Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
28. mar 2012

@vecernicci sím ťa ved by som ta aj niekde ulozila spinkat 😀

@miciatko pch, ze mojitko ich zaujalo , ale akoze naucit ma nieco modelovat to už nééé 😝 😀 😀
@dada2007 jasne cicus , daj nejaku hodinu po 12:30 zmenili sa plany a mozem az pak 😉

dm1
28. mar 2012

@pristela jasne suuuuuuuuuuuhlasim 😎

ale pocuj co my teba mame akoze ucit modelovat 😲 . Skor opacne nie?

jakelina
28. mar 2012

@dm1 jeden shop v okolí máme, ale i to je skoro třicet kilometrů a tam je nemají. Už jsem se ptala majitelky, že by mi to vyzvedl manžel.

@vecernicci zkusím tu cukrárnu a ještě oběhnu nějaké menší obchody, ve velkých marketech to neměli.

Děkuju vám všem za radu a pomoc.

jakelina
28. mar 2012

@pristela já se taky hlásím jako zájemce, křidýlka můžu a nějaký koktejl taky. 😀 😀

dada2007
28. mar 2012

@pristela zlatko.......kedykolvek po 12:30...........ja som si toooooooootižto na teba dala rezervééééé na celý štvrtok 😵 😵 😵 😵 malý mi spáva od 10-13(cca) a mimo to chlap bude mať voľno z práce......čiže ked vstane malý-on bude s ním a ja mám free......teda čas na teba 😵 😵 😵

dm1
28. mar 2012

baby ako vidim tak sa nam rysuje paradne stretko na leto 😀

pristela
28. mar 2012

@jakelina no neverííím, že by si došla 😀 😀 😀 😀

baby áut sem zmestím zaparkovat aj zo deväť takze nieje problema 😀

@dm1 😀 😀 😀 si iná srandistka 😀 😀

vecernicci
28. mar 2012

fakt se domluvíme a sejdem se všechny, to bude prča 😝 😉 😀
jinak nám se na dvůr aaky vejde aspoň deset aut 😉

dm1
28. mar 2012

@pristela super ked sa do kazdeho auta posklada 5 ludi tak nas bude ozaj jedna vesela kopaaaaaaaa 😀 😀 😀

danciacik
28. mar 2012

ahojte. pečie niektorá z vás barančekov? Aké cesto robíte? klasickú piškótu či niečo iné? A ako dlho vám vydrží?

vecernicci
28. mar 2012

@pristela a @jakelina ti přiveze to lízátko a ten dortík, jak jste to kdysi domlouvaly 😀 ani nebude muset platit za kurýra 😉

yokralovnayo
28. mar 2012

@dm1 prosím ta aký vysoký má byť korpus ?? chcem robiť 3 poschodia .... a som piekla v tort. forme. ... dala som to na polovicu ... a zajtra ešte asi dorobím z polovičnej dávky .... ale aj tak neviem či to nebude nízke .... 😝
jeden má asi 2cm ..... to je málo že? 😅

anibas
28. mar 2012

@vecernicci @pristela @dm1 hlásim sa kedykoľvek po 7.7. 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dm1
28. mar 2012

@yokralovnayo to kazdy podla chuti robi ja robim take nizsie si myslim ze 2cm urcite nebude malo 😉

yokralovnayo
28. mar 2012

@dm1 dakujem 😉 a myslíš že 3 nebudú málo? urobila som nový poťah - biely... vobec som nefarbila... snáď to už bude v pohode 😵

dm1
28. mar 2012

@yokralovnayo myslim ze 3 budu v pohode ja robim najcastejsie tiez 3 😉

alenv
28. mar 2012

@jakelina poprosím tě o radu.. chci zkusit tu novou hmotu marcipánovou.. a je tam psáno voda a 50g 100% tuku.. myslíš, že může použít olej Jelikož doma nic jiného nemám.. myslíš, že 100% tukem myslí i olej 😅 možná se ptám jako blbec, ale vím, že tam Kamila psala že dala omegu a tu nemám, já ji psala, ale neodepsala mi. Díky

pristela
28. mar 2012

baby kludne sa dohodnite na termine , my sme stále doma , teda chodime na výlety každy den , ale len na jednodnove 😝 inak to by bola dobrá paráda keby sa tak zrazíme 😀

baby, ja na orechove korpusy nebudem , viac mi chuti mramorák 🤐 a z tohto orechoveho ma jasné, že štípe jazyk /orechy ☹ ale moj sa nim ide zadrhnuť 😀 on orechove moooc móóže 😀

to auto este nemam ani orezane ani opunčovane a uz ma 1,9kg 😝 no som zvedava

1katuska73
28. mar 2012

ahojte babenky idem robit basketbalovu loptu nemate niektora na inspiraciu ,ma mat tak do2kg,takze to len nejaky polkruh budem vam vdacna.

reruna
28. mar 2012

@1katuska73 já dělala takový a inspirovala jsem se na mmb - dělala jsem to na plech a trochu ořezala a ten balon byl pečený v malé misce z varného skla, kolik měl kg ale nevím, řekla bych něco mezi 2-3 kg

79zuzana
28. mar 2012

@danciacik ahoj, ja peciem barancekov kazdy rok a pouzivam klasicke cesto na babovku. Ale ak mam pravdu povedat, tak my ho vacsinou ani nezjeme, lebo mame stale tolko jedla a sladkeho, ze to nema kto zjest. V kazdom pripade, vydrzi to cerstve minimalne tych 8-10 dni.

jakelina
28. mar 2012

@alenv asi bych dala tuk, olej je přece jenom něco jiného. Zítra kup Ceres Soft nebo Omegu.

alenv
28. mar 2012

@jakelina díky za radu.. radši teda koupím.. já ho teda asi vyzkouším na Aleška oslavu to máme 15 dubna.. díky za radu

jakelina
28. mar 2012

@alenv určitě mi pak napiš, jak se povedl.

danciacik
28. mar 2012

@79zuzana ďakujem za tip, chystám sa vyskúšať tak som chcela vedieť kedy dopredu mám napiecť, lebo ma čaká jedna väčšia torta na veľkonočnú nedeľu tak aby som stíhala aj pre nás

adrianai
28. mar 2012

@eliska22 no ja mám iba obyč. červenú sugarflair, hádam by mohla stačiť, skúsim to teda takto...a nedrobí sa to? Lebo nemám väčších nervov ako keď sa mi to začne drobiť a trhať 😅

broucek2
28. mar 2012

@jakelina bílé perleťové mívají od Dr. Oetkera a pak jsem našla toto, kdyby je dostali na sklad, zašla bych ti tam a poslala je http://www.dortisimo.cz/eshop/cukrove-sypani/12...

alenv
28. mar 2012

@jakelina určitě..hlavně já dělám jen z mléčným marcipán tak to dokážu dobře posoudit 🙂

jakelina
28. mar 2012

@broucek2 já tě nebudu obtěžovat, kvůli nějakým perličkám nepojedeš přes půl Prahy. Jsi moc hodná, vážím si toho. Já ještě zkusím obejít cukrárny a třeba seženu.

lussy23
28. mar 2012

@jakelina krásna tortička @eliska22 krásne auto @reruna krásna @misa1982 - krásne auto @dajna11 - nádherné @mmaammiinnaa krásne ako naozajstné. To je modelované ručne? 😲 😲
@mamina1978 krásne