Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
4. jún 2012

@mia114 nechyba ti tam este 97 dalmatincov? 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mia114
4. jún 2012

@aduskatt 😀 😀 😀 , inac oslavenec povedal, ze chce 101dalmatincov na torte 😀 😨 ale mamina ho nastatsie presvedcila na 4roch 😅

mia114
4. jún 2012

@daducha jeeej, moc gratulujem, kraaaaasna torticka 😵 😵 😵 😵

aduskatt
4. jún 2012

@mia114 musis tam urobit nejaku jaskynku a povedat, ze ostatok je v nej.tak budu spokojne vsetky zacastnene strany🙂

eliska22
4. jún 2012

@mia114 nádherné postavičky, už sa teším na torty 😉

dadka212
4. jún 2012

@dajna11
@bzucinka2
@anibas 😀 ďakujem kočky, práveže ja neviem ide mi to velmi rýchlo....ja si vo štvrtok-piatok upečiem korpusy, poobede naplním a večer začínam zdobiť o 21-22 hodine a skončím približne o 2....jedna torta cca hodina ozdobovania, ozdoby dopredu nerobím 😅

eliska22
4. jún 2012

@lia09 tak potom môžeš tú tortičku po naplnení len obložiť trubičkami a na vrch dať ovocie 😉
neviem akú plnku máte radi, či čoko alebo ovocné niečo ?

dadka212
4. jún 2012

@lia09 no ja by som dala okolo nejaké piškoty, trubičky nech to pekne vyzerá a na vrch buď ovocie zaliať želatinou alebo čokoládou poliať, len na srdce sa ti to bude možno zle robiť s piškotami, lebo ja to zvyknem zaviazať stužkou aby náhodou nejak piškoty nespadli....čo u srdiečka nie je možné....

mamina1978
4. jún 2012

@mia114 Ta rybka a rak........... bozskeeeeee , nadherneee 😵 😵 😵 😵

dm1
4. jún 2012

@dadka212 si neskutocne sikovna ked to stihas tak rychlo ja som za hodinu mala tortu ozdobenu tak ked bola jedine bez postavicky a odzob len potiahnutie, napis a drobnosti.

makinka2
4. jún 2012

@jakelina díky 😉
Tak jsem ještě udělala robika (lachtan-ale vypadá jak bílej pes 😀 ) , triangl a bubínek a zkusila houslový klíč a noty, ale ty budu dělat až budu zdobit, měla jsem je hned.
Holky ještě 1 dotaz, co děláte aby se Vám ty dorty v ledničce neorosili ☹ Já je mám po chvilce co je vytáhnu ven úplně mokrý a i se mi zdá, že se to snad rozpouští ☹ A tady tento ponesu na yamahu tak 25 min a pak bude stát hodinu v místnosi dokud neskončí hodina, tak se bojím aby pak bylo co ukazovat. 😝 😔

jakelina
4. jún 2012

@makinka2 mně se teda nerosí, nevím čím to je. Mám nastavených 6 stupňů a dávám úplně nahoru, mám tam i ventilátor, ale ten pouštím jenom když je moc horko a dám do lednice větší množství teplých věcí, velký nákup a tak.
Holky radí dát dozadu karton nebo polystyren.

dadka212
4. jún 2012

@luciahromadkova no tieto konkrétne sú s pribináčikovým krémom a ovocím....
cesto do formy s priemerom cca 24-26 prerezať 2x:
4vajcia, 250g hladká múka, 240g práškový cukor, 150ml olej, 100ml voda, prášok do pečiva....vyšlahať sneh, vyšlahať bielky s cukrom, pridať postupne olej, vodu a múku s pr.do pečiva, potom ručne metličkou jemne vmiešať sneh, piecť pri 150stupňoch cca 40minút (podla trúby)
krém: vyšlahať 2 šlahačky, pridať 2-3 PL práškového cukru, smotanu a mäkký tvaroh 500gramov, znova vymiešať, potom pridať 2 pudingy creme olé vanilkové a vyšlahať...toto množstvo bohate stačí na takú tortu aj potrieť boky aj vrch a piškoty lepím až po naplnení

jakelina
4. jún 2012

@dadka212 asi tam má být vyšlehat žloutky s cukrem???

mamina1978
4. jún 2012

@lia09 ja som robila tuto nepecenu je velmi lahka a rychlo urobena .... 😉
To urcite zvladnes ;- ) a ozdobis trebars aj cervene srdiecko z lentyliek alebo inych cukrikov......

http://torty.webnode.sk/smotanovo-piskotova-torta/

Kuk...... 😉 takto vyzerala hotova dookola som dala cokoladky merci a zviazala stuzkou...

dadka212
4. jún 2012

@dm1 ďakujem 😅 ja sa neviem s niečim dlho hrať, všetko chcem mať rýchlo hotové, niekedy je to aj na škodu, lebo keby som vedela pri tom tráviť viac času asi by tie torty aj vyzerali lepšie.... 😖

dadka212
4. jún 2012

@jakelina ano 😔

dadka212
4. jún 2012

@luciahromadkova má tam byť vyšlahť žltka s cukrom nie bielka s cukrom 😉

jakelina
4. jún 2012

@dadka212 opisuju si to, já už mám asi deset různých korpusů a když dělám něco pro nás, tak zkouším a bylo mi divné, kam mám dát ty žloutky 😀 😀 😀

mamina1978
4. jún 2012

@lia09 jaj no a foto som zabudla 😅

bambula1307
4. jún 2012

@daducha no vidis sikovnica , gratulujeme, este by sme radi videli vytazne foto 🙂

zuzana124
4. jún 2012

@daducha gratulujeeeeeem, dnes som si kúpila časopis a tešila som sa z tvojej tortičky že vyhrala, lebo bola originálna, taká pekná pestrá odlišná od ostatných, porota to musela mať veľmi ťažké lebo aj ostatné boli krásne ale tvoja bola originááááááálna 🙂

dadka212
4. jún 2012

@jakelina ved to je mramorák, len ja ho už robím inak troška lahšie pre mňa, prax ma naučila 😅 ale chuťovo je rovnaký, možno je ešte viac nadýchaný taký jemnejší, keď vyšlahám sneh samotný bez tej polovice cukru 😉

anibas
4. jún 2012

@dadka212 1 torta - 1 hodina zdobenia ???? 😅 😅 😅 o si dobrá !!

anibas
4. jún 2012

@dadka212 @jakelina to je mramorový nie ??? cukor ide polovica k bielkom a druhá polka k žltkom

dadka212
4. jún 2012

@anibas no už mi to tak krátko trvá ozdobiť jednu tortu, neviem prečo 😅 samourejme 3d torty to je iná kapitola, ale tieto klasické tvary tak hodinka max. hodinka a pol....
a ano je to mramorák, len cukor slahám len so žltkom bielok samostatne...

anibas
4. jún 2012

@dadka212 ja jednu tortu robím 4-6 hodín podľa náročnosti, samozrejme postupne nie naraz, čím farebnejšia - tým dlhšie

dadka212
4. jún 2012

@anibas no ja hovorím, len o zdobení, pečiem a plním počas dňa to aj keď odbehnem, že musím ísť riešiť deti tak sa nič nedeje, ale pri ozdobovaní musím mať klud, tak to robím až ked všetci spia...

jakelina
4. jún 2012

@dadka212
@anibas já už jsem asi úplně pitomá, fakt to je mramorový, já si to opisuju a přitom recept už mám napsaný jako mramorový. No fakt blbec. 😒 😒 😀 😀 Příště mě nakopněte 😝 😀

zuul
4. jún 2012

dievcata neviete mi poradit kde kupit vanilkovy extrakt? nikde ho nemaju len rumovy a puncovy.... d.