Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lubicakovac
7. jún 2012

@dajna11 ja som taká neposedná, musím stále niečo robiť 🙂 začala som výrobou bižu, ked sa narodil malý, chytila ma výroba zápisníkov, neskôr kožených, a teraz som sa pustila do tôrt :D a to si ešte robím výšku, práve mám skuškové, a nechcelo sa mi učiť tak som relaxovala
čo sa týka opaľovania, to by som nevydržala ležať 🙂 ale zato dnes ked sme robili s malým na piesku, spieklo mi chrbát 😀 tak to mám dnes asi všetko v jednom

lubicakovac
7. jún 2012

@lili1986 Ďakujem, aj ked ja som tak spokojná na 70% 🙂

lubicakovac
7. jún 2012

@mizulienka Náš malý je tiež matúško 🙂

dajna11
7. jún 2012

@lubicakovac no to aj ja niečo musím robiť....harbkala som sa v kvetoch vonku,potom kafe a časopis TOM a tak som si lahla na slniečko...ako na 15,min viac nie....ale tak relax aspon chvilu,a potom žehlenie:(......a to by som mala modelovať na tortu postavičky,ale nejako si hovorím mám ešte času 😀

aduskatt
7. jún 2012

baby, da sa v pohode urobit lalia aj bez dratikov tak, aby drzala pokope?

lubicakovac
7. jún 2012

@aduskatt myslíš len rak položiť kvet?

florentina
7. jún 2012

holky, vložím sem s dovolením obrázek dortu, který tu někdo z vás dělal a já bohužel nevím kdo a uložila jsem si ho pro inspiraci a chtěla jsem se zeptat jak na to?
Tedy ten dort s orchidejí. Umím si představit jak udělat květináč a ty květy, ale není mi jasný ten stonek a ty listy...ty listy jsou jen tak, bez nějakého vyztužení? A ten stonek, co v něm je, jen drátek? případně jaká velikost?

A pak se tu někdo ptal na inspiraci se slunečnicemi.....tento se mi moc líbí, takový bych jednou chtěla udělat pro mamku

mishulle
7. jún 2012

@artepf jj, tu, u nás za 200, zatim dělám klasiku, nemám drátky, musim koupit, ale využiju listy, teď dělám gerbery, růže a kaly

mishulle
7. jún 2012

@florentina nevím kdo dělal orchideje tady, ale pokud máš Fb, najdi si Radka Raichlová, ta je dělá, kdyžtak řekni, že máš odkaz na ní ode mě, ráda poradí

anibas
7. jún 2012

@dadka212 pýtaj sa @pristela na fialové torty 😀 😀 😀

anibas
7. jún 2012

@florentina ja som na orchideu v lkvetináči robila tuším 3 listy a do 2 som dala hrubší drotik a 1 list len ležal 😉 😉

anibas
7. jún 2012

@florentina stonka je dlhý drotik a na neho potom viažeš ostatné púčiky a kvety - ja používam 26

reruna
7. jún 2012

Milé zlaté, po tom co se včera a dnes děje na MK v tématech látkové plenky a šití, se docela dost obávám o další osud tohoto tématu - aby nakonec po vás, které děláte dorty na zakázku nechtěli taky založit ten placený PRO profil, takže jak píše @florentina já bych byla opatrná někde na veřejném foru tu vyhlašovat, že děláte nebo chcete dělat na zakázku, protože bych fakt nechtěla o tuhle diskuzi přijít a o vaše rady.

mizulienka
7. jún 2012

@dajna11 dakujem, si zlata 😉

florentina
7. jún 2012

@lokalistin to by mohlo opravdu být tou bělobou....

florentina
7. jún 2012

@mishulle @anibas děkuji

maca77
7. jún 2012

ahojte
BABY ako robíte parížsky krém ? myslím pravý, bez masla... išla som uvariť a prišla som na to, že neviem pomer koľko šľahačky, koľko čokolády a či ešte aj cukor 😀
@pristela tuším ty si nedávno spomínala že tento robievaš 😕 ak sa nemýlim.... 🙂

jakelina
7. jún 2012

@reruna a co se tam děje, já tam nikdy nebyla a plenky jsem kupovala papírové a nic jsem nešila 😀 😀 😀

79zuzana
7. jún 2012

@maca77 ahoj, na 250 ml slahacky sa dava 100 gramov cokolady... cukor sa nezvykne pridavat, iba ak by sa ti to zdalo prilis horke tak mozes pridat pri slahani 🙂

reruna
7. jún 2012

@jakelina no tak jak píšu - kdo přispívá do tématu a živí se tím, o čem je téma, tak ho nutí přijmout ten placený PRO profil a pak už může diskutovat jen jako firma, týká se to holek, co mají třeba ŽL na šití plenek nebo oblečení atd, konkrétně ted zablokovali jednu velice oblíbenou uživatelku, protože ten pro profil odmítla, tak prý si dělala reklamu... tak mě napadlo, aby nezačali dělat čistky i tady, tak chci spíš varovat holky, které pečou i pro cizí a ne pro rodinu, aby to tak veřejně neříkaly....je to tu veřejné téma, může se sem podívat každý, tak aby to náhodou někdo nezačal závidět, lidi jsou různí

reruna
7. jún 2012

@maca77 pravá pařížská šlehačka se nedělá s čokoládou, ale jen z kakaa - recept mám z Dortománie - 250 ml smetany ke šlehání 33%, 50 g kvalitního práškového kakaa, 2 lžíce moučkového cukru - v rendlíku na plotně ohřejte smetanu a zašlehejte do ní směs kakaa a cukru, přiveďte za stálého míchání k varu a na mírném ohni ji provařte, musí ztratit hrubou kakaovou příchuť a příjemně se rozvoní, dejte pozor, abyste to nepřipálili. Svařenou tekutinu přelijte do uzavíratelné misky, po zchladnutí ji zavíčkujte a uložte do druhého dne do ledničky, hmota vyzraje a ztuhne. Na druhý den vyšlehejte do husté pěny.
Pařížák, který se dělá s čokoládou - stejný postup jako výše, jen na 1 smetanu 1 čokoláda na vaření 100 g a 2 vanilkové cukry (ty nemusí být) se jmenuje čokoládová šlehačka a prý to opravdu není pravý pařížák, ale já tomu taky tak říkám 😀

maca77
7. jún 2012

@79zuzana Ďakujem

@reruna jéj tak to som ani netušila že pravá parížska je s kakaom .... ale tak mala som na mysli ten pomer šľahačky a čokolády na varenie ... super, díky 😉 😵

aduskatt
7. jún 2012

@lubicakovac myslim, zlepit tak, aby to drzalo pokope🙂) a hadam aj na tortu nejak dat potom🙂

lubicakovac
7. jún 2012

@aduskatt určite sa to dá, ale nebude to tak vyzerať ako na drôtiku

maca77
7. jún 2012

@reruna a predsa ma ešte niečo napadlo..... z koľkých smotán potrebujem uvariť krém na priemer 26cm? ja som doteraz len stále s maslom robila, tak netuším 😕 viem že keby som urobila navyše krém, tak mm sa poteší 😀 len aby málo nebolo 😝

asfodelka
7. jún 2012

@janulkamartinko dakujem, moja Masa sa podoba lebo je vytlacena na fotopapieri 🙂))

asfodelka
7. jún 2012

@florentina heh dakujem 🙂 aj malej sa pacila a to je hlavne. a este jej aj ostal obrazok tak este lepsie 🙂

aduskatt
7. jún 2012

@lubicakovac tak asi idem nazbierat odvahu na drotiky🙂

lokalistin
7. jún 2012

@reruna tak to som teda ani ja nevedela

lussy23
7. jún 2012

@asfodelka krásnučká @artepf krásna @lucula73 krásnučká @irriss - to je krásne @jakelina krásna @zuvinka102 krásne @mizulienka nádherná @lubicakovac krásnučká