Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
5. mar 2012

ach dievčence, mám dilemu čo robiť. Pred dvoma týždňami si u mňa objednala jedna pani tortu Nema, keďže ju vôbec nepoznám (je to len známa mojej kamarátky) tak sme sa dohodli na zálohe. Zálohu nedoniesla, tak som jej písala správu (aj dvakrát) cez FB a ona sa mi neozýva. Neviem, čo sa deje, či mám začať piecť a modelovať - tortu chcela tento týždeň na sobotu. Keď mi volala tel. č. som si ja ťapa neuložila.

lifinka
5. mar 2012

@mizulienka
@pristela
byl to smartflex velvet, ničím nepodsypávám, mám dobrou podložku, krém byl z mileny tyčynek a jedno máslo, ale cukr +vejce se šlehaly nad parou, ale asi to bylo tím, že bylo málo krému...protože by to chtělo udělat z dvojité dávky....ale nahoře byl krásně lehlý....

mates22
5. mar 2012

@lamps co zkusit ještě tu kamarádku, jestli na ní nemá telefon 🙂 ? Jinak je to vážně dilema, spíš bych nedělala, pro úplně cizí, člověk neví, co čekat

79zuzana
5. mar 2012

@lamps ja by som asi nezacala, kedze ste boli dohodnute na zalohe, mozno sa uz prerozmyslela, ze uz nechce tortu. Nevies si najst jej cislo v telefone v starych prijatych hovoroch?

dm1
5. mar 2012

@lamps ja by som nezacala veru kedze ste boli dohodnute na zalohe. Ja zalohy neberiem ale vzdy si predtym zavolam ci torta plati alebo nie. Skus kontaktovat cez tu kamosku pripadne skus ju najst na FB alebo tak nejako

lifinka
5. mar 2012

jinak ahojky při dnešku, bolí mě kost u zubůů, a nevím zda se neozývá "8", už teď jsem nervní na dort, který budu v pátek dělat a ve čtvrtek tu Miniie...božee!!!!
Dala mi zkaramelizované salko a tak to tam dám pod marcipán s 1x máslem, bude to stačit?
už jsem to tu psala i s @vecernicii, nebo mám ušlehat s jedním salkem 2másla, ať je toho více?

anibas
5. mar 2012

@lamps určite volaj kamarátke, že čo sa deje .... zatiaľ by som nerobila 😉

lifinka
5. mar 2012

@lamps tak to je dilema...skus to pohledat, jak radí holky, ale je to naprd, když zálohu nedonesla, zda to platí, člověk, aby ještě přemýšlel, zda má začít, či ne, že? Držím pěsti, ať to co nejdříve vyřešíš 😉

mates22
5. mar 2012

@lifinka klidně bych tam šoupla másla dvě, ať můžeš trochu srovnat nerovnosti a tak, když je toho pak málo, je to blbý ☹...no taky záleží, jak velkej ten dort bude, já mám formu 28 a vyšší, takže mně by jedno máslo dalo tak na vršek 😀

dm1
5. mar 2012

@lifinka 2 masla by boli podla mna moc aby to nebolo moc maslove. ak chces mat toho viac radsej tam supni este puding. A jasne 1 salko + 1 maslo pod potah staci v pohode

lifinka
5. mar 2012

@dm1 takže klasika pudink, mám myslím i karamelový, takže uvařit podle návodu?nebo jak?jsem vždy pro cizí nesvááá 😀
@mates22 dort na výšku 12cm a 23cm průměr....ani by mi možná nevadilo, že by byl máslový, je to jen půl cm nebo do 1cm tloušťky...

andika10
5. mar 2012

ahoj dievčatá, chcela by som radu pre kamarátku, ona začína piecť torty a má problém aké farbivo použiť na malovanie na torte, to čo si kúpila sa jej roztečie , ďakujem

anibas
5. mar 2012

@daducha tak sa rýchlo vyzdravte - my sme mali ísť cez jarné prázdniny na chatu a mm zaľahol tiež s teplotami, včera sme boli s Filipom na pohotovosti - príznaky laryngitídy 😠 😠 😠 našťastie sa pozberal, ja kašlem už 2 týždne - no to je radosti - dúfam, že to nechytia dievčatá - lebo najstaršia má 14.3. monitor 🤐 🤐 🤐 🤐
ešteže nemám torty - tento týždeň len jednu punčovú aut red bull 😕 😕 to bude maľovania

anibas
5. mar 2012

@andika10 prachové alebo gelové potrv. farby napr: http://www.cukrarskepotreby.eu/kategoria/5/Prachy/

dadka212
5. mar 2012

ahojte, konečne máme comp opravený 😀
pridávam svoje tortičky...ani sa vás nesnažím prečítať, lebo to je asi nemožné 😅

andika10
5. mar 2012

@anibas diik 🙂

dadka212
5. mar 2012

a ešte tie fotky 😀

mates22
5. mar 2012

@dadka212 moc hezké

mates22
5. mar 2012

@lifinka tak to asi fakt jedno máslo a jedno salko vystačí 🙂, já máslový dorty moc nemusím, ale pod potahovkou mi to kupodivu nějak neva - někdy dokonce dávám jen ušlehaný máslo s cukrem a trochou mouky

lamps
5. mar 2012

@mates22
@79zuzana
@dm1
@anibas
@lifinka dievčence moje hľadala som v telefóne neznáme čísla, ktoré mi volali v tom čase keď si zajednávala tortu. Trpaošila som lebo SMS-ka bola asi v tom zmysle, že ak ste pani ... ohláste sa mi a podpísala som sa, z jedného čísla mi odpísal chlap 😀 a na to druhé číslo správa nebola doručená ☹. Tá kamoška, ktorá ma jej odporučila telefón na ňu nemá. Ale rozmýšľam, že urobím si len postavičky, pri najhoršom mi ostanú a ak sa neozve do stredy, tak piecť určite nebudem. Ani ja zálohy nebrávam, toto je prvýkrát a aj to len preto, že tú osobu nepoznám. Zatiaľ som vždy piekla len takým, ktorých poznám.

anibas
5. mar 2012

@dadka212 ty si šikovnááááááááááá krásne tortičky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

yamahafazer
5. mar 2012

@ajka82 ja ked robim sahackove najlepsie rano naplnim a az vecer potahujem aby mi to zatuhlo alebo vecer naplnim a rano potahujem podla toho kedy si maju pre tortu prist

jakelina
5. mar 2012

@lamps to je divné, člověk je z toho rozladěný, to ti věřím 😝

dm1
5. mar 2012

@mates22 ono nebude stacit jedno salko a 1 maslo na naplnenie celej torty myslela som to tak ze na jedno salko dat len 1 maslo alebo 300g masla 2 by bolo moc

yamahafazer
5. mar 2012

@lamps veru nepec mne ked sa tiez niekedy neozvali tak som nepiekla a ja tiez najracej kazdemu este sa ozvem ci ta torta plati.Niektory mi aj sami napisu,ze sa prehadzuje oslava alebo sa rusi oslava tak aspon viem,ale ked sa niekto dlho neozyva aj ked ja pisem tak racej nic nepec.

dm1
5. mar 2012

@lifinka ale to ti ozaj nevyjde len z jedneho salka som myslela ze sa pytas kolko mas dat masla na jedno salko 😝 . Ja tam puding uz nedavam tak to neporadim ale viem ze vela bab tu pisalo ze to tak robi. Ja davam na taku tortu 2 salka a 2 masla

lifinka
5. mar 2012

@dm1 víš, to salko vzniklo tak, že kamoška, které mám péct, si i dosnesla suroviny 🙄 a že prý její babička mi posílá salko, ať to utřu s máslem...ale to jsem jí teda řekla, že ne, že snad mám své recepty...(chce kakový, čokoládový korpus a pribiňák, krém)pak mě to nedalo a dívala jsem se na ty salkové krémy, a je to s tím máslem..tak právě přemýšlím, že bych jí zužitkovala to salko tímto způsobem, protože pod potah nemám krém, myslela jsem, že jí utřu dvě másla +cukr, víš 😉 tak když tak poraď, co by jsi pod to dala? Další salko kupovat nebudu, protože už suroviny donesla...

lifinka
5. mar 2012

@lamps ach jo, to je strašnééé, to bych na nic jiného nemyslela, i bych ty postavičky zkazila...držím nadále pěsti 🙂
Já taky přemýšlím dneska nad dortem, který mám péct

lamps
5. mar 2012

@yamahafazer no veď ja som jej písala dvakrát cez FB. iný kontakt na ňu nemám. No uvidím, čo z toho vzíde, počkám do stredy, ak sa neozve má smolu. Ja nebudem piecť tortu a ak pre ňu nepríde, čo s tou tortou?
@jakelina no je to také ... možno má vážny dôvod, ale keď vedela volať a písať na fb, keď tortu chcela, mala by vedieť volať aj teraz.

lamps
5. mar 2012

@lifinka ja mám tento týždeň tri (teda ak budem robiť aj tortu Nema), čo je pre mňa celkom dosť pri mojich štyroch ratolestiach, ktoré majú tento týždeň jarné prázdniny.