Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

heni79
17. apr 2012

@jakelina
@dadka212
No super, tak sa teším. 😖
Ale ja som ho už pod poťah dávala a bolo to ok. No nič, tak som si zas vyrobila robotu navyše. 😖

dadka212
17. apr 2012

@heni79 ja som dávala bežne pudingový krém, len raz sa mi stalo, že sa to roztopilo odvtedy dávam len maslo a cukor, nemôžem predsa riskovať, že celá robota bude v ťahu....

jakelina
17. apr 2012

@heni79 záleží kolik je v tom pudinkovém másla, kdyby tam toho pudinku byla fakt jenom troška, tak se to může, ale 250 ml na jedno máslo a salko je asi moc. Já to nemám vyzkoušené, raději dávám jenom máslo a cukr.

heni79
17. apr 2012

@dadka212
@jakelina
OK, dala som to dole, teraz čakám, kým zmäkkne maslo. Z bokov som ten krém odstránila, ale z vrchu nejde.
Môžem to maslo natrieť naň? A stačí tenká vrstva?
Najlepšie je, že poťahujemčoko MMF a už ani cukríky nemám. Tak to zas vidím na prácu večer, keď malá zaspí. Cez poobedňajší spánok, natriem, cez nočný potiahnem. Aspoň to bude vychladené. 😀 Majú ju prísť vzaiť ráno o siedmej!
Ešteže mám všetky ozdoby hotové, už to musím "iba" opäť potiahnuť.

Jáj, dievčatá, ďakujem, moja prvá seriózna objednávka a hneď toto! 😅

bzucinka2
17. apr 2012

@mamina1978 dakujem, len ja chcem vediet ako to bolo v praxi, ci ta oplatka nepraskala aelbo take nieco 🙂

jakelina
17. apr 2012

@heni79 když nejde dolů, tak natři na to a určitě to bude dobré. Než aby jim to tam z dortu teklo a byla z toho ostuda. 😢

vecernicci
17. apr 2012

tak tady je moje z víkendu, pro změnu šmoulové 😉 líp jsem to nestihla vyfotit, protože kámoška už potřebovala odjet i s dortíkem 🙂

heni79
17. apr 2012

@jakelina
No však, by som sa hanbila ko pes. 😅 No snáď na druhý pokus bude ok. Ešte raz vďaka. 🙂

dadka212
17. apr 2012

@heni79 to tak býva, čím viac sa snažíš tým sa to viac kazí....ale ak to potrieš maslom bude dobre 😉

emily_666
17. apr 2012

ahojte dievčatá, čítam vás tu pravidelne, zbieram infošky a skúsenosti vás skúsených tortáriek, sem tam sa aj niečo spýtam, tak vám sem aj dohodím nejaké foto, že teda niečo robím. Podotýkam, že nerobím na objednávky, len pre domácich a ako darčeky.

janula.h
17. apr 2012

@heni79 neboj ono sa to teraz podarí 😉

janula.h
17. apr 2012

baby akú dávate želatínu na tortu? takú čo kúpim v obchode klasika?

zuzana124
17. apr 2012

@vecernicci som rada že všetko dobre dopadlo a malý je už v poriadku 🙂

dadka212
17. apr 2012

@janula.h myslíš želatinu na vrch? zaliať ovocie? to kupujem "dr oetker dort-želé, tortová želatina" kupujem číre a ak potrebujem zafarbím gelovkou 😉

janula.h
17. apr 2012

@dadka212 jej diky a na okrúhlu tortu mi treba asi dve čo?

dadka212
17. apr 2012

@janula.h ja dávam jednu

zuzana124
17. apr 2012

ahojte žienky, potrebujem poradiť. Akú by ste urobili tortu pre 20 ročného chalana, vôbec nemám šajnu 😝 A ešte jedna otázka, máte nejaký dobrý recept na jahodovú plnku. Vopred Vám ďakujem 🙂

jakelina
17. apr 2012

@zuzana124 nějaký mobil, počítač, hřiště, podle toho co ho baví.

janula.h
17. apr 2012

@zuzana124 zadok 😉

lamps
17. apr 2012

babuľky, robím macka z tej burizónovej hmoty a neviem, či mám tú burizónovú hmotu pred tým, ako ju potiehnem aj potrieť, tak ako tortu? Alebo burizónovú hmotu rovno potiahnem poťahovkou? Asi sa pýtam ako blbá, ale radšej si nechám poradiť.
Inak upadám z vás do depresií 😀 lebo nechápem ako môžete toľko piecť a ešte aj toho popísať, ja vás ani čítať nestíham.

alenv
17. apr 2012

děvčata prosím myslíte, že vadí, když si korpusy napeču dopředu? Dneska bych pekla na dort pro který si přijdou v pátek.. ttakže plnit ho budu ve čtvrtek, ale oslavu mají v neděli.. Vadí to nějak, když korpus je takto dopředu upečený?

lamps
17. apr 2012

@alenv Myslím, že to vadiť nebude. Zabaľ si korpusy do potr. fólie a daj do chladničky 😅

alenv
17. apr 2012

@lamps díky moc

alenv
17. apr 2012

a ještě se zeptám dělal jste někdo věžičky na princeznovských dortech.. chci 4 na stranách dortu a nejsem si jistá zda bude držet, když nechá hmotu pouze vyschnout a pak ruličkuk vyndám. aby se to pak nějak nebortilo

ikula2
17. apr 2012

@alenv ano robila som vezicky. Tie rulicky som nechala vytvrdnut uz so vzorom a na ne som lepila kornutky, cele som to tiez prilepila o hrad teda tortu, drzi to v pohode 🙂

janula.h
17. apr 2012

@vecernicci krásna a rýchlo sa uzdravte 🙂

alenv
17. apr 2012

@ikula2 super děkuju moc.. já viděla, že pod to dávají i dortové oplatky, ale já už nemám čas je koupit.. tak chci nechat jen vytvrdnout🙂 a nahoru chci stříšku také z potahovky, ale to myslím bude držet pospolu máš někde ten dortík vyfocenej?

ikula2
17. apr 2012

@alenv ano aj tie tortove oblatky by mohli byt ale ja som dala hrubsie potahovku a na rolku nasunula a vyschlo a mozes kludne aj z potahovky striesku. Ja som robila taku jednoduchsiu

anibas
17. apr 2012

@lamps ja som natrela nutelou, aby lepšie lepila poťah a vyrovnali sa nerovnosti, ale v USA dávajú rovno poťah 😉 😉 😀 😀

aduskatt
17. apr 2012

@ikula2 prekrasna torta