Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia1111
17. feb 2012

Babulky moje, ahojte, idem k vám s prosbou... zdochol mi v nedeľu windows, takže ho technik musel nainštalovať nanovo a prišla som o všetky moje záložky a obľúbené stránky...ak by ste boli niektorá ochotná, kľudne aj cez IP, poslali by ste mi zopár linkov (tie z Flickru nemusia byť) - také tie výber najkrajších toriet a podobne? Nepamätám si názvy tých stránok, tak si ich neviem vyhľadať ☹ . Idem aspoň polajkovať tortičky, dočítam vás snáď cez víkend 😅

lusil2005
17. feb 2012

hoja hoja! tak ani mna valentin neobisiel 😅 zadanie bolo "nejaku na valentina pre mojich chlapov (otec a dvaja krpci)... tak dufam ze sa bude pacit 😕

79zuzana
17. feb 2012

@1katuska73 krasna je 🙂
@lusil2005 tak to nepochybuj, urcite sa bude pacit, je nadherna 🙂

desmodka
17. feb 2012

@vecernicci ano ja som robila toho gentlemana, preco??? nestiham spatne momentalne citat

zuba
17. feb 2012

@pristela no neviem čo ti kto na to povedal,ale ja teda navrhujem, že prídi na to do Dubnice 🙂

larah
17. feb 2012

@jakelina prosim,ty si robíš farby doma?ja sa práve o to pokušam už mám viac odtienov,ale stále neviem urobiť fialovu,ked dám trošku červenej a trošku modrej tak je taká staroružová a ked dám z obidvoch viac tak je taká akási bordovohnedá........pomooooc 😒

desmodka
17. feb 2012

@larah z ciernej wiltonky budes mat fialovu 🙂

mrka2
17. feb 2012

@lusil2005 perfektna! tie tienovane srdiecka su nadherne!

pridavam moju Kittynkovu a idem lahnut,bo ma strasne bolia krize... sa mi roztahuje prcek asi... ma malo miesta,ci co 😝

rejoice
17. feb 2012

Ahojte ja som dnes rano nedobrovolne vstavala o 6.15 , Marianke sa akosi nechcelo uz spinkat 😒 tal doobedu som stihla spravit aj torticku na vikend, namiesto zakuska 😵 Cokoladovy krem a banany,a kakaove piskoty, mnam 😀 Chcem sa vas opytat na co davate torticky, co su to za tacky? A vidim ze davate pod nich baliaci papier? Farba z papiera potom nebude aj na torte 😕 ?

larah
17. feb 2012

@desmodka hej,lenže ja to robím z tých farieb z drogérky,či to sa nedá?

rejoice
17. feb 2012

@mrka2 -krasna farebna torticka, mozes mi povedat aka je to farba ta zelene, lebo prave takuto zhanam, dakujem 😵

desmodka
17. feb 2012

@larah jaaaaaaaaaaaaaj, no malo by sa to dat, teda tak nas to na vytvarnej ucilat, modra + cervena, ja som to ale neskusala

anibas
17. feb 2012

@mizulienka skús ju urobiť viac do výšky, aby mala 5 kg 😉

desmodka
17. feb 2012

moje ... tu kvietkovu som robila zbytocne, som si pomylila termin 😠 😠 😠

mrka2
17. feb 2012

@rejoice joooj, to je taka zmiesanina.. tusim zelena wiltonka a SGF bitter lemon a asi aj trosku zltej... to som zmiesala uz vsetky odtiene zelenej,co som mala doma 🙂 ale skus si zmiesat zelenu a trosku zltej a bude taka pekna ziariva zelena 😉

inak ta tvoja torta vyzera neodolatelne!! mnam. ja si obalim karton baliacim papierom a potom este celofanom. a ked nemam celofan,tak potravinarskou foliou,ale to nie je take pekne.

anibas
17. feb 2012

@vecernicci krásne tortičk - tie hubky sú rozkošnéééé 😵 😵 😵

larah
17. feb 2012

@desmodka no ved aj ja som tak myslela, ale skušam rozne a nejde mi to nijak na tu fialku......jááááj 😖

anibas
17. feb 2012

@lusil2005 máš pekne vytieňované srdiečka 😵 😵

anibas
17. feb 2012

@rejoice obaľujem kartony ozdobným celofánovým papierom - z jednej strany farebný, ale z druhej je čisto strieborný 😉 😉

anibas
17. feb 2012

no a ešte moje rtičky - joooj a aké mám ruky zničené - suché, vymočené - no vek sa hlási 😅 😅 😅

larah
17. feb 2012

@anibas nádhera
ty si náhodou neskušala z drogérkových farieb urobiť fialovu?

alenv
17. feb 2012

@anibas tak tedaaaa...takový dort co máš na druhém a poslením obrázku.. to jsem ještě neviděla krása

anibas
17. feb 2012

@larah nie - používam Sugarflair Claret + extra red + modrú Wiltom + genciánovú violet vodičku z lekárne, ale 2-3 kv. - plánujem kúpiť fialovú gelovú farbu inej zn. ako wilton 😉 😉

lifinka
17. feb 2012

@vecernicci díky, uspala jsem ho před hodinou, a teď zase řval, to co předváděl chudáček od 20h, jen plakal, pak hysteráky u prsa, jsem bezmocná, brada se mu rozlízá, místo ústupu, nechce prso, úplně ho bojkotuje, ale jde vidět, že je nervní i z hladu...dala jsem mu flašu s UM (už jsem nevydržela)a neuměl pít, že!Jsem teď navštívila toaletu a pěkně jsem ji objala, asi už vyčerpáním 🤐

lifinka
17. feb 2012

@jakelina 😢 😢 😢 díky moc,

lamps
17. feb 2012

dievčence, vy tu píšete ako žeravé a ja potom nestíham čítať 😢 a to ma veeeeľmi mrzí 😢.
Pridávam práve dokončenú tortičku pre moju Terezku ku 6-tym narodkám a idem hádam aj spať. Kašlem aj na tú moju rozhádzanú kuchyňu, keby mi ju do rána niekto upratal, bolo by to super 😀

mamina1978
18. feb 2012

@lifinka Tiez si myslim, ze je to sprej, lebo je to krasne rovnomerne odtienovane.... 😵

mamina1978
18. feb 2012

@lifinka Tak prajem tvojmu prckovi skore uzdravenie..... 😉 To prejde...... viem ako su taketo dni s chorymi detmi vycerpavajuce. Mam to 4 krat vyskusane...... 😅 Ale ked vyzdraveju ..oddychnes si, naberies novu silu.....
Ja si prave vychutnavam pekny vecer - respektive noc...... bez maleho na rukach.Konecne spinka sam v postielke. Snad uz bude bez teploty a bude mi lepsie papat 🙂 .

miciatko
18. feb 2012

@lifinka ako sa ma drobcek?

vecernicci
18. feb 2012

@desmodka to nic jen jsme s holkama měli takovou diskuzi o pinďourech 😀 😀 😀 😀 tak jsem přemýšlela, kdo ho vlastně dělal, já hlava děravá 😀 vidíš, tak máte ke kafíčku, jak když ji najdeš 😉
@lusil2005 super dortík, modrý valentýn
@mrka2 jé roztomilý kittynky 😵
@rejoice krásná klasika, vezmu si v kauflandu kartonové krabice po ovoci a vyřežu si dna a nařežu si velikost jakou potřebuju a obalím v balícím papíře a nakonec v celofánu a ten nic nepropustí a dá se krásně otřít 😉
@anibas luxusní dortíky 😵 s těma rukama mi povídej, po 7 dortech tenhle týden mám na dlaních mozoly od rozvalování hmoty, taky jsem si žíkala, že už prd vydržím, asi už taky stárnu 😀
@lifinka vydrž, to přejde, já vím, že je to těžký ☹ náš malej na dnešek taky noc proplakal, ale tak srdceryvně,že jsem brečela s ním 😢 a nechěl říct co mu je, jen brečel ☹ přes den je úplně v pohodě a po nocích brečí
@lamps prosím, že se můžu v červnu inspirovat, přesně takovýhle dortík po mně chce kámoška pro malou 😉
@mamina1978 tak to je dobře, že už je prckovi líp 🙂 snad se z toho všichni taky už vyhrabem