Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
kinkinga
13. apr 2012
@iwulka23 waaaaaaaaaaaaw...jehoooo tak to umrem hned medzi dverami.. 😃 😃 😃
larah
13. apr 2012
@timonko tak to je úplne perfektné !! 🙂
iwulka23
13. apr 2012
@kinkinga ale fakt..slubujem..že ked prídeš tak ti urobím lentilkovu tortu..ale musíš prísť so sárinkou 🙂
timonko
13. apr 2012
@larah ďakujem 😃 ... aj netradičné tortičky sú super
kinkinga
13. apr 2012
@iwulka23 no ja dojdem som uz aj mamine hovorila,ze musim ist k tebe🙂)) :-p
artepf
13. apr 2012
jinak holky jak tady řešíte ty váhy dortů, tak docela koukám, jak se to hodně liší, třeba nechápu, že @lifinka má 23 cm průměr korpus 2 x promazaný krémem kolem 4 kg, to se mi teda ještě nepovedlo, i když mám tvarohový krém s ovocem a marmeládou a ten je těžký =-) Tenhle průměr mám většinou 2,5 kg, maximálně do 3,5 kg a to jen, když jsem na něm měla hodně postaviček a tím váha narostla :-N .
A teď řeším, kolik bude vážit čtyřpatrový svatební, co budu dělat v červnu, plánuju korpusy: 30x30, 25x25, 20x20 a 15x15 a orientačně jsem řekla, že cca 10 kg, tj. 2000,-. Myslíte, že je to blbost a mám to přehodnotit :-p :-N ?
Díky za rady 😉 .
mamina1978
13. apr 2012
@dajna11 WAUUUUU je bombasticka!!!!!!! , tak elegantna, romanticka.......ukladaaaaaam x-) x-) x-) x-) x-) x-) 🙂 🙂 🙂
lussy23
13. apr 2012
@timonko waw perfektná! :-o
zuul
13. apr 2012
ahojte maminky,
velmi rada sem nakukam, robite uzasne torty, tie kvety na nich, wau. ja robim len pre rodinu zatial, pre deticky na narodeniny a tak.
chcem sa vas opytat aku plnku by ste dali do orechoveho korpusu? orechovu? velmi dakujem za tipy. v sobotu idem ma moj malicky 3 rocky, tak to bude mickey korpus vanilkovy s jogurtovou plnkou a malinami, a co si myslite ak by som urobila poschodovu schwarwaldsku na spodok a orechovu na vrch? moze byt?
dakujem
dajna11
13. apr 2012
@mamina1978 juuuuu no tak super,na tvoju kritiku som už čakala že čo povieš 😃 😃 😃 tak dííííík 😃
mamina1978
13. apr 2012
BABY konecne som vas docitala. Maly mi teraz na vecer dostal horucky , tak som uz zvedava na tu,, krasnu´´ noc. Ale torticky som olajkovala. Nadherne ste ich urobili. A tie vsetky svadobne su skvostne x-) x-) x-) x-)
jakelina
13. apr 2012
@zuul po mně k ořechovému korpusu dost často chtějí karamelový krém
jakelina
13. apr 2012
@mamina1978 bobek malý 😢
mamina1978
13. apr 2012
@dajna11 ved som ti pisala, ze urcite taky skvost vytvoris, ktory si urcite bez opytania ulozim. Romantika puuuuur. x-) x-) x-) x-) x-) x-) S tymi krasnymi kvietkymi sa ti ani nic ineho nemohlo podarit.
dajna11
13. apr 2012
@mamina1978 juj len mám obavy aby vydržala a držala tvar do zajtra lebo to bude pruuuser 😃
mamina1978
13. apr 2012
@jakelina no a prave mi zaspal na rukach 😞 , tak sa bojim , co i len pohnut.Dnes rano a nic doobeda trosku soplik a vecer uz horucka. :-S
mamina1978
13. apr 2012
@dajna11 drzim palceky aj tie na nohach 😉 😉 , nech drzi!!!! lebo je fakt prekrasna x-) x-)
dajna11
13. apr 2012
@mamina1978 no dakujem,aj tetula sa velmi tešila..mala som ju dlho vonku ako som ju zdobila tak v chladničke snád a dúfam že riadne stuhne.
alenv
13. apr 2012
holky nemáte někdo uložené nějaké sourozenecké dorty? já to na netu nikde nemůžu najít pro inspiraci.. má to být mořská tématicka a žralok a teleblbís.. tak to je smrtelkná kombinace 😃 😃
jakelina
13. apr 2012
@alenv Jedině najít každé téma zvlášť a pak to vecpat na jeden dort, prostě ho barevně rozpůlit 😉
alenv
13. apr 2012
@jakelina no já spíš chtěla vidět i různé nápady jak udělat sourozeneckej..ale nemůžu to najít právě. to já bych ho asi rozpůlila uplně.. já fakt nevím 😃 jo a nafotila jsem kolik je té hmoty po zadělání pokud by jsi měla zájem to vidět můžu ti sem dát fotku
lawli
13. apr 2012
@artepf ďakujem 🙂
mates22
13. apr 2012
@alenv to je teda zadání, já bych uvítala, kdyby se ten žralok ty teleblbísky (fakt je nemusím) jakože chystal zbaštit, ale to by se dětem nelíbilo, taková kruťárna 😃 😃 😃 ....jinak bych to asi taky rozpůlila, co udělat dvě takový ty slzy, jako je jing a jang a dát je na podnos sice s mezerou, ale aby to vytvořilo kulatej...to mi fakt nejde vůbec dohromady
lenocka23
13. apr 2012
pridavam moje dielo... rezy piekla mamina, aj ukladala, ja som len tortu poslala... 😉 nie je to teda ziadna standardna svadobna torta,ale ako inspiracia je to fajn... (samo ze to nie je "hlavna" svadobna torta.. 😉 )
alenv
13. apr 2012
@mates22 😃 no neboj mě by se taky líbilo jak by je papal😃 la je to pro malý chlapečky😃 no nebo udělám dva malý to je taky možnost.
holky jdou vám ukládat otky z flickru?
alenv
13. apr 2012
holky ještě prosím máte někdo odkaz na postup opravdu pěkného medvídka? Ne z dortmanie? Díky moc moc..
yokralovnayo
13. apr 2012
kočky prosím vás dá sa mmf zafarbiť na čierno?? chce robiť mickey mousa ...
anibas
13. apr 2012
@janula.h 😃 😃 😃 možno už zajtra dám foto
anibas
13. apr 2012
@yokralovnayo hmota nie rozpadne sa -len maľovať po povrchu na sivo nafarbenú MMF 😉
lencza
13. apr 2012
@yokralovnayo já ji barvila rozmačkaným živočišným uhlím rozmíchaným v trošce vody a byla z toho krásná černá