Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
29. apr 2012

@mamina1978 ďakujem, jasné ulož 😉 mňa to teší 😵 a nemusela som vystužovať ale urobila som to kvôli krájaniu v strede bruška je CD-čko 😀 inak je tam pevná čokoládová plnka, ale cestovali s tortou do Popradu alebo do Prešova neviem teraz....aj boli vyzbrojení chladničkou na prenos, som robila podnos presne aby sa to tam vošlo 😀

vecernicci
29. apr 2012

kááááásnýýýý dortíky jste holky popřidávaly všechny jsem je olajkovala 😉
tak ještě moje rychlovka prckovi k svátku, nic moc, ale kráááásně voní jahůdkama, mňam 🙂 sice měl svátek už minulý týden, ale byl nemocný, tak slavíme až dneska, budeme grilovat a cpát se k prasknutí 😀 😀 😀

pristela
29. apr 2012

@dadka212 Dadka jasné , vždy vystužujem a dávam zvlášť podlozku aj na vrchne poschodie aby sa dala dat dole a krajat na zvlast taniery 😉 a i tak to by mi absolut neudrzalo piskoty so smotanou 😅

lussy23
29. apr 2012

@dadka212 mne TOM tiež nefunguje, ale skusila som funguje len cez Mozilu a normálne ide
@alenv ďakujem.

lussy23
29. apr 2012

@vecernicci mňam mňam, mi robíte chute. ja by som v jahodách najradšej plávala 😀 a všetko najlepšie synčekovi.

vecernicci
29. apr 2012

@lussy23 díky a můžeš mi tykat, vždyť já se přece stejně cítím na 18 😀 😀 😀 i když už jsem stará rachejtle 😉

dajna11
29. apr 2012

ahojte cukrárky 😀 😀 ...krásnu slenčnu nedelu vám želám...jedna prosbička..nemáte uloženu tortičku takú,kde po bokoch vysia koaby korálky,reťaz akoby periel?

dajna11
29. apr 2012

@vecernicci dakujem ti moc,niečo podobne som myslela ale trochu iné,tie perličky su jemné,malé....našla som si to v časopise a pani chce videť že čo mám na mysli tak hladám obrázok🙂

zuzana124
29. apr 2012

@anibas bude to veľká škoda keď prestaneš piecť, ale zdravie je určite prednejšie, tak držím palce aby si sa čím skôr cítila lepšie. Môj otec prežil prvú mozgovú príhodu keď mal 38 rokov a lekári nezistili z čoho (doteraz ich mal 5) a až pri poslednej po vyše 16 rokoch 😠 lekári zistili že sa mu v srdci robia trombózy a tým sa mu upchávajú cievy kt. okysličujú mozog, takže teraz berie lieky na riedenie krvi.

zuzana124
29. apr 2012

Jaaaaj babenky, aj som vám zabudla napísať že náš drobček konečne po troch mesiacoch môže opäť po trošičku chodiť. Choroba pertes sa nepotvrdila, vraj ten zápal kĺbu bol spôsobený streptokokom na základe ktorého sa jej tam vytvorila tá voda, tak sa z toho tešíme. Ale predstavte si že za tie 3 mesiace aj zabudla chodiť a mala dosť stiahnuté svalstvo, takže sa nanovo učíme chodiť.

lamps
29. apr 2012

@zuzana124 jaj, tak to je super, nech sa Janke darí, aby ste ju museli čoskoro naháňať 😅 😅 😅

vlada111
29. apr 2012

@jakelina to som rada, že chutil. Ja ho robím len na spôsob čokoládového. Dávam do neho tú čoko z Lidla celú, cukor podľa chuti a ešte kooopec kakaa. Inú plnku od mňa nikto nechce, tak mi ani nenapadlo urobiť inú variantu. To skôr počkám ja na teba čo vymyslíš 😀

lamps
29. apr 2012

@vlada111 Vladka hodíš recept na ten tvoj superkrém? Rada by som ho vyskúšala 😅 😅 😅

vlada111
29. apr 2012

@lamps páči sa 🙂 Kakaový krém bešamelový: 6 dkg hladkej muky, 6 dkg masla, spravit zaprazku, zaliat 400 ml mlieka, po zovreti odstavit....
po vychladnuti spojit s 20 dkg masla, 20 dkg praskoveho cukru, kakaom
Ja ešte do teplej masy dávam 200g Lidl čoko a dávam 250g masla, cukor podľa chuti a ešte poriadne veľa kakaa.

lamps
29. apr 2012

@vlada111 nooo ten vyzerá super mňamkovo, zapisujem a v príhodnej chvíli použijem. Moc ďakujem 😅 😅 😅

lamps
29. apr 2012

dievčence moje, piekla som dnes koláčik ku nedeľnej kávičke 😅 a moji chalani sa šermovali v kuchyni a nechtiac mu pridali teplotu na 250 😀 😀 😀

alinka871
29. apr 2012

opäť sa po čase hlásim, že máme vykrajovačky kostolíkov, keďže tie minule sa vám nepáčili

florentina
29. apr 2012

@zuzana124 ahoj, krásné dorty...prosím tě, ta tužka u toho sudoku je taky jedlá? Vypadá jak pravá....také se chystám na sudoku dort, ještě s brýlemi a kávičkou....tak pro inspiraci....

anibas
29. apr 2012

@alenv
@zuzana124 nádherné 😵 😵 😵

anibas
29. apr 2012

@janulkamartinko @mates22 @pristela @dadka212 jedna krajšia ako druhá !!!!!!!!!!!!!

anibas
29. apr 2012

@vecernicci mňáááááám 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

florentina
29. apr 2012

holky tak jen referuji o mých dalších pokusech s pravým marcipánem. Nakonec se mi ho podařilo vyválet docela natenko a udělat z něj ty motýlky a kuličky...pěkně to vytvrdlo až po třech dnech a vypadá to moc pěkně, drží tvar, ale když se to sní, tak je to kupodivu také dobré - není to tvrdé jako šutr. Jako kytky si z toho moc neumím představit dělat, ale jinak už si na něj začínám zvykat a baví mě to s ním a bohužel i chutná....jsme tak čtvrt kila doma sežrali jen tak.... 😎
No ale mám jeden dotazék, dort bude za necelých 14 dní a těch motýlků musím udělat alespoň 100 a tak vzhledem k tomu, že je dávám schnout do misek, tak jich neudělám tolik najednou. Vím, že dobře zabalený marcipán vydrží, ale ty motýlky nemůžu nějak dobře zabalit do fólie...zaprvé kdo by se s tím dělal a za druhé by se taky třeba rozpadly....tak si říkám, že je dám do plastových uzavíratelných krabiček a asi je vyložím třeba ubrousky, aby neležely přímo na sobě...myslíte, že to můžu takto skladovat? Jako asi jo...možná zbytečná otázka, ale holky já z toho dortu začínám trošku chytat nerv. Já pečení miluji, ale jsem prostě začátečník a nerada bych kamarádce pokazila svatbu....

florentina
29. apr 2012

ještě mám jeden taky asi praštěný dotaz, když pečete víc korpusů, děláte si na ně těsto najednou, či pokaždé zaděláváte znovu? děkuji za odpověď

miciatko
29. apr 2012

nadherne torticky baby ste pridali ja som robila len tu jednu konvalinkovu a sme stale vonku, tak vam ju sem este raz supnem z blizka nie ako dekoraciu bytu 🙂)

@dadka212 kolko si ich robila , wau toto by som ja vzivote nedokazala

miciatko
29. apr 2012

@alinka871 uz som si objednala aj velky aj maly. . .

miciatko
29. apr 2012

@vecernicci mnaaaaaaaaaaaaam jahody, tie by som hned zjedla

zdenallicka
29. apr 2012

@dajna11 Já mám jen toto.. ale nevím, jeslti myslíš totéž..🙂

alinka871
29. apr 2012

@miciatko ďakujeme 🙂 zajtra posielame, takže v stredu budú doručené, keďže v utorok je sviatok