Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
14. apr 2012

@anibas uf, klobúk dolu. Riadny kus roboty a krásne tortičky 🙂

vlada111
14. apr 2012

@adka_praha nechápem ako môže byť torta moc čokoládová. Tak buď mám rada čokoládu alebo nie. Ak áno, nemôže jej byť priveľa, to je o čom 😠

peroli
14. apr 2012

@lucinka ta kytička je náááádherná!!! 😵

@zuzana124 ta žlutá je bomba!!! asi si z dovolením půjčím nápad na oslavu s kamarády..

@adka_praha příště udělej klasickou máslovou a jen na to napiš "čokoládová".. ty lidi už dnes fakt neví co vůbec chtějí 🙄 🙄

@alenv já mám 14-letou dceru a upřímně.. dát ji nějakou zvířátkovou tak mě s úsměvem pošle.. no hooooodně daleko 😅 😅 😀 😀 😀 😀

jakelina
14. apr 2012

@vlada111 a co jsi se naučila, jaké jste dělaly kytičky, pochlub se nám 😉???

adka_praha
14. apr 2012

@vlada111
@peroli
no ved to... som to vravela ocovi, co za obdobie mame doma a sa smial, ze len dufa, ze si kupi spravne jahodovu zmrzlinu v konzerve bravcoveho masa (ci taku nejaku volovinu trepol) .... 😀 najprv zenska, co chce stale len kilove a kilo a pol male torticky a potom sa ide posrat, lebo ma dat za muffin euro ( a strasne prekvapenie, ze daju 2-3 rocnym detom a oni namrvia!!! 😅 ) a bude to rozmazavat jak vadna (skoda, ze som nerobila tie male muffiny, ale tie vacsie 🙄 ) a teraz tato kefa... rozmyslam, ci ozaj musim byt na ludi neprijemna aby sa spamatali, alebo co... mam pocit, ze v poslednej dobe mi kazdy "serie" na hlavu... 🙄

alenv
14. apr 2012

@peroli no právě a to jsem jí taky psala.. mě to přijde spíš pro 4 letou.. a co by se líbilo tvé dceři?
@jakelina ted jsem z ní vydolala, že hraje na klavír a nesnáší matematiku

b.janka
14. apr 2012

tak tu je moja tortička... s vašimi sa vôbec nedá porovnať
mala som úplne inú predstavu ohľadne tých kvietkov... ale čo už... kvietky aj poťah som robila dnes a hneď som to dávala na tortu... a to ma tá mladšia ťahala za tepláky a plakala (idú jej 3 zuby naraz a ešte k tomu má angínu) a tá strašia mi do toho frflala a otravovala s tým že tam chce sviečku
ale tortička bola iba pre nás (veď pre cudzieho som ešte ani nepiekla 😀 )
je to len tak na rýchlo odfotené keďže som ešte robila chlebíky

ajka82
14. apr 2012

@adka_praha akoze ked mi niekto povie cokoladovu s cokoladovou, tak to beriem, ze riadne cokoladova a zatial sa nikto na to nestazoval... 😉
ale ked mi niekto urobi, ze si objednam cokoladovu s cokoladovou a ono tam ta cokolada aby sa nepovedalo a je tam citit orechy a popr este ako sa u nas vzdy hlasi, ze si prosime len obycko maslo a krem je strihnuty s margarinom, tak to by bola staznost jak nikdy... a toto ssa stalo mojej mame, lebo povodne nechcela aby som piekla tortu otcovi, lebo deti som mala chore(nakoniec som aj tak robila a ta torta to zachranila), tak objednala u jednej pani a ona miesto coko a masla urobila toto 🙄 😠 som zvedava ci jej aspon mama nieco povedala alebo zostane len pri tom, ze uz u nej nic neda piect

ajka82
14. apr 2012

@alenv zvieratka asi nie, ked tak motyle na kvetoch asi 😕
ja by som mozno zostala pri niecom takomto
http://cakesbysandy.blogspot.com/2009/10/breean...
http://www.abccakeshop.com/blog/14th-birthday-c...
http://themecakesbytraci.com/Gallery/5Birthday/... pri tomto by mozno slo dat noty miesto tych "ciar" ked hra na klavir

zeleny_cajik
14. apr 2012

@anibas odpadla som...a to ty akoze nepotrebujes v noci spat? Ved to snad ani nie je mozne stihnut fyzicky!!! 😲 😉

marci2305
15. apr 2012

@b.janka Je veľmi pekná.. 😉

marci2305
15. apr 2012

@anibas Úžasné...Tá svadobná nemá chybu!

yamahafazer
15. apr 2012

@lussy23 ten havko ma z hmoty oci a je taky vymysleny takze aj tak vyzera 😀

yamahafazer
15. apr 2012

@ikula2 ta etika je z normalna etiketa zo sampanskeho

dakujem vam vsetkym za paci sa mi 🙂

zuul
15. apr 2012

@jakelina prosim ako robis karamelovu plnku? dakujem.

reruna
15. apr 2012

@anibas no paráda! jak děláš tu krásnou červenou na těch kytičkách? A ta ženská je parádní!

peroli
15. apr 2012

@alenv já ji dělala ke 14-tinám tohle:

jakelina
15. apr 2012

@zuul jedno a půl másla šlehám do pěny v robotu. Musí být úplně bílé a do toho pak po lžičkách dávám zkaramelizované Salko. Můžeš nechat jenom tak a je hotovo.
Když chci takový odlehčený, tak si upálím na karamel 10 deka cukru a zaleju jednou 33 % šlehačkou. Míchám až se rozpustí karamel a nechám vychladit, ale ne v lednici, jenom tak na lince a po trochách to přidávám k tomu máslovo salkovému krému a šlehám na nižší obrátky, ta šlehačka se tam našlehá a je z toho krásný lehký karamelový krém.

peroli
15. apr 2012

@alenv a co by se té mojí pubošce ještě líbilo tak něco z tohodle (vybírala dokonce ona sama.. 😉 některý trošku s výhradama - např. u toho 3-poschoď. růžovýho by změnila barvu a vynechala tu botu.. atd.. ale brala by něco takovýho.. zvířátka ale fakt ne 😅 😅 😀 ):

anibas
15. apr 2012

Dievčatá ďakujem krásne za like 😉 😉 😉
@reruna Vierka začínam - Sugarflair Claret, potom Extra Red, potom trochu hnedej, resp. čiernej, resp. fialovej, resp. žltej - podľa toho akú červenú chcem

adka_praha
15. apr 2012

@ajka82 no to by vazne nastvalo... ja som preto zacala piect, na zaciatok samozrejme len pre nas, lebo takto ma to vyjde lacnejsie a viem, co tam davam...

gumkacka1
15. apr 2012

babulky pridavam moju vcerajsiu. aj sa trochu hanbim, ale taka bola objednavka. ked mam pravdu povedat, ani sa mi tu tortu nechcelo robit, skor by som spravila nieco decentnejsie na taky sposob, ale zakaznicka stale trvala na takejto. tak posudte same

ajka82
15. apr 2012

@adka_praha ja som tiez tak zacala, nai nie preto, ze by ma to vyslo lacnejsie, ale nechcela som zatazovat kamosku s pecenim ked ma dieta(hlavne ze ja mam dve 😝 ) a nejak ma to chytilo... a ked videla kamoska jedna foto, tak ma poprosila ci by som nespravila jej vratovi tortu, lebo ona nestihala a uz to islo dalej aj pre kamosky 😉

ajka82
15. apr 2012

@gumkacka1 ja by som asi az takuto tiez nechcela urobit...ale myslim, ze sa podarila 😅

dada2007
15. apr 2012

.......baby............po čom idú tie mini tortičky?????? normál upečené, naplnené a potiahnuté hmotou plus nejaká tá kvetinka a pod? vie mi niekto poradiť??????, dakujéééééééééém

zuzana124
15. apr 2012

@peroli jasné kľudne sa inšpiruj 🙂 🙂

zuzana124
15. apr 2012

@anibas toľké torty v jeden týždeň, klobúk dolu 🙂 všetky sú krásne ale najviac sa mi páči tá krtková 🙂

maca77
15. apr 2012

ahojte
idem pozrieť tie krásne diela ktoré pribudli 😉

@mrka2 jéj tak ty už máš aj Vilka 😵 júj ako krásne to meno zneje ... ešte Majku 😉 😅 asi sa narodil skôr, však?

adka_praha
15. apr 2012

@ajka82 no ja som taka, ze nevyhadzujem peniaze na taketo veci... to radsej nieco za usetrene peniaze kupim malej... 😅 ale tiez ma to chytilo... a vzhladom k tomu, ze som na materskej, aj sa trosku citim uzitocnejsie, ked sem tam nieco pridam do rozpoctu... 🙂

bambula1307
15. apr 2012

@adka_praha no tak tejto osobe uz radsej nic nepec. Nemas fotku torty? Mne sa este nestalo, ze by niekto povedal, ze je nespokojny..aj ked ja nerobim take veldiela ako vy tu 😎.
To je daka frfloska a asi frfle na vseto. Lepsie je asi zobrat zalohu, ked sa tak vyadrila, ze by ju nevzala..to co je za komentar 😠 ..by som jej povedala do duse..co si mysli? 😠 ☹ ..ze je clovek na spagate? vrr.