Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
26. jan 2012

@mizulienka já to říkám, aby pak neřekli někomu jinému, že dort stál tolik a tolik a on by pak po tobě chtěl taky nižší cenu. Oni nemůžou vědět, kolik bereš normálně.

katy1979
26. jan 2012

@mizulienka ja im poviem iba vyslednu sumu. teraz sa mi stalo ze som im povedala ze kamaratom davam nizsiu cenu lebo sme sa bavili o cenach inac by to nevedeli.
a ked niekto cudzi dojde ze im ste dali taku a taku cenu tak ano dala ale prave preto ze su to dobrí kamarati ci rodina

pristela
26. jan 2012

@mizulienka ja im to tiez hovorim , len sa mi stava, ze cudzí ludia objednavaju cez tych, ktorym davam nizsiu cenu 😖

abriela
26. jan 2012

@lucula73 ja nemam hrbolceky, ale potahujem s MMF.
@mizulienka vidis, prisla si na to, preco sa zrazila. Ja tiez slaham na mensich otackych, lebo som o tom aj citala. Takze gratulujem.

mizulienka
26. jan 2012

tak teraz dokoncena, este tepla 😉 to je ta dlho debatovana s parizskym kremom, pojde 450km, tak jej drzme palce 😕 😉

mizulienka
26. jan 2012

a davate o dost nizsiu cenu kamaratom ako davate inym?

dm1
26. jan 2012

@mizulienka ja davam o dost nizsiu ale fakt kamaratom nie znamym 6 eur za kilo. Teda aspon myslim ze to je dost 🤐

mizulienka
26. jan 2012

@dm1 to znamena o 3 eura nizsie ako normalne, hej? to je dost.

dm1
26. jan 2012

@mizulienka jj o 3 eur na kilo menej. a ja vacsinou hovorim ze to maju lacnejsie aby nepovedali niekomu ze za taku cenu peciem

dm1
26. jan 2012

@jakelina to co je zakusok ci torta? 😕 😲 .Take by som robila iba pre znamych a musela by som piect aj nieco ine inak smola...

larah
26. jan 2012

Kocky, moj dalsi pokus o kvietky 🙂 🙂 Chcela som to vytienovat, ale s tymi farbami z drogerie to nejde nasucho a rozrobene to uz nie je ono. Tie drotiky su moc hrube a zelena sa mi drobila, ked som ju chcela mat tmavu 😕

reruna
26. jan 2012

@jakelina ano jsou to neopředené drátky, ale tlusté mi přijdou stejně jako ty bílé, co mám velikost myslím 26, to by mělo být na kytičky prý akorát... no já to ještě nezatracuju, na něco to možná využiju...ale škoda že tam nemá třeba popis těch drátků, to bych je asi nebrala...

reruna
26. jan 2012

@larah těma práškovýma z dorgerie na sucho nic nenamaluješ, na to jsou nejlepší prachové barvy sugarflair - toto http://cukrar-shop.wbs.cz/Prachbarva-perlet-Sug...
a při hledání tohoto odkazu jsem se docela naštvala, protože mám tu barvu z mmb od té Kamily o 20,.Kč dražší 😠 😠

miciatko
26. jan 2012

@mizulienka krasna

mizulienka
26. jan 2012

@miciatko dakujem 🙂

larah
26. jan 2012

@reruna nooo,ale ked ja zatial robim len pre nas. A ta farba je dost draha, keby si kupim viac kusov. A aku ma vlastne zaruku?

lamps
26. jan 2012

@mizulienka bombová je 😅

a tu je moja práve dokončená, plnka parížsky krém s banánmi 😅 .

anibas
26. jan 2012

@mizulienka no ta je parádna 😨 😨 😨 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

mizulienka
26. jan 2012

@lamps tak toto je uplna nadhera, ako to ty ziena robis, ze mas take nadherne torty 😉

lamps
26. jan 2012

@mizulienka 😀 presne tak ako ty 😀

mizulienka
26. jan 2012

@lamps tak toto by som fakt nevedela urobit a to nie som prehnane skormna.

pristela
26. jan 2012

@larah dá sa tienovat aj lacnymi z drogerie, tak aby to vypadalo ako na sucho 🙂 normal si ju rozmiesas v trolinke vody, namocis stetec a pak ho otieras o citý papier, pokial ti nefarbi tak jemnunko akoby praskovymi farbami.ja neviem ci som chápatelna 😀 😀 😀 ale narychlo ani neviem kde som tak robila , asi tu na tej trave pri aute je to vidieť, to je tienovane obycajnymi lacnymi farbami z drogerky

larah
26. jan 2012

@lamps waaaw

lamps
26. jan 2012

@mizulienka ale nie je to vôbec nič zložité, len to treba vyskúšať. Mne sa trochu aj ruky triasli pri pomyslení, že ak to pokafrem bude zle, ale celkom sa podarilo. Hoci predstava bola ako vždy iná 😅

pristela
26. jan 2012

@larah och blbu foto som dala 😠 sa ospravedlnujem

anibas
26. jan 2012

@lamps nádherná maľovaná 😵 😵 😵

pristela
26. jan 2012

@lamps naaaaaaaaadhernááááá 😉 😉 😉 😉 😉 😉

larah
26. jan 2012

@pristela uz to aj idem vyskusat

jakelina
26. jan 2012

@mizulienka krása, paní bude mít radost
@larah hezounké kytičky
@lamps nádhera, super kytka

lussy23
26. jan 2012

@jakelina - krásnučká tortička @ajka82 peknučké kvietky. Ten prvý kvietok nepoznám, ale stred ruže by mal byť menší a zabalený do lupienka. Inak sú to veľmi pekné kvietočky. 🙂 K druhej otázke: Zaleží od kvietka. Ak ho chcete ohnuté, tak deň, dva vopred. Ale napríklad pri ruži je to jedno. @monika76 krásna tortička a prajem detičkám skoré uzdravenie a starším pekné vysvedčenie v škole.
@anibas - krásna torta