Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
21. feb 2012

@lusil2005 ahoj,prosím ťa,ty si tuším robila s čokotransferom,akú čokoládu je najlepšie použiť?a dáva sa tam k tomu aj dáky tuk či len čistá čokina?a podľaa čoho zistím,či je tá teplota čokolády akurát?mnes a to už dva razy dobre nepodarilo...
mám robiť takú tortu ,na vrch čokotransfer a nervyyyyy z toho mám 😝

pristela
21. feb 2012

@lusil2005 bleeeee. Vsak do obyvacky!!!! mas ju velku dost!

jaaaaj ludiaaa potrebujem niekoho kto za mna namaluje trikoooo ☹ ☹ ☹ ☹ upecem vam aj 10korpusov !

lusil2005
21. feb 2012

@lucula73 robila som tusim dva krat, davala som coko z lidla, roztopenu s cerou. teplota - netusim. ked sa coko rozpustila, skusila som prstom ci ma nepali a ked nepalila, supla som ju na cokotransfer. 😅

lusil2005
21. feb 2012

@pristela jaaaati namalujem aj tri trika!!! len co potom s nimi? 😀

lucula73
21. feb 2012

@lusil2005 a koľko cery asi,netušíš? 😀

mizulienka
21. feb 2012

baby asi hlupa otazka ako by ste robili noty anotovu osnovu? skusam noty ale za nic to nevyzera vierohodne 😕 😠

lusil2005
21. feb 2012

@mizulienka bielkovou polevou...

lusil2005
21. feb 2012

zienky? nevideli ste niekde postup na konvalinky? ja som ho niekde videla ale jasne ze ho neviem za toho pana najst 🙄

daducha
21. feb 2012

@adka_praha jasne ze nie, kludne si pozicaj 😀 😵

mizulienka
21. feb 2012

@lusil2005 nasla som nieco take, pozri
http://www.tortyodmamy.sk/konvalinka

bielkovou polevou nehrozi, mne sa trasu ruky jak fras...to by boli noty 😀 😀 😀

mia1111
21. feb 2012

@lusil2005 - ak máš floral sadu, tak aj tam sú na str.35, ale sú trošku inak robené tie kvietky, také jednoduchšie... a ešte je tam divný postup 😀 😅

mia1111
21. feb 2012

@mizulienka - jééééj, toto je ono, presne takto sú robené kvietky v tej knižke z Floral sady 😉

mia1111
21. feb 2012

babulky, robili ste niektorá s touto zlatou farbou? Je len na maľovanie, alebo ňou normálne zafarbím poťahovku? Potrebujem urobiť tento znak Arsenalu, to delo je originál zlaté... Nemusí to byť nejak perleťové, tak ak o nejakej podobnej zlatej viete, prosiiiiiim, hoďte mi link...
Tu to je:

pristela
21. feb 2012

@mizulienka tak si vysulkaj z hmoty tenky sulcek a prilep vodou a noty tiez -zploštíš 😀 jednu mini gulicku z hmoty a je to , stopku das tiez zo sulceka hmoty

pristela
21. feb 2012

@mia1111 pokial ja viem ziadny hmota sa ti nezafarbi na zlato ani na strieborno , nastriekaj sprejom abo namaluj stetcom

mia1111
21. feb 2012

@pristela - toto som potrebovala vedieť... 😅 . asi namaľujem štetcom, ale posledne, keď som robila s práškovou striebornou, tak mi robila šmuhy, nevedela som to dokonale rozotrieť... áááááááááááá teraz ma napadlo, že to skúsim nie štetcom, ale hubkou 😕 🙂 No vyskúšam, ale najskôr musím kúpiť farbu 😅

mia1111
21. feb 2012

... ešte ma napadlo - žeby som objednala sprej? Ale neviem, toto nie je asi typická zlatá, neviem, či by nebol lepší bronzový sprej... ale už asi moc špekulujem. Keď neviem, aký odtieň z týchto sprejov vznikne.... Aby ten zlatý nebol moc...hmmm?

pristela
21. feb 2012

@mia1111 ja som malovala stetcom ale najskor som si hmotu zafarbila na zlto 😉 ale nabuduce kupim sprej , sa mi to zda rychlejsie a lepsie s nim , ale o len moje zdanie, ci aj realita netusim 😀 😀 😀 😀
Bronzovu nekupuj ak je to tam zlate, bronzova je takaaaa hm.....ako ju opisat, do cervena? asi tak 😀

mia1111
21. feb 2012

@pristela - veď aj mne sa zdá, že originál bronozvá je taká do medena. Ale sakra, ma mýlia tie ovály na sprejoch, kde je napísané GOLD a BRONZE, ak tá zlatá má byť taká žltá, tak to neeee 😅

lusil2005
21. feb 2012

@mia1111 tie moje kralovske koruny su striekane touto zlatou: http://www.facebook.com/photo.php?fbid=18609391...

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=16305534...

na tej prvej som robila z takej hnedsej hmoty, a na druhej zo zltsej. ten sprej da len tu metalickost, farbu udas ty hmotou.

mia1111
21. feb 2012

@lusil2005 - super, ten prvý odtieň by bol v pohode 🙂 . Tak objednávam zlatú 😵 😵 😵 😵 Ďakujem 🙂 😵

mia1111
21. feb 2012

@lusil2005 - ešte dotaz, hnedšia znamená asi taká bledohnedá, nie tmavá, však? 😅

lusil2005
21. feb 2012

@mia1111 jj taka - medova 😅

mia1111
21. feb 2012

@lusil2005 - OK. Budem skúšať 😉

jakelina
22. feb 2012

@janula.h dort s plátěnou plenkou ještě asi nikdo neděla, budeš první 😀 😀 😀

janula.h
22. feb 2012

@jakelina no vidíš gut idea ? 😀 😀 😀

anibas
22. feb 2012

@mia1111 😀 😀 😀 😀 aj ty robíš Arsenal ???? Ja som vyrezala žltý poťah a pretriem ho vanilkovou perleťou a bude akože zlatý, len názov Arsenal som písala bielou na PDT a mrcha nechytá a ešte sú aj písmenká rúžové - porazí ma 😠 😠 😠 😠 😠

mia1111
22. feb 2012

@anibas - no, mala som túto noc na premyslenie, včera ma oslovila kamarátka, či by som neurobila jej synovi nejakú futbalovú tortu na 15tiny... no futbalku robiť nebudem, nemám misku, v ktorej by som upiekla korpus 😒 , takže som z nej ťahala, či má nejaký obľúbený tím, tak že Arsenal... no to delo, neviem, budem asi vyrezávať podľa papierovej šablony (alebo poradíš - je ešte niečo jednoduchšie?), snáď by som to zvládla 😕 😅 . Asi to zoberiem, aj keď na zakázku som ešte nerobila, toto bude prvá mimo rodiny 😀 . Ale musím si objednať aj zlatý sprej a asi aj bielu prachovú farbu... alebo radšej belobu prachovú? S čím sa lepšie píše?

miciatko
22. feb 2012

@mia1111 a co ihrisko a pol lopty na nom, alebo dres nanom ??