Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

peroli
2. máj 2012
gagarinka
2. máj 2012

@peroli Ďakujem. Poslala som nejaké, tak uvidíme, či si vyberie, alebo budeme hľadať ďalej nejakých bojovníkov. 😅

janula.h
2. máj 2012

@gagarinka ja som robila takúto jednoduchú 😉

peroli
2. máj 2012
gagarinka
2. máj 2012

@janula.h milá 🙂 uvidíme zajtra, čo mi napíše. dobrú noc babulky 😔

vlada111
2. máj 2012

@peroli ty mi určo pomôžeš 😉 Prosím o inšpirácie na dievčenské detské torty. Ty máš toho kooopec uloženého. Ďakujem 😉

vecernicci
3. máj 2012

@vlada111 já mám uložené takovéhle 😉

vecernicci
3. máj 2012

@vlada111 jé a ještě tuhle

vecernicci
3. máj 2012

@gagarinka sice pozdě, ale přece, já mám uložené tyhle 🙂

vecernicci
3. máj 2012

@dm1 když už jsem v tom vkládání inspirace, tak dám něco i pro tebe, co mám uloženého 😉

vecernicci
3. máj 2012
dajna11
3. máj 2012

ahojte kočky,prosím vás,nemáte nejakú fintu,ako sa dobre dáva na bok torty čokoládový mantinel s čokotrensferom?bok torty má byť taký a ja nemám tucha ako to na to dať a kedy a ako potom pricapiť na bok torty....a vrch ked má byť čoko,to kedy a ako poliať?ako to robievate vy????díky moc...

zdenallicka
3. máj 2012

@dajna11 Hele, @pristela ti poradí..🙂 Jenom ti řeknu, co si pamatuju já - ustřihneš si fólii o kousek vyšší než je dort (1 cm třeba), naliješ na ni čokoládu, necháš tu čokošku trochu zatuhnout a pak připlácneš na bok dortu.. necháš to tam do zatuhnutí v lednici, potom tu fólii stáhneš. No a čokoládu si vyleješ nahoru, nakláníš ze strany na stranu a po zatuhnutí ořežeš horkým nožem ten přečnívající kousek z boků..🙂

dajna11
3. máj 2012

@vlada111 aj ja ti šupnem nejaké aby si to nemala také jednoduché 😀

dajna11
3. máj 2012

@zdenallicka dakujem...popýtam sa jej ak bude taká milá....ja som to ešte nerobila....a ten vrch teda asi najrpv urobiť a potom tie boky že?

mates22
3. máj 2012

@dajna11 tak já to dělám tak, že si ustrihnu z toho čokotransferu pás tak vysoký, jako je dort - tedy o něco málo vyšší, mělo by to být tak o 2mm, ale ono to většinou nejde přesně, takže raději vyšší. Délka je obvod dortu, když je velký, položím si 2 pásy za sebe. Pás položím na pečící papír tím tukovým vzorem nahoru a na to namatlám stěrkou nebo nožem čokoládu, musí mít ta zhruba 30-35 stupňů - když je moc horká, rozmaže ten vzor. Chviličku nechat a dokud je ještě plastická tak připlácnout kolem dokola na dort, pomazanej třeba nutelou, v tenounčké vrstvě stačí. Nahoru stačí opravdu vylít -osobně nechávám chvilku zatuhnout ty boky v lednici a polévám tak po 10-ti minutách. Taky se mi osvědčilo nahoře udělat hladkou plocha tak, že se na to přičapne folie a uhladí, ale bez vzoru - já si ty transferfolie schovávám po použití, když už se ten vzor otiskne, takže mám i čisté. Pak do lednice a po zatuhnutí (já nechávám hodinu) stáhnout folii a oříznout přečnívající bok nahřátým nožem. .................budu taky teď jeden dělat, vždycky z toho mám trochu respekt 🙂

Nejdřív boky, potom vrch - aby se ti to nemělo kam vylít 😀

zdenallicka
3. máj 2012

@dajna11 Nee, nejdřív boky, potom vrch... boky ti podrží tu čokoládu, co tam budeš po povrchu rozlívat a budeš z toho mít krásný povrch bez spojů..🙂

dajna11
3. máj 2012

@zdenallicka aha,som to najprv nepochopila,len aby sa mi to nepolámalo pri orezávaní,ja tak nemám rada krájanie čoko,nech robím čo robím....vždy pukne 😠

dajna11
3. máj 2012

@mates22 super,dakujem ti....ako ja teoriu ovládam,mám toho preštudovaneho kopu,len som ešte nerobila,iba ozdoby z čokofoliou,taks a toho bojím,aby sa mi vzor nerozmazala hlavne ako bude tu foliu s čokoládou pricapkávať na bok torty,toho sa bojím najviac,že sa mi to zleje,zošuchne,že sa budem triasť a cele mi to vypadne.....a ešte chcu bielu čoko,tá sa mi zdá horšia ako tmava...taká nejaká tukovejšia je či čo.

symoona
3. máj 2012

Ak sa môžem opýtať ako robíte varené plnky?? Napr karamelovú?? Isto to tu už bolo, ospravedlňujem sa 😅

peroli
3. máj 2012

@vlada111 koukám že některý co mám už tu proběhly ale třeba ještě něco najdu 😀
akorát nepíšeš pro jak starou holčičku.. 🙂

adka_praha
3. máj 2012

ahojte...
nechapem preco, ale akosi sa mi v poslednej dobe korpusy riadne nenafukuju... 😢 piskotaky... akurat som jeden vytiahla z truby a zasa ho je len polovica toho, ako mi rastli pred tym... 😒

zdenallicka
3. máj 2012

Berunky, nemáte někdo inspiraci na dort Barbie s motýlími křídly?? Myslím takovou tu, co Barbie leží na těch křídlech jakoby...🙂 Díky!!!

mates22
3. máj 2012

@dajna11 určitě to dopadne dobře, držím moc palce - pravda je, že s bílou je to trochu horší, je tam na ní i víc vidět, když se něco nepovede ☹

peroli
3. máj 2012

@vlada111 mám toho fakt stráááášně moc takže nevím co vybrat 😅 😅 😀 😀
mám třeba ještě spostu se sovičkama, hrady apod..
nebo můžeš mrknout ke mě.. mám tady dvě alba dortů k inspiracím.. 😉 tam už by sis určitě vybrala.. 😉

lussy23
3. máj 2012

ahojte. krásne inšpirácie ste popridávali, niektoré som si aj uložila🙂

@lawli krásna @janula.h krásnučká @lamps krásne tortičky

dajna11
3. máj 2012

@mates22 ved toto,to mi robí nervy.....no čo už!do booja!!! 😀

anibas
3. máj 2012

@vecernicci 😀 😀 😀 😀 😀

anibas
3. máj 2012

@peroli moja zlatá keď si taká rozbehnutá s inšpiráciami 😅 😅 😅 hod mi - pls - nejakú elegantnú krabicu s topánkami na 50-tku pre trošku extravagantnú dámu "večne mladú " 😀 😀 😀 😀