Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

makinka2
8. mar 2012

@jakelina posílala jsem tuto fotku a jak píšu o velikosti jsme se nebavili, tak by to určo bylo min. o další 200 dražší tak to už by bylo 1050,-kč 😝 No a když jsme si z MM řekli, že to malá stejně nebude jíst (bude mít z dortem jen fotku 😀 ) tak je to zbytečný 😉

zlatat
8. mar 2012

@zuziq aj môj manžel v poslednej dobe chodí na služobky na východ, len keby starší nemusel do školy chodiť - chodili by sme s ním. 😖 Kde vaši bývajú?

zuziq
8. mar 2012

@zlatat ja mam vyhodu, ze som teraz na materskej, tak mozeme kedykolvek 😵 Byvame na zeleznikoch a vy?

zlatat
8. mar 2012

@zuziq aj ja som ešte na rodičovskej, ale starší má 9 rokov, takže škola volá a nepustí ... naši bývajú Nad Jazerom

pristela
8. mar 2012

@jakelina 😀 😀 😀 ved aj u nas , tak priblizne, to synator mi nevydal z nakupu !!

zuziq
8. mar 2012

@zlatat no ja tiez teda na rodicovskej, len to furt volam materska 😀 sranda, to neni az tak daleko a ani galanta od nitry neni daleko 😀

abriela
8. mar 2012

@zlatat @zuziq Jeeej, vychodniarky a este kosicanky 😵 . Cize nieje to len jedna, kt. sa doma lieci @daducha.
Ako vas chlapi dostali na zapad? Mna ten moj zatial do Nitry dostal len pocas leta.

zlatat
8. mar 2012

@zuziq veru, akoby si kameňom dohodila 😀 😀

anibas
8. mar 2012

@pristela cestovné náklady 😀

jakelina
8. mar 2012

@pristela jo tak, já jsem myslela, že tak podražilo 😀 😀

zuziq
8. mar 2012

@abriela u nas to bolo uuuplne dobrovolne 😀 ja som uz v Ke nebyvala ked sme sa spoznali. Bola som v Ba a on studoval v kosiciach. A potom sme sa tak nejako ocitli v Nitre, kedze manzel je odtial. A nestazujem sa 😵

zlatat
8. mar 2012

@abriela ako ma dostal na západ? Hmm asi tak, že sme v KE nemali kde bývať - u našich sa nedalo, môj MM do bytu ani náhodou a dom so záhradou v KE nehrozil kôli financiám. Tak sme skončili u svokrovcov a po 8.rokoch sme sa konečne presťahovali do svojho

zuziq
8. mar 2012

@zlatat sranda, lebo my sme tiez byvali so svokrovcami nejaky ten rok 😀 a teraz konecne vo svojom 😵

zlatat
8. mar 2012

@pristela môj mi našťastie ešte vydá z nákupu ... ale to nemá ešte ani 10 takže o také 3 roky dopadneme asi ako vy 😀 😀

zlatat
8. mar 2012

@zuziq hihi, sranda 😀

bianca
8. mar 2012

ahojte kocky.

@anibas no preto ze som tu mala moju tetu a pozerali sme torty.U nas klasika.A ona mi hovorila ze jej kolegynka z roboty ma nenormalne sikovnu svagrinu (ak si teda dobre pamatam pribuzensky vztah) a ze si ma pozriet na FB tvoje torty.A ked povedala prizvisko tak mi to bolo jasne 😀

abriela
8. mar 2012

@zuziq @zlatat
no my funguje 2 roky na dialku a odist z KE sa mi nechem aj ked asi aj tak nakoniec skoncim na zapade. Vikendy spolu v KE v mojom byte. Na zapad ma dostane teraz jedine ak tehu, aj ked casto clovek mieni pan boh meni.
V lete som byvala v Nitre ale boto to hrozne, kedze som nikoho nepoznala - cely den sama a len som cakala kedy dojde z prace.

lamps
8. mar 2012

@anibas ja som u nás včera kúpila posledných 6 balíkov tých ružových cukríkov, neviem, prečo u nás nemávajú tie biele ☹

pristela
8. mar 2012

@lamps andelica v To mali, neviem ci este su, kuknem ti zajtra? ti mozem kupit a ked pojdeme zase cez vas ti ich mozem doniest 😉

@zlatat jooj no to moj sa obsluzi aj z penazenky sam 😠 😠 😠

mizulienka
8. mar 2012

@daniz ja som tiez na mape cukrarok na TOMe a 80% mojich objednavok je odtial 😉 a dost vela sa ozyva, kazdy tyzden musim odmietnut aspon jednu tortu, co nestiham.

@mia1111 ta vyzera neskutocne, uz som obdivovala na FB, tesim sa na recept, urcite vyskusam, ja mozem aj cheescake a aj karamel, mnam.

zlatat
8. mar 2012

@pristela inak aj môj začal mať takéto tendencie, no hneď som ho zrušila, že to sa veru nerobí, že si môže vziaľ len vtedy, keď mu to dovolíme ... MM totiž zvykol drobné povyberať z vrecka a dať na linku a mladý si ich chcel vziať, tak som ho hneď spacifikovala 😵

lamps
8. mar 2012

@pristela aaaaaach ty si aká dobrá duša 😅. No môžeš mi kuknúť a ak budú mať tak mi zober nejaké 4 balíčky, neviem aké sú to veľké balenia. Ešte som ich nemala, ale potešilo by ma, keby som nemusela umývať ružové cukríky.

zlatat
8. mar 2012

@abriela veď aj ja som tu sama - nikde nikoho normálneho - všetko okolo samé staré babky a dedkovia 😠 v KE som mala super prácu, fakt veľmi dobrú šéfku som mala, kolegynky úžasné, veľmi dobrý kolektív sme mali ... odchádzala som s plačom a aj moja šéfka plakala, keď sme sa lúčili. Po svadbe som sa hneď sťahovala na západ a preplakala som celú cestu. 😒
Tu? Otras, oničom kolegyne, šéfstvo čistá katastrofa, dokonca to vyzerá tak, že po skončení RD nebudem sa mať kde vrátiť, lebo už vrabce čvirikali, že asi hneď dostanem výpoveď 😖

mizulienka
8. mar 2012

@jakelina ja som teraz pukla od smiechu 😀 😀 😀 😀 😀 citam o tych vajickach a vtakoch 😀 😀 😀 deti sa tu na mna pozeraju, ci mi nahodou nepreskocilo, ale je to perfektne, to som este nepocula 😀 😀 😀 😀

inac s tym ekzemom my mame tiez...Katka ma od narodenia, raz lepsie, raz horsie, nevieme sa toho zbavit, ma to na rukach a na chodidlach, ale z hornej casti...chudatko ma ruky ako babicka...take popraskane a zvraskavene ☹ snad to raz prejde.

miciatko
8. mar 2012

baby niekde som mala postup na tucniakov a ani za pana neviem najst, neak sa mi ti moji nepozdavaju tak chcem kuknut co mi na nich vadi, prosim kto ma postup

miciatko
8. mar 2012

@mizulienka o akych vajickach a vtakoch ?????????????

anibas
8. mar 2012

@bianca a kde pracuje jej kolegynka ? 😅 😅 😀 😀 😀

jakelina
8. mar 2012

@miciatko psala jsem, že muži měli tři vejce, ale z jednoho si vyseděli ptáka 😀 😀

zlatat
8. mar 2012

@miciatko zrovna teraz prehľadávam stránku kuharka a našla som tam tučniakov http://dianesdecoratingdiary.blogspot.com/2008/...
akože nič moc, ale základ postup tam je a detaily si spravíš podľa seba

zlatat
8. mar 2012

@jakelina toto som nejako prehiadla - to je dobréééé 😀 😀 😀