Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mariann2
26. mar 2012

@anibas dúfam, lebo ja používam na všetko PDT, teda používala som, ked bude takáto, budem to musieť prehodnotiť a je to pre pána, čo miluje lyžovanie a my sme sme sa včera boli ešte tiež lyžovať, bolo super, slnečno, málo ľudí, krása, mám rada jarné lyžovačky 😉

mariann2
26. mar 2012

@anibas no vyskúšaj prosím tú PDT a daj vedieť, aký máš z nej pocit, či aj tebe sa zdá iná

janula.h
26. mar 2012

@mariann2 veď je super 🙂 a brucho? nevadí veď malé bruško je sexi 😝

anibas
26. mar 2012

@mariann2 asi vyskúšam - len neviem čo 😅 😅 😅 asi nejaké zvieratko

larah
26. mar 2012

kočky tuto to tuším žiadna nerobí, no pozerala som nejaké albumy a tam dávaju pod tortu strakatý papier ☹
podla mna to uplne pokazí celkový dojem a pritom je to tak pekná torta, čo vy na to? či je to len moj názor? 😖

janula.h
26. mar 2012

@mariann2 @anibas nestrašteeeeee mne na zajtrra treba piráta pomoooooc ale piráti mali bruchá že?

mariann2
26. mar 2012

@janula.h hej majú bruchá 😀 a neboj, nechcem robiť paniku, možno je to iba môj pocit a vám sa bude s ňou robiť rovnako ako pred tým

janula.h
26. mar 2012

@mariann2 dúfam ale ja som s ňou postavičky ešte nerobila iba z falošného som robila ale dám vedieť 🙂

mariann2
26. mar 2012

@janula.h no, tak potom sa neboj, lebo poťahuje sa s ňou dobre

daducha
26. mar 2012

@anibas no to som si aj ja myslela, a vyhodilo mi to kopy kalu 😀 😀 .Ale uz som nasla calla lily 😉

anibas
26. mar 2012

@daducha ukladám do pamäti 😉 😉

dadka212
26. mar 2012

@mariann2 mne sa na PDT sťažovali, že ten "marcipán" je hrozne lepkavý a to sa mi nikdy nikto nesťažoval a zrazu viacerí...ale aj ja som si to všimla 😒 už objednávam smartflex na kile je drahší len o nejaké 1-2eura podla toho kde objednám a je teda omnoho lepší...

anibas
26. mar 2012

@dadka212 no neostáva nám nič iné - len urobiť pre nás tortu a okoštovať 😨 😨 😨 😨 😨

mariann2
26. mar 2012

@dadka212 keď mne sa so smartflexu zle robia postavičky, ale asi je to iba sila zvyku, mne sa taká gumová zdala PDT špeciál

klarake
26. mar 2012

Ahojte dievcata, chcem sa spytat tych ktore su z KE, kde kupujete marcipan, respektive aj iny potahovy material na tortu, chcela by som poradit, co by ste odporucili. dakujem velmi pekne.

dadka212
26. mar 2012

@anibas
@mariann2 no ja neviem, aj sa mi zrazu hrozne rosí keď vytiahnem z chladničky 😝 ešte mám asi 2kilá a potom už smartflex....mne sa zo smartflexu robia dobre postavičky, ja ich zas neviem z PDT 😀

mizulienka
26. mar 2012

@daducha aj lilly cakes

zuzana124
26. mar 2012

@klarake na Furči je obchod s cukrárenskými pomôckami, ja tam kupujem marcipán len na ozdoby smartflex flower keďže na poťahovanie používam doma robený MMF.

anicka26
26. mar 2012

Mamičky poradte.Idem upiecť dve poťahované torty,jednu futbalovu loptu a druhú letnu luku(takú obyčajnú malú nie poschodovú) Koľko hmoty my bude stačiť?

janula.h
26. mar 2012

žienky dilemaaaa baba povedala že jej stačí torta kocka na pol plechu sa mi zdá maličká ☹ mám urobiť 3 korpusy alebo 2 a prekrojiť?

zdenallicka
26. mar 2012

@anicka26 Určite kilo a půl..🙂 Otázkou je, jak velké ty dorty budou..🙂

zlatat
26. mar 2012

ahojte kočky,

pridávam sem moje 3 víkendové tortičky. Tá so Simpsonom bola podľa želania - poslali mi fotku, že chcú takúto tortu ... mne sa moc 2D obrázky nepáčia, nie je to môj štýl, no ale keď chcú, tak spravím. Tá bola aj bezlepková a po 4 hodinách mi pani volala a pýtala sa, či je naozaj bezlepková ... že je tak vynikajúca, že ostala na pochybách, myslela si, že som sa pomýlila a spravila im lepkovú tortu 😀 😀

zlatat
26. mar 2012

@mariann2 na - aj mne sa to stávalo s PDTŠ ... že mi postavičky klesali a boli bruchaté 😒

eliska22
26. mar 2012

@zeleny_cajik a veď pekne si to upatlala 😀 😉 nie fakt pekné tortičky 🙂

pristela
26. mar 2012

inak holky je veelmi "povzbudzujuce" ked vám vlastna rodina povie, kraaasne , ale tie kvietky sú kupované, že? alebo tie kvietky su umele z obchodu, že? 🙄 toto iste sa ma jedny z mojej rodiny opytali aj na babulky, ze : ale tie ruky, nohy a hlavicky kupujes hotove, ze? 🙄 🙄 to je tak povzbudzujúce, akoze krasne ale som schopna akurat tak poskladat hotove vyrobky 🙄 ☹

ikula2
26. mar 2012

@vlada111 no uz som na to myslela ze ci to bude 🙂
@mariann2 krasna

ikula2
26. mar 2012

@zlatat zlati prosim ta ten motyl je z patschoworku?

ikula2
26. mar 2012

@pristela no to musis brat ako pochvalu 🙂 ze je to tak dokonale ako kupene

zlatat
26. mar 2012

@ikula2 nie, ten motýľ je pomocou tohto: http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/a-sablona...
Je to niečo ako šablóna na stencils

mamina1978
26. mar 2012

ahojteeee.... 🙂 dnes robim torticku vlacik Tomas. Ked som ten vlacik Tomas robila , tak som si az vtedy vsimla, ze na kazdej torticke na internete vyzera trosku inak, niekedy iny pocet tych cervenych pruzkov, iny ma zase spodok cerveny hrubsi....dalsi ho ma sedy ...atd. No dufam, ze moj vytvor sa tiez akosi podoba na Tomasa, este mu chyba to zlte na kabinke, ale to az ked budem potahovat torticku urobim,lebo robit koli dvom kulickam celu mmf hmotu sa mi neoplatilo. Ale inak, co myslite ...podoba sa ???? 😕