korpusu a je to potom mnamky 🙂

@mizulienka mala by si to vyslahat, ja malokedy nechavam cez noc, aj dnes som len rano varila a o chvilku idem slahat 🙂 hlavne aby bola dobre vychladena

katulkaaaaaa
25. jan 2012

@lamps no spolu mam 4 ale jedna bez bananov 😝 a este zakusok babke na oslavu...dakujem 🙂 dufam ze sa vydaria 🙂

lamps
25. jan 2012

@79zuzana robila som mramorový a ja kropím korpus vždy, okrem tortičiek, do ktorých dávam krém s mascarpone. Veľmi ďakujem 😅

lamps
25. jan 2012

@katulkaaaaaa ja nechápem ako sa dá tak veľa stihnúť a to pri dvoch detičkách, z ktorých je jeden taký malý bobáčik 😅

katulkaaaaaa
25. jan 2012

@lamps no ani nad tym nerozmyslaj,niekedy je ciste zufalstvo hlavne teraz kednam do toho idu zubky a maly cele noce preplace....ale teraz som uz mudrejsia,postavicky si robim,utorok,stredu,korpuse tiez dopredu napeciem....a robim vzdy ked maly spi niekedy do noci...a hlavne nemam ich na jeden den...jedna piatok,dve sobotu,jedna nedelu tak to sa da 😉

mizulienka
25. jan 2012

@79zuzana Zuzka davas ten malinovy dzem aj do parizskeho kremu, kde davas banany?
lebo sa neviem rozhodnut aky dam dzem

jakelina
25. jan 2012

@katkas1 já objdenávám v čechách, to asi nebudeš chtít 😒 Já hodně objednávám z Mimibazaru tady od té paní.
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=50721186&tab=3

pristela
25. jan 2012

holky ja davam banany prekrojenew pozdlzne na polovicu, ked je torta mini tak na kružky.

@lusil2005 ano moze byt aj čoko mmf, je tam napisane aj ine hmoty na báze čokolády a kakaa.

jakelina
25. jan 2012

@pristela a kde tam jsou ty podmínky soutěže, já jsem otevřela ten tvůj odkaz a nikde jsem to tam neviděla. Já tam nechodím, vůbec se tam nevyznám, tak proto se asi ptám tak blbě. 😒

anibas
25. jan 2012

@mizulienka asi áno - niekde som čítala, že aj misku a metličky čo s nimi šľaháš lepšie schladiť v mrazničke 😅 😅 😅

bubina33
25. jan 2012

Prosim poradte mi... Robim tortu prvy krat v zivote s parizskym kremom. Mozem nim potom potriet tortu a dat na nu potah z cukrikov, ci tam musim dat nieco ine? Dakujem!!!

pristela
25. jan 2012

@jakelina ani ja tam nechodievam , ani registrovana som tam nebola 🤐 o sutazi viem len tu od holiek , http://www.tortyodmamy.sk/sutaz-o-najkrajsiu-co...

jaj holky , ktore idete robit coko torticky do sutaze, nerobte na torticky take tie "striekance" z bielej coko , vypadá to ako ......hm , no ako nieco a teda nieje to nič lúbezne 😕

lusil2005
25. jan 2012

@pristela hladnemu sa len o jedle sniva 😀 😀 😀

mariann2
25. jan 2012

@lamps mojko, ale ja používam nie 60%, ale tú 52%, čo je v lidli balená po 200g a korpusy občas, keď nezabudnem 😀 polievam cukrovým rozvarom, ale stalo sa mi už aj, že som nepoliala ničím a chválili, že bola výborná

pristela
25. jan 2012

@lusil2005 😀 😀 😀 😀 😀 bozinku , ale mi to trvalo, pokial som dosla ake jedlo 😀 😀 😀 😀 😀

mariann2
25. jan 2012

@bubina33 pod poťah by som dala radšej iba maslo s cukrom a omrvinkami z korpusu, takto mám isté, že za mi poťah neroztečie 😉

lamps
25. jan 2012

@mariann2 😅 a bude vadiť, keď dám 60 %-nú čoko?

jakelina
25. jan 2012

@pristela tak teď už vím, proč po mě chtěly už dvě kamarádky čoko dort s bílýma stříkancema. Ještě štěstí, že tě tu máme, jinak bych na to nepřišla 😀 😝 😀

reruna
25. jan 2012

@lamps vadit to nebude, bude to hustější, možná ochutnej a přidej kdyžtak cukr...ale já mám ráda hořkou, tak bych nepřidávala
já dělám taky mramorový korpus a pokapávám to jen lehce rumem, protože do krémů ho nedávám - ale pro děti nepokapávám ničím, vždy dávám džem a není to nikdy suché...

miciatko
25. jan 2012

@pristela sak daj foto o ake striekance sa jedna 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

bubina33
25. jan 2012

@mariann2 dakujem 😉 a moze to byt obycajne maslo?

reruna
25. jan 2012

@jakelina @pristela 😀 😀 😀 ještě štěstí, že jsem takový ještě nedělala 😀

lamps
25. jan 2012

@reruna ďakujeeeem, no uvidím ako to dopadne, zajtra dám foto 😀

reruna
25. jan 2012

@bubina33 pod potah šlehačkový nedávej, stačí jen obyčejné máslo s cukrem nebo máslo s nutelou

pristela
25. jan 2012

@jakelina
@miciatko
@reruna 😀 😀 😀 ako ja neviem , vam to tak nevypada? no mne uuuplne, jedna holcina to tam ma, ma kraaaaaasne čoko ruze a pak pod nimi tie výstreky, bleee. ale tak mozno sa to niekomu paci 😅