Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
6. jún 2012

@lucinka já jsem kávovou nedělala tak neporadím. 😒

mima1311
6. jún 2012

Hernajs BABY 😠 😠 😠 koli vam mi vykypelo mlieko 😠 😠 😠 citam ako diva a uz je z hrnca von 😝
Tak podme pekne porobit poriadok ...
A este ktore to mate malo kg ? ktore potrebujete 1-2 , 10-20 prilozit ? DAM Z RADOSTI , aj nieco este navyse 😝 je z coho rozdavat 😝 😕

florentina
6. jún 2012

@vinka 😀 jsi milá a potěšila jsi mě, děkuji. No problém je v tom, že můj manžel je detailista a např. na tom popelníku mu vadí, že ty okraje nejsou přesně stejné a perfektně zarovnané...no tak ale já si to nenechám znechutit, dělám to pro radost, né abych aspirovala na umělce roku 😵

irriss
6. jún 2012

@lucinka
ja jsem zkusila kavovou plnku, ale cela se mi roztekla...z huste plnky se diky kave stala ridka.. ☹
mozna to vyresit nejakou asenci..aroma..nevim, ale ja s kavovou skoncila..
Nepomohla jsem, ale mozna zabranila "pokusum" 😉

dm1
6. jún 2012

@irriss treba tam dat uvarenej kavy len trocha ked dolievas do kremu skor dat priamo namletu kavu. Pripadne varit puding v kave ako som pisala vyssie. Inak ti to samotna kava velmi zriedi

mamina1978
6. jún 2012

@lucinka ja nemam na kavovy krem recept, robila som len,, capucino krem´´ 😉
tak ak by si chcela aj taky....... 😕
Uvarit salko na karamel (3 hodiny) pridat do vopred preslahaneho masla ,
potom vychladeny vanilkovy puding (2x puding v 500 ml mlieka uvarit)
A jedno vychladene espresso ( moze sa dat aj 50ml vody a do toho 5 caj . lyzicky nescaffe )
Je mnamkovy a tuhy ...... 🙂

irriss
6. jún 2012

@florentina
ahojky..sla jsem spat az ve tri rano..ale reknu ti, ze me fantazie opustila...a ani ruce nedelaly to, co mely ☹
ale tak vytvor (ne dort 😎 ) je na svete...a za par hodin i ve 30ti briskach 😀 😀 😀

dm1
6. jún 2012

@florentina daj manzelovi hmotu a povedz na tu mas urob ty! nech si to skusi a potom mu zober bars aj vodovahu ci to ma v rovine 😀

irriss
6. jún 2012

@dm1
Ahoj..ja jsem pouzila italske mini kafe..doslova koncentrat..ale proste se to strasne zredilo..jakoby to vsechno povolilo ani ne tak kvuli tekutine, jako samotne surovine..nevim..

ale napada mne, co tam primichat rovnou Nescafe-granule? @lucinka

dm1
6. jún 2012

@irriss tak potom sa ti to asi seklo nie? zalezi aj aky si mala ten zaklad kremu do ktoreho si to prilievala. Jedno mini kafe vase talianske by krem klasika rozriedit nemal

anibas
6. jún 2012

Žienky - kuk video - super - stačí od 8 min. 😉 😉 😉
http://www.pravacokolada.sk/sk/na-objednavku/15...

mamina1978
6. jún 2012

@dm1 ja dam farbu sparatkom do stredu a zabalim do guly a potom lez sa vymiesi trosku pofarbi ruky, ale to je malinko a to sa mi da, potom ked domiesim super zmyt len vodou a mydlom 😉 🙂 ta masnota v kozi zabrani preniknutiu farby do koze , aj ked pri mieseni ide samozrejme aj trochu masnoty do hmoty , ale ta minimalna vrstva mi na mojich suchych rukach ostane, a farba nema sancu sa udrzat... 🙂

mamina1978
6. jún 2012

@anibas to som videla u nas na nem. strankach, ale pisali tam, ze ak mas nie idealnu pruznost hmoty, tak to nejde a dotrha to ten platok a nevyreze tak neviem..... 😒

makinka2
6. jún 2012

Ahojky 🙂 Tak už peču dortík, ale asi mi nenaskočí ☹ A něco pro zasmání, jsem bílky 5 min. šlehala bez metly 😀 😀 😀

lokalistin
6. jún 2012

@anibas ja uz nan kukam dlho ☹

florentina
6. jún 2012

@irriss no já taky většinou "bojuji" po nocích. Ale nebuď k sobě tak kritická. Na dortu je hlavní, aby chutnal a těch 30 bříšek ho určitě ocení. Už se těším na foto.

mamina1978
6. jún 2012

@anibas a @lokalistin aj ja by som take priala, ak budete mat ine info, ze to funguje s,, kazdou hmotou´´, aj s ,,MMF a mliecnym´´ dajte mi prosim vediet... 😕 😉

florentina
6. jún 2012

@dm1 no to je právě to nejhorší, že on to udělá stokrát lépe než já....to víš, že jsem mu hmotu dala, když do mě pořád šťoural a udělal to mnohem lépe než já. Ale to já nechtěla použít, je to můj dort, že. Manžel je velmi šikovný řemeslník a své technické myšlení dokáže velmi dobře využít při výrobě čehokoli.

@lussy 23 děkuji moc za milá slova. Holky všem vám moc děkuji za "hlasy" k dortíku a kladná hodnocení. Jako rodičům se dort líbil, ale ty nejsou objektivní, ty by ho pochválili tak jako tak a manžel mi to zdrbnul, jak jsem již psala. A tak to zase zbylo na vás, mám zase odvahu se do něčeho pouštět. Jako je to pro mne koníček, nechci se nechat odradit, ale zase jsem si říkala, investovat tolik peněž a času do něčeho, co by bylo fakt nepovedené, to by nemělo asi cenu. Tak díky vám mám zase chuť 😉, i když je mi jasné, že se musím hodně co učit.

levandulka3
6. jún 2012

@zuzkat1 už dostaneš kupiť hotové karamelové 🙂

lokalistin
6. jún 2012

@florentina ja mam tiez problem, mojej sestre sa tiez moje torty nepacia a raz mi povedala,ze sa musela totalne rehotat ked to videla- to bolo na zaciatku a odteraz ked robim nejaku tortu sa to bojim dat aj na facebook,ze sa zas bude rehotat ☹

lokalistin
6. jún 2012

@florentina ale zase uprimne ti moji "McQueeni" nevyzeraju ani zdaleka ako McQueen 😠 😝 ☹

reruna
6. jún 2012

@mizulienka tak to máme stejnou postavu - do pasu nic a docela mi chybí ten rozměr, co jsem měla při kojení 😀 ale břicho, zadek a stehna děs...nevlezu se do žádných gatí, to chce cvičit, já začala chodit letos na zumbu, ale bohužel čas moc není, tak mi to často nevyjde a jak píše @jakelina chce to zdravou a pravidelnou stravu... 😝

vinka
6. jún 2012

@florentina mu odfotim popolník z krčmi jaký je oskubaný?By sa divil jaké popolníky sú v skutočnosti.myslím ako používané 😀 😀 😀 😀 😀 😀

daniz
6. jún 2012

Kočky, potrebujem radu... kto robil s čokotransferom, ako sa s tým robí a akú čokoládu najlepšie použiť? A neláme sa a dávate ju do chladničky, či len musí trochu prirodzene vychladnúť? Vôbec s tým nemám skúsenosti
porsííím radu.. ☹ ☹ 😅

florentina
6. jún 2012

@lokalistin to mě mrzí. Ale nenech se odradit. Já chápu, že to může člověka dost srazit na kolena, ale já to vidím tak, že to chci dělat, protože mi to přináší radost a to je nejdůležitější. Já to vnímám tak, že když mě třeba baví lyžovat, tak to budu dělat, i když u toho nevypadám dokonale. A s těmi dorty to mám stejně, ale to si prosím neber jako komentář k tvému dortíku. Tím jen chci říct, že určitě dělej co děláš ráda. A hlavně si nemyslím, že by si ten dortík takový komentář zasloužil.
A jinak asi bych to s tím mým manželem měla uvést na pravou míru. On mi to sice hrozně kritizuje, ale taky mne ve výrobě podporuje, snaží se mi i poradit, co jak mohu udělat lépe, vyrábí mi podložky na dorty, teď mi udělá točnu, aby si mi lépe zarovnávalo, říká, ať si na to koupím co potřebuji a tak....prostě je rád, že mě to baví a říká, že chuťově je to super, ale po té stránce provedení to má své mezery. Ty moje pochyby jsou spíš o tom, zda má cenu se pouštět do něčeho, pro co bych třeba neměla vůbec žádné vlohy, to by se pak ta radost mohla časem změnit spíš v trápení. Tak jsem přemýšlela, zda se nezkusit realizovat někde jinde. Ale já prostě vždy chtěla dělat dorty, bez toho aniž bych o tom cokoli věděla a věděla zda mi to půjde, nevím ani proč a jsem prostě takový nadšenec. A tak jsem se rozhodla, že se prostě budu hodně učit a snažit a věřím, že se to časem prostě poddá 😀 ....jsem optimista. A omlouvám se, že to tady tak zahlcuji svými myšlenkovými pochody, které nota bene asi nikoho ani nezajímají..... 😅

mizulienka
6. jún 2012

@reruna ja, ked som cakala miska, mala som prsia 4 😕 😕 😕 predtym 1 😀 a teraz neviem, ci su aj cisla, ze -3 😀 😀 😀 😀 😀

dada2007
6. jún 2012

...baby....otázočka.......tortu pre zákazníka dávate do krabice a tak odovzdávate??......alebo len normál....torta na podložke a nič viac???

reruna
6. jún 2012

@irriss a kde máš foto?
@makinka2 haha - a nebylo ti divné, že se bílky nešlehají? 😀
@lokalistin vždyt máš krásné dorty....a každý nějak začínal, teď už by se rozhodně nikdo nesmál!

florentina
6. jún 2012

@vinka tak teď jsem se fakt zasmála....ty jsi totiž přišla na to nejdůležitější....já to musím příště prezentovat jako záměr, najít vysvětlení proč to tak je a né vysvětlovat, proč to neumím udělat lépe. Dokonalé, děkuji!