Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

adka_praha
16. máj 2012

@lucy222 drzalo to dobre 😉 a myslim, ze je to jeden z mojich najoblubenejsich kremov... 🙂

mamina1978
16. máj 2012

@aduskatt Jeeeej , ak to tak ponaaaahla a nie je to len pre chlapcov, tak urob tieto srdiecka, tie su bombovo rychlo a su pekne , das k tomu 3-4 strieborne gulicky a mas ich hotove 😉
PS: Srdiecka by som urobila dve rozne farby 😉

jakelina
16. máj 2012

@maya30 já bych si udělala placku a polila trochu čokoládou a uhladila do hladka, aby to nebylo hrobolaté a pak potřela krémem a potáhla. Ale ještě jsem postel nedělala, tak možná ti někdo poradí líp.

lusil2005
16. máj 2012

@peroli neee to je super, aspon je to dobre vidiet!

mamina1978
16. máj 2012

@aduskatt a co ides robit s tymi peknymi listkami z fotobloku ? 😵 😵 😵
Mas na to aky zilkovac ?

aduskatt
16. máj 2012

@mamina1978 kujeeeem..my asi fakt mame nieco spolocne🙂)) uz mam ozdobene, posielam fotecku🙂.ale marcipanu som sa vyhla

aduskatt
16. máj 2012

@mamina1978 tie listky idu na svadobnu tortu🙂

aduskatt
16. máj 2012

@mamina1978 tak toto bola maxirychlovka, zacala som s pripravou a pecenim 12,15...........a ked sa im nebude pacit, nech nejedia🙂

mamina1978
16. máj 2012

@aduskatt krasne suuuuuu posli par 😉 ...... mnam ja milujem jahody a moje vseeetky 4 deti sa idu za jahodami zadrhnut 😉 Ale to asi vela ludi lubi 😉
Tie strieborne gulky , a ze je tam cervena(aj ked jahoda) to sme si davali telepaticky??? 😕

aduskatt
16. máj 2012

@mamina1978 no ved to🙂) a tie jahodky v celku maju tiez tvar srdiecka🙂)nam to proste ide🙂 a muffiny su kokosoveeeeeee🙂))

mamina1978
16. máj 2012

@aduskatt no to je bomba 😉 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Hod mi prosim, prosim receptik na kokosacky 🙂

aduskatt
16. máj 2012

@mamina1978 uz som im dva zjedla, ale pssssssst 😀

anibas
16. máj 2012

@dm1 teraz je stretiek ako húb po daždi - kvalita ?!?!, všelijaká - šak viem podľa seba 😝 😝 😝 tam ide len o predajcov, aby predali čo najviac ... normálne až teraz som ocenila Juliin kurz - drahý ale kvalitný 😉 😉

dm1
16. máj 2012

@anibas nooo ved to. A ty ides na Juliin kurz? ja by som hned sla len napr. tomu ze chapem tu cenu je to dost z rodinneho rozpoctu :(. teraz s malou dusickou cakam na vyuctovanie za vodu ci ma nevykoti...

aduskatt
16. máj 2012

@mamina1978 250 g polohruba muka, pol hrnceka kryst cukor, 1/4 hrnceka olej, vajicko, pol salky kokosoveho mlieka, pol prasku do peciva, dve lyzice struhaneho kokosu................ja samozrejme toho kokosu davam omnoho viac🙂))takze potom prisposobim hustotu cesta este kokosovym mliekom alebo vodou🙂) 😀 do zmesi primiesam na kusky nasekanu cokoladu a sup s tym do rury

mamina1978
16. máj 2012

@aduskatt mnam 😵 dakujeeem 😉 a na kolko stupnov prosim ta peces tie muffiny?

aduskatt
16. máj 2012

@mamina1978 tak okolo 170, dnesne som piekla nejakych 20 minut a boli akurat, ale teba sledovat, kazda rura zije svojim zivotom🙂r

dm1
16. máj 2012

baby inak som si urobila radost - po dlhej dobe nove pomocky - silikonovy obojstrany zilkovac na astromeliu - sada, na listy ruze a tiez na paprad 😝

aduskatt
16. máj 2012

@dm1 aj ja som si urobila radost🙂 konecne budu mat u Kamky v shope perletovy spray, tak som si objednala a tesim🙂

dm1
16. máj 2012

@aduskatt perletove to minam veru aj zlate som minule kukala ako puk ked som triedila pomocky samozrejme ze vdzy aj minuty odlozim ze sak tam este kusok bude a pozeram asi 10 sprejov prazdnych 😝

lucinka
16. máj 2012

@peroli dík... niečo z toho dám dokopy... 😉

aduskatt
16. máj 2012

@dm1 🙂 ja som dostala vcera zakazku birmovnu v bielom, tak chcem ruzicky biele perletove urobit. Este som nemala taky sprej a vo vacsine shopov ho nemaju, tak som rada, ze sa mi to podarilo zohnat🙂

bzucinka2
16. máj 2012

@lucy222 daj jahodovy puding so stavou z jahod a mliekom a pridaj maslo a cerstve jahody 🙂
@maya30 ja som robila na svadobnej a len z hmoty SF a nechala vytvrdnut :.-) http://www.majkinetorty.estranky.sk/fotoalbum/s...

bzucinka2
16. máj 2012

@dm1 to poznam ja som si minule neobednala zlaty, ze ved mam a v strede pouzivania a farbenia sa mi minul, som myslela, ze ma picne 🙂 ale kamka ma celkom fajn cenu, hoci ja kupujem za 6 daco 🙂

dm1
16. máj 2012

@bzucinka2 a kde kupujes za 6 aj nieco? sice kvoli postovnemu sa mi to neoplati lebo ja to kupujem tu u nas za 7,90 ale potom -10% zlava. vyhoda je fatk ze sa to postovne neplati

dm1
16. máj 2012

@aduskatt ten sprej je super budes spokojna 😉

abriela
16. máj 2012

@ajka82 vzdy som is myslela, ze nakup cez internet je vyhodny. Teraz vidim, ze to tak nieje.Predajcovia, co chodia predavat po dedinach maju kopu dobrych veci a za dobre ceny aj ked urcite na tom neprerobia. Kupovala som tavne tycinky, jedna pani na mna pozerala, ze co to beriem, co to je 🙂. 3 kliestiky za 1,30 a na nete som videla rovnaku znacku 1 kus za 4,20. Ved to je okradanie 😠 . Mozno niektore vyrobku su aj o kvalite, ale pri roznych vykrajovackach to tak nieje. Dana firma predavala vykrajovacky cisla za 2,20 a pismenkovu abecedu asi 3cm, kazde pismenko zvlast za 6,10.
Ajka, ale aj ty si spravila super nakup. Kde si nakupovala?

aduskatt
16. máj 2012

@dm1 to dufam, ja sa vzdy bojim, ked nieco kupim, ze je to blbost, alebo ze s tym nebudem vediweet robit, kedze som uplny samouk🙂

mizulienka
16. máj 2012

baby, ked peciete stvorce alebo obdlzniky korpusy pri akej teplote? tiez ako kruhove pri 150-155?
peciem akurat stvorec 25x25, mam na 150 ale strasne pomaly sa mi to pecie, myslite, ze mam pridat? dik

jakelina
16. máj 2012

@aduskatt dělala jsem svatební celou bílou a jenom zlaté květy a vypadalo to celkem hezky. Ještě jsem tehdy vůbec neuměla dělat květy, tak jsou takové nic moc amatérské.
https://www.facebook.com/home.php#!/photo.php?f...