Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

miciatko
31. máj 2012

@mamina1978 tu druhu mam tiez ulozenu medzi inspiraciami, dakujem mooc

samasa
31. máj 2012

žienky jedna otázočka...mohla by som na vyrobu marcipanu použit aj nutrilon...alebo sunar??? ostali mi doma dve krabice a neviem ich nijako spotrebovat...chcela by som to iba na figurky...potahovat budem K2...

anibas
31. máj 2012

baby robím tortu " a lá Opitý Izidor " - mňáááááám to je dobrotka 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lucula73
31. máj 2012

kočky prosím,poradte mi,čo upiecť 13ročnej slečne..........je to úplne na mne ,im je jjedno čo to bude,aj čokoládová može byť,aj marcipánová,aj kvetinková 🙂
a slečna je mažoretka,to viem,ale na tú temu som našla až dva obrázky.......
ak by ste niečo mali....ďakujem......

@anibas aj my sme mali izidora asi pred mesiacom,veru pošiel rýchlo....a tých orechov do neho 😉

mamina1978
31. máj 2012

@miciatko skus dvojposchodku rozdelit na dve jednoposchodove motivy .... a urobit v tvojich farbach....

miciatko
31. máj 2012

@mamina1978 dakujem mooc

mamina1978
31. máj 2012

@lucula73 neviem ci mas tuto.....

lucula73
31. máj 2012

@mamina1978 tak túto som nenašla,tiež je pekná.............ďakujjem 😉

anibas
31. máj 2012

@lucula73 no ked si trúfneš na postavičku :. výstuž je z drotikov 😀 😀 😀

dajna11
31. máj 2012

@mia1111 za málo,ono sa to potom asi bude pomalinky rozpušťať v torte🙂

mamina1978
31. máj 2012

@miciatko vies co ma napadlo, keby si urobila tu vrchnu tortu z tej 3- poschodovej, co ma tie obluky, a ku kazdenu obluku by si mohla dat zlatu ruzicku s listkami a na vrch cislo s malymi zlatymi kvietkami dookola. To by sa mohlo staruckej pani pacit.... 😉

mamina1978
31. máj 2012

@miciatko jej a ty mas robit dve podobne, tak tu druhu tiez s oblukami, ale ruzicky na vrch k cislu , a dole okolo torticky tie male kvietky, aby to pasovalo k prvej torticke, ale bolo zaroven trosku ine.... 😉

adka_praha
31. máj 2012

@bianka234 neviem... doslova tam bolo napisane u toho "biely decor icing"... 😨 ten roll bol pod tym ako dalsia polozka...

eliska22
31. máj 2012

kočky, keď robíte tortu, kde dávate okolo tie trubičky a na vrch ovocie, tak čím potierate tú tortu? tiež maslom? alebo plnkou čo Vám ostane? ja idem robiť krém ten pribináčikový, tak tým to môžem potrieť? a tie trubičky sa nerozmočia, keď to urobím zajtra a bude sa to jesť v sobotu? 😝

reruna
31. máj 2012

@eliska22 můžeš potřít jakýmkoli krémem, ale pribináčkovým se ti to asi bude špatně, on je tak tuhý, že natírat moc nejde....potři klidně máslem s cukrem, nutelou, nebo i marmeládou, do zítřka by se to nemělo rozmočit

lucula73
31. máj 2012

@anibas tú som našla,ale teda to si netrufnem,jedine ju posadiť............. 😀

mima1311
31. máj 2012

@eliska22
@reruna alebo si trochu pribanaka odloz , len na potiahnutie bokov a pridaj do neho jogurt - smotanka , aby bol vlacnejsi , nie taky husty ...

janula.h
31. máj 2012

žienky salkový z minulého týždňa bude dobrý? je v chladničke a trasený krém v torte koľko vydrží?

mariann2
31. máj 2012

baby, akú používate do tort mrazenú lesnú zmes, ja som doteraz používala z Kauflandu a bola som spokojná, dnes som otvorila dva balíčky, ktoré som kúpila včera a jahody, ktoré v nej boli, boli tam asi štyri, boli totálne zhnité, hnusné hnedé 😝 😝 😝 , mám chuť to tam zobrať a reklamovať, kto ešte predáva mrazenú les. zmes, v lidli ju majú iba občas, ešte kde mám hľadať???? 😒

dajna11
31. máj 2012

ach jaj kočky,asi to všetko zavesím na kliniec a predám pomocky a budem kludnejšia🙂....sú to ludia všelijaký na svete ☹

mima1311
31. máj 2012

@dajna11 a co sa ti pritrafilo ?

reruna
31. máj 2012

@dajna11 co se stalo?

miciatko
31. máj 2012

@dajna11 aj ja som si to parkrat povedala,ale potom pride zasa neaka vyzva a ja ju neviem odmietnut

dajna11
31. máj 2012

@reruna
@mima1311
@miciatko možno je to len nejaká neviem....lútosť,či čo,alebo ma hnevá to,že aj ked vidím vaš krásne výtvory a viem veru dobre kolko snahy a práce vám dajú a tiež aj mne,ked týžden modelujem kvietky a piplem sa s tým,aj s nápadom ,kolko sedím na nete aby som niečo našla aa yb dotyčný boli spokojný...a ked vidím známu čo robí torty že urobí bielu potiahnutú,bez nápadu a bez nejakej snahy to urobiť krásne,prosto len potiahne a na kraj dá pár kvietkov vyrazených s vykrajovačkou,ani ich neohne či nestenší aby boli ako realnješie...a za to vypýta penez...tu nejde ved o to že to má váhu nie?to ma tak hnevá...ved smaa musí vedeiť kolko ju to stálo práce,či to stojí za tolké peniaze pre toho kto kupuje.viete hnevá ma to že niektorí nemaju nejakú tu spätnú väzbu,prosto sa velmi cenia a nieje čo ceniť ,že aj ked na placke len a len zarobiť niečo na iekom....mna to tak hnevá.ked sama prizná že ju zdobenie nebaví a nemá na to čas,ale tak o čom su tie torty?ved to tom zdobeni nie?o tom že nie každý to doma zvládne a nejakú placku upatlať dokáže každý .....ja neviem,prepáčte,teraz som sa rozohnila ale nedalo mi to..... 🙂

janula.h
31. máj 2012

@dajna11 vieš ako sa vraví tu u nás? na pol sveta sa vys.. a z pol vyžiješ 😉

janula.h
31. máj 2012

@dajna11 moja a keď sa trápiš s tortou do 3 rána a on ju položí v aute do kufra na bedňu s pivom že veď to vydrží a asi 30 cm od slaniny? alebo dá ju k nohám k prednému sedadlu?? vtedy idem praskúť od nervov 😠 😠

dajna11
31. máj 2012

@janula.h a je to tak,toto ma naučil manžel,ja som si vždy všetko strašne brala,teraz už nie,len ma občas toto dožerie a ešte kočka povie že mala vypýtať aj viacej ved tí ludia maju kopec penaizí na tom im nezáleží......akože čo???tak ked by oni dali naviac ok,beriem,ale že preto že niekto má moc,si budem pýtať za nič vela penez?kde tí ludia už smeruju?!

dajna11
31. máj 2012

@janula.h no to by ma nasralo hej,ale tak ty si urobila krásnu prácu,dokašle si to zákaznik,nemá sa čo sťažovať...ale toto by som mala obavy že ked donesiem niekomu pred dvere a načiahnem ruky po peniaze tak mi torta pristane na hlave....no ja by som ju určite jej capla o hlavu keby mi toto podala🙂 😀

janula.h
31. máj 2012

@dajna11 mne je z toho tiež na grc ☹ ale tak takýto je tento dnešný svet ☹ ja vždy vravím Každému sa všetko raz vráti !!

reruna
31. máj 2012

@dajna11 tak to už si pak musí lidi rozhodnout sami u koho si budou objednávat a za co dají peníze, jestli jim jde nejen o chu´t dortu, ale i o ten vzhled, já to říkám pořád, že za to by vám měli dávat příplatky za náročnost zdobení a ne jen na váhu....